Προς το περιεχόμενο

Αγορά οθόνης


Trelloneritis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/1/2019 στις 1:39 ΠΜ, minecraft_fnaf_2008 είπε

βρε   φιλε χωρις παρεξηγηση θα πας σε 1440Π οκ αλλα βρε  φιλε θα σκας καθε 2 χροννια  800 και  900 ευρω σε καρτες γραφικων απλα στο λεω φιλικα  εινε κριμα να δινεις καθε  τρεις και λίγο σε περιτα λεφτα.

1440π εινε παρα  πολυ  καλο αλλα δεν εινε  για  ολους. .

να στο πω και διαφορετικα ακους συνεχεια  για  ultrawides νομιζεις οτι με 2080ΤΙ και 2080 οτι θα εχεις σε αυτες τις αναλυσεις  60 και 100 fps?

ας ερθει να μου πει καπιος οτι σε αναλυσεις πανω απο 1920.1080 οτι εχουν 100 και 90 fps.

εδω φιλε  βλεπεις σε benchamarks οτι σε  1440Π παιχνιδια να εινε σε  60 και 70 fps αλλα  θα σου βαλώ ενα ερωτημα μετα απο 5 και 6 μηνες οταν θα βγουνε  νεα παιχνιδια θα μπορεις να τα παιζεις σε 60 και 70 fps? 

με καταλαβαινεις πως το εννοω?

δικο σου εινε το μαρουλι απλα σου λεω οτι πρεπει να σκεφτεις παρα  πολλα πραγματα..

η οθονη που λες φιλε θα την επαιρνα και εγω  εινε παρα  πολυ και εχει τα λιγοτερα προβληματα αλλα φιλε γιατι δεν μενεις σε 27 1080Π?

αν εχεις λεφτα καθε 2 χροννια για καρτες πηγαινε αλλα βρε  φιλε θα τα σκας .. δικο σου εινε το πορτοφολι και δικια   σου η επιλογη.

οσο αναφορα για 27 1080Π σε 144ΜΗΖ   οι καλυτερες εινε αυτε     Asus VG279Q   AOC C27G1      Samsung  CFG73

αν πας σε iPs  η καλυτερη απ ολες εινε μια και μοναδικη μπορει να μην σου αρεσει το σχεδιαστικο της αλλα εχει τα καλυτερα χρωματα ,και τα λιγοτερα προβληματα  

https://www.amazon.com/ViewSonic-XG2703-GS-G-Sync-Monitor-DisplayPort/dp/B01LWJMM1S

η καλυτερη εινε φιλε αλλα ομως σου ειπα καθε  τρεις και ,λιγο θα σκας λεφτα σε καρτες γραφικων.. παρα  πολυ ομορφο το 1440π αλλα ομως πρεπει και να το συντηρεις και να το θυσιαζεις  με καταλαβαινεις΄?

αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα καθε 2 χροννια να αλλαζεις καρτες γραφικων τοτε  go on σε 1440Π  φιλε αν ομως δεν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα τοτε μεινε σε 1080Π και να σου πω και κατι βρε φιλε αν πας στο steam το  70 τις 100 εινε σε 1080Π 

το 1440Π εινε  για  λιγους φιλε

στα λεω  φιλικα  και σου μιλησα με την καρδια μου.

μην ακους που λενε εχουμε ultrawides ,, εχουνε  2κ οθονες κτλ  ολα αυτα ομορφα αλλα ομως θα κατεβαζεις settings με τον καιρο.

θελώ να πω το 1080Π εινε πιο safe . επισης μετα απο 3 χροννακια πας σε 1440Π και σε ultrawides οταν βγουν και παρα  πολυ δυνατες καρτες για να μπορουν να ανταπεξελθουν.

αυτα  φιλε.. 

επισης στην αποσταση  που εισε στα  95cm δεν θα εχεις  ουτε Μεγάλα pixels, κακό ppi.  θα εισε  κομπλε.

και ασε τους αλλους που εχουνε 4κ και 2κ οθονες να παιζουν παιχνιδια .. ο καθενας σκεπτεται διαφορετικα

εγω σου μιλησα με την απλη μου την λόγικη.

καλο σου βραδυ.

και κατι ακομα η https://www.amazon.com/ViewSonic-XG2703-GS-G-Sync-Monitor-DisplayPort/dp/B01LWJMM1S εινε  .η καλυτερη  απο ολες.

αν την παρεις δεν θα χασεις 

και εγω ειθελα να αγοραζα αυτην αλλα εκανα πισω οχι για τα λεφτα απλα ειπα καλυτερα να παω σε 1080π και μετα απο 3 χρονια αφου τα πραγματα ωριμασουν  με καρτες γραφικων και οθονες τοτε να κανω μια σοβαρη και καλη αγορα. απλα θεωρω οτι  το 1440π εινε σε beta σταδιο.

στις 32 ιντσες ποιες ειναι οι καλυτερες επιλογες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...