Προς το περιεχόμενο

TABLET TETRATAB CASEBOOK 32-IN-1 10.1" QUAD CORE 2GB 64GB 4G LTE ANDROID 6.0 WHITE109 € στο e-shop


12180

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

17 λεπτά πριν, link67 είπε

Εχεις δικιο, αλλα και παλι νομιζω μπορεις να ζητησεις απο τους διαχειριστες να το ξεκλειδωσουν.

Βέβαια εγώ στο θεμα βλέπω Android ενώ στο κλειδωμένο βλέπω Windows...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Craven είπε

Βέβαια εγώ στο θεμα βλέπω Android ενώ στο κλειδωμένο βλέπω Windows...

Tα χαρακτηριστικα του ειναι ιδια, το λειτουργικο του αλλαζει.

Για μενα καλυτερα με windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, link67 είπε

Υπαρχει ηδη θεμα για αυτο το ταμπλετ

Αλλη τιμη εχει εκεινο το τοπικ, νεο χρειαζεται 100%, ακομα και αν ειχε ιδιο λειτουργικο που δεν εχει.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, telis είπε

Ξέρει κανείς αν το eshop δέχεται το άρθρο 39α για τον ΦΠΑ σε επαγγελματικό ΑΦΜ; 

Φυσικά και δέχεται. 88 ευρώ έρχεται περίπου. Στην παραλαβή θα πρέπει να έχεις τυπωμένη την προσοπ πληροφόρηση με σφραγίδα υποχρεωτικά του εταιρικού σου ΑΦΜ. αλλιώς έχουν βρει πάτημα και δεν δέχονται. 

Όσο για το τι τάμπλετ είναι μπορώ να πω ότι είναι ΑΝΩΤΕΡΟ από αυτό με τα windows αφού και ποιο λεπτό είναι και ποιο ελαφρύ και όμορφο. Λειτουργεί εντωμεταξύ κανονικότατα και η HDMI Θύρα που στο άλλο δεν παίζει με την καμία και είναι και ΠΟΛΥ γρήγορο με android. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, telis είπε

Ξέρει κανείς αν το eshop δέχεται το άρθρο 39α για τον ΦΠΑ σε επαγγελματικό ΑΦΜ; 

Ειναι λιγο off topic αλλα ο λογιστης μου ισχυριζεται οτι δεν γινεται να κοπει τιμολογιο στο εταιρικο ΑΦΜ για λαπτοπ, ταμπλετ, κινητο εκτος του αρθρου 39α. Προσωπικα δεν το εχω ψαξει - επιχειρησει ακομα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, El Jimador said:

Ειναι λιγο off topic αλλα ο λογιστης μου ισχυριζεται οτι δεν γινεται να κοπει τιμολογιο στο εταιρικο ΑΦΜ για λαπτοπ, ταμπλετ, κινητο εκτος του αρθρου 39α. Προσωπικα δεν το εχω ψαξει - επιχειρησει ακομα.

Γίνεται να κοπεί αλλά είναι φάουλ. Σε πιθανό έλεγχο πέφτει καμπάνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, El Jimador είπε

Ειναι λιγο off topic αλλα ο λογιστης μου ισχυριζεται οτι δεν γινεται να κοπει τιμολογιο στο εταιρικο ΑΦΜ για λαπτοπ, ταμπλετ, κινητο εκτος του αρθρου 39α. Προσωπικα δεν το εχω ψαξει - επιχειρησει ακομα.

Ως λογιστής θα σου απαντήσω πως γίνεται αλλά δεν επιτρέπεται ο συμψηφισμός του ΦΠΑ από την στιγμή που ο αγοραστής είναι επιτηδευματιας με καθεστώς ΦΠΑ κανονικό. 

Υπάρχει σχετική απόφαση.

Συγνώμη για το offtopic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πχ αν προκειται για συνεργειο αυτοκινητων, δεν πιστευω να υπαρχει θεμα. Πως θα χρησιμοποιησει ο μαστορας τα διαγνωστικα του??....χωρις λαπτοπ δεν γινεται...

Φιλος μου μηχανικος παντως το παραγγειλε (αυτο με windows) με το αφμ του κανονικα.

Επεξ/σία από ilias43
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...