Προς το περιεχόμενο

SSD ADATA ULTIMATE SU650 480GB - €56.90


zaratustra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγο χαμηλο writing εχει καλυτερα mx500 500gb στα 65 ευρω. Δεν θα αργησουν οι 1tb να πεσουν απο τα 100. Σε black friday ειχε παιξει στο plaisio ο 500αρης sandisk 3d στα 60 ευρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δειτε πριν αγορασετε τον συγκεκριμενο δισκο κριτικες απο αμαζον.(20% βαθμολογια 1 αστερι στα 5)

https://www.amazon.com/ADATA-SU650-3D-NAND-Internal-ASU650SS-480GT-C/dp/B075RB44HK#customerReviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Arkin είπε

Λιγο χαμηλο writing εχει καλυτερα mx500 500gb στα 65 ευρω. Δεν θα αργησουν οι 1tb να πεσουν απο τα 100. Σε black friday ειχε παιξει στο plaisio ο 500αρης sandisk 3d στα 60 ευρω.

Αλήθεια είχε παίξει ? γιατί εγώ θυμάμαι περιπτώσεις 2πλών emails και τελικά έφτανε το προϊόν στην κανονική του τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Αλήθεια είχε παίξει ? γιατί εγώ θυμάμαι περιπτώσεις 2πλών emails και τελικά έφτανε το προϊόν στην κανονική του τιμή.

Ναι είχε παίξει κανονικότατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vasilis 07 είπε

Αλήθεια είχε παίξει ? γιατί εγώ θυμάμαι περιπτώσεις 2πλών emails και τελικά έφτανε το προϊόν στην κανονική του τιμή.

Ναι ειχαν παιξει ο 250gb στα 30 ευρω ο 500αρης στα 60 και ο 1tb στα 120. Παρελαβαν ολοι. Ηταν για μια μερα μετα εξαντληθηκαν. Επρεπε να ειχα παρει τωρα εχω ξεμεινει απο χωρο και περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aυτήν τη στιγμή το e-shop έχει στα 54 Ευρώ τον Patriot SSD 480GB και στα 108 Ευρώ τον 960GB, ενώ με 15-20 Ευρώ παραπάνω πουλάει τους αντίστοιχους Kingston. Οι Patriot έχουν άριστες κριτικές από κριτικούς και αγοραστές, κι εγώ ο ίδιος είχα αγοράσει πριν 2 μήνες έναν Patriot SSD 240GB για το laptop μου και έμεινα 100% ευχαριστημένος από επιδόσεις (καλά, για τους Kingston δεν νομίζω ότι χρειάζονται σχόλια). Για τα προϊόντα της Adata σπάνια διαβάζεις θετικά σχόλια στο internet, ειδικά όσον αφορά διάρκεια ζωής.

Επεξ/σία από emmanuel5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Adata είχαν τεράστιο θέμα αξιοπιστίας παλαιότερα.

Δεν ξέρω αν βελτιώθηκαν, αλλά γενικά οι δίσκοι τους τα κακάρωναν στα ξαφνικά και έχανες απλά και όμορφα όλα τα δεδομένα σου έτσι απλά....

Και απότι βλέπω στις κριτικές του Amazon υπάρχουν ακόμα θέματα σε αρκετούς.

Οπότε αποφασίζει ο καθένας και παίρνει ή όχι το ρίσκο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο patriot στα 108 ευρω 960gb δειχνει πολυ καλη περιπτωση απο eshop. Οπως και ο ιδιος στα 480. Εχει αρχισει η μεγαλη πτωση δεν αργει το 1tb σε καναν mx500 κατω απο 100 ευρω να παρει ο κοσμακης ssd να πεταξει τους hdd απο main δισκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Ο patriot στα 108 ευρω 960gb δειχνει πολυ καλη περιπτωση απο eshop. Οπως και ο ιδιος στα 480. Εχει αρχισει η μεγαλη πτωση δεν αργει το 1tb σε καναν mx500 κατω απο 100 ευρω να παρει ο κοσμακης ssd να πεταξει τους hdd απο main δισκους.

Ξεφευγει απο το θεμα το σχολιο σου, αλλα δεν μπορω να μην σχολιασω κατι. Τους hdd απο main τους εχουμε πεταξει απο πενταετια, με 128αρηδες και μετα 256 κλπ. Γιατι να παρεις 1τβ για main; Και αν εννοεις για μοναδικο δισκο στο συστημα αυτο ειναι σχετικο. Αλλος αρκειται σε 128GB αρα δεν εχει hdd πανω εδω και πολλα χρονια, αλλος δεν αρκειται ουτε σε 4ΤΒ κλπ. Αναλογως την χρηση του υπολογιστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, matrixxx είπε

Ξεφευγει απο το θεμα το σχολιο σου, αλλα δεν μπορω να μην σχολιασω κατι. Τους hdd απο main τους εχουμε πεταξει απο πενταετια, με 128αρηδες και μετα 256 κλπ. Γιατι να παρεις 1τβ για main; Και αν εννοεις για μοναδικο δισκο στο συστημα αυτο ειναι σχετικο. Αλλος αρκειται σε 128GB αρα δεν εχει hdd πανω εδω και πολλα χρονια, αλλος δεν αρκειται ουτε σε 4ΤΒ κλπ. Αναλογως την χρηση του υπολογιστη.

Πατησα στο σχολιο του φιλου emmanuel και το εγραψα που εγραψε για τις τιμες των patriot στο eshop και μπηκα το πρωι και ειδα. Αρκετοι ειναι με μικρους ssd στο συστημα και εναν μεγαλο hdd για τα υπολοιπα οποτε δεν γλιτωνουν θορυβο και loading times σε εφαρμογες παιχνιδια. Για αυτο θεωρω οτι στα 108 ευρω ο patriot 960gb ειναι ιδανικος και για τα 2. Και ποιοτητα ssd και καλη χωρητικοτητα για την πλειοψηφια. Σκεψου 120 ευρω ειχε ο 1tb sandisk την black friday και τωρα ειναι κατω απο τα 110 ο patriot. Για τον adata του θεματος δεν ειναι ασχημος στην τιμη που παιζει. Η adata τα τελευταια χρονια εχει ανεβει αρκετα στους ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα αυτο σου λεω, δεν ειναι αρκετος 1ΤΒ. Δεν λυνει το προβλημα που αναφερεις. Αν ο αλλος εχει 256 για λειτουργικο και 4ΤΒ για αποθηκη, τι να τον κανει τον 1ΤΒ; Για να μεινει και η αποθηκη 4ΤΒ HDD;

Ο emmanuel5 εγραψε πολυ σχετικα με τον τιτλο, οτι με λιγοτερα ευρω παιρνει κανεις καλυτερο κατα την γνωμη του ssd ιδιας χωρητικοτητας με του τιτλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, matrixxx είπε

Μα αυτο σου λεω, δεν ειναι αρκετος 1ΤΒ. Δεν λυνει το προβλημα που αναφερεις. Αν ο αλλος εχει 256 για λειτουργικο και 4ΤΒ για αποθηκη, τι να τον κανει τον 1ΤΒ; Για να μεινει και η αποθηκη 4ΤΒ HDD;

Ναι εκει ειναι ζορι η καλυτερη λυση ειναι hubaki και 5μετρο usb σε θυληκο και κουμπωνεις εκει πανω οτι θελεις. Αυτο εχω κανει και εχω ηρεμισει απο το θορυβο των hdd στο κουτι που με τρελανε καθε τρεις και λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση είναι nas (ακόμη και xpenology με παππού q6600) στην αποθήκη και όλοι οι μηχανικοί εκεί. Ούτε θόρυβο ούτε τίποτα...και ένα backup των nas κάθε εβδομάδα αν δεν έχεις critical data και είσαι άρχοντας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...