Προς το περιεχόμενο

VDSL Στο πλαγιαρι θεσσαλονικης.Ποσο θα περιμενω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες,στις 19 του μηνα,εκανα αιτηση για vdsl στην forthnet. Το ατομο στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπε 5-7 εργασιμες ημερες.αλλα επειδη ξερω τις ελληνικες εταιριες,αυτο μπορει να σημαινει 50-70 ημερες. Ατομα που εχετε κανει αναβαθμιση σε vdsl,ποσο καιρο πηρε.χθες μεσα σε μια ωρα μου γραφει οτι το αιτημα βρισκεται σε διαδικασια κατασκευης. Ποσο γρηγορα η αργα θα ερθει? Εχω ηδη μοντεμ και δεν παραγειλλα και ειμαι ηδη μελος της forthnet  με νοβα.τηλεφωνο.ιντερνετ. ευχαριστω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι έχει, γιατί το ότι μπήκαν παντού νέες καμπίνες ναι αλλά δεν βλέπω να λειτουργούν ακόμα.

Εγώ που γύρισα σε ΟΤΕ παντός ακόμα δεν το δίνει και δεν έχουν και εικόνα για το πότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/1/2019 στις 9:24 ΜΜ, PlagiariChap είπε

Χθες,στις 19 του μηνα,εκανα αιτηση για vdsl στην forthnet. Το ατομο στην εξυπηρετηση πελατων μου ειπε 5-7 εργασιμες ημερες.αλλα επειδη ξερω τις ελληνικες εταιριες,αυτο μπορει να σημαινει 50-70 ημερες. Ατομα που εχετε κανει αναβαθμιση σε vdsl,ποσο καιρο πηρε.χθες μεσα σε μια ωρα μου γραφει οτι το αιτημα βρισκεται σε διαδικασια κατασκευης. Ποσο γρηγορα η αργα θα ερθει? Εχω ηδη μοντεμ και δεν παραγειλλα και ειμαι ηδη μελος της forthnet  με νοβα.τηλεφωνο.ιντερνετ. ευχαριστω .

Γεια σου φιλε, και εγω πλαγιαρι μενω.
Λοιπον απο οτι ειδα εγω, ο ΟΤΕ εχει εγκαταστήσει 3 καμπινες στο πλαγιαρι.

  1. 28ης Οκτωβριου και Μακεδονιας (αντικαταστάθηκε παλιο καφαο με νέα καμπινα, ακριβως πανω στην διχαλα που σχηματιζουν οι 2 δρομοι, πισω απο τους καδους σκουπιδιών lol)
  2. Μιαούλι 14 (αντικαταστάθηκε παλιο καφαο με νέα καμπινα)
  3. Μιαούλι 41 (αντικαταστάθηκε παλιο καφαο με νέα καμπινα, ακριβώς διπλα στο βιβλιοπωλειο)

Ο ΟΤΕ βγαζει διαθεσιμότητα μεχρι 200mbps για Μιαούλι 1, και 4, αλλα περιέργως οχι για αλλες διευθυνσεις.

Εγω ειμαι στην cyta επι της παρουσης, αλλα αμα βρω αλλον παροχο που να δινει vdsl, έφυγα.

 

Update: Μολις ειδα οτι η Wind δινει διαθεσιμότητα μέχρι 100mbps στην οδο μου, ψάξτο και εσυ.

Επεξ/σία από ORB30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα επειδή τέλος του μήνα μετακομίζω Τρίλοφο μέσα στο χωριό  έχετε κάποια εμπειρία από εταιρίες internet και ταχύτητες.Δεν μιλάμε για vdsl αλλά για απλό adsl με την θεωρητική 24αρα  γραμμή, θα πιάνουμε 7 με 8 ή χειρότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...