Προς το περιεχόμενο

To iPhone XR πούλησε περισσότερο από τα iPhone XS και iPhone XS Max μαζί υποστηρίζει η εταιρεία CIRP


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/1/2019 στις 2:46 ΜΜ, NotAliki177 είπε

αυτό δεν ισχύει καθώς υπάρχουν άπειρα benchmarks που δείχνουν το αντίθετο. Ότι δηλαδή ενώ το iPhone βγάζει καλύτερο score στα bencho-προγράμματα, στην πραγματική χρήση είναι πιο αργό.

Για να δω να παραθέτουμε και καμία πηγή για όσα θελουμε να υποστηρίζουμε. Γιατί από προσωπική εμπειρία αλλά και όσα συγκριτικά βίντεο έχω δει, ο A12 είναι μακράν πρώτος σε άνοιγμα σειράς εφαρμογών και επαναφοράς τους από τη ram. Για να μην μιλήσω για rendering 4K βίντεο όπου τελειώνει στο 1/4 του χρόνου που χρειάζεται ο Kirin 980 (που είναι ότι γρηγορότερο υπάρχει σε Android). Άντε ας αναφέρουμε και 60 FPS στο fortnite (μπλιαχ) και γενικότερα η καλύτερη εμπειρία και ποιότητα στα apps.

Να πω και κάτι; Βαρέθηκα να απαντάω σε τέτοια ποστ. Οποίος θέλει να πιστεύει ότι η Apple πουλάει σάπιο hardware 5ετιας σε πρόβατα, Κλάιν Μάιν.  Εδώ υπάρχουν εκατοντάδες χιλιάδες που πιστεύουν ότι η γη είναι επίπεδη και άλλα τόσα εκατοντάδες εκατομμύρια που πιστεύουν σε ότι λογής θρησκεία και θεότητα μπορεί να επινοήσει το είδος μας. Στα κινητά θα κολλήσουμε; Αυτά.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, xyvirus είπε

Εάν κάποιος παίρνει τηλέφωνα για χόμπι οκ πάσο καλα κάνει δικά του είναι τα χρήματα αλλά από οικονομικής πλευράς όταν πλέον ανάμεσα στα φθηνά και ακριβά κινητά οι ουσιαστικές διάφορες είναι μικρές είναι παράλογο να δίνεις ένα σκασμό λεφτά μόνο και μόνο για την μάρκα και την φήμη. Όλοι λίγο πολύ στον ένα με ενάμιση χρόνο αλλάζουμε συσκευή έχουμε ρωτήσει τον εαυτό μας αν έχουμε κάνει απόσβεση της αξίας της βάση της χρήσης που έχουμε κάνει και των αναγκών που μας κάλυψε; Δηλαδή παίρνω ένα IPhone X στα 1400 το 2017 το κρατάω μέχρι τον Οκτώβριο του 2018 το πουλάω 750€ έχω χάσει 650€ αξίζουν αυτά τα χαμένα 650€ ως απόσβεση για την χρήση που έχω κάνει ή θα μπορούσα να πάρω κάτι αντίστοιχο στα 500€ να το δώσω μετά από ένα χρόνο στα 350€ και να έχω χάσει μόνο 150€ από την αξία του; 

Βεβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.....που λέει και ο λαός 

Να σε ρωτησω κάτι; Ποιο κινητο εχεις τωρα και ποσα χρηματα εδωσες για να το αγορασεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως αυτο δεν λεει την αληθεια στο ποσα iphone πουληθηκαν. Λεει απλα οτι το xr πουλησε παραπανω απο τα αλλα 2 μαζι. Την ακριβη ποσοτητα δεν την γνωριζουμε.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να υπάρχει ένας γόνιμος διάλογος,  έστω και ανθρώπινες διαφωνίες, ο καθένας προσπαθεί με νύχια και με δόντια να αλλάξει την άποψη του άλλου. Κρίμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα  είναι ότι πούλησε τελικά το XR!!!! - αν θυμάστε τι είχε ειπωθεί εδώ μέσα.. 

Εγώ πάντως εδώ που δουλεύω είδα να φευγουν περισσότερα SE και 7 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μακαρι το προβλημα στα σχολια που γραφονται οσον αφορα το Ios και το Android να ηταν τι γραφει μονο 1 ατομο.

Συμμετεχεις και εσυ ο ιδιος σε αρκετα θεματα και βλεπεις την ''ποιοτητα''των σχολιων που γραφονται.

Οταν για παραδειγμα το Displaymate βγαζει κορυφαια την οθονη του Note 9,ολοι μπραβο στα σχολια.

Μολις γραψει το ιδιο site αναλογα σχολια για την οθονη του XS Max,εκει βλεπεις μετα σχολια για τις τιμες(λες και η αρχικη τιμη του Note 9 δεν ειναι 4ψηφιο νουμερο),σχολια για την αναλυση του XR και παει λεγοντας.

Ουτε το μηλο ειναι τελειο χωρις τα θεματακια του αλλα ουτε και το Android. Το προβλημα ειναι οτι οι περισσοτεροι στα σχολια αρνουνται να δεχτουν το δευτερο.

Fulgore μαλλον δεν "επιασες" το point μου... Δεν μου καίγεται καρφι ποσο θα πουλησει το επομενο μηλο ουτε τι οθονη θα εχει.... Αλλου εστιαζα.... Και ναι, ειμαι του ανδροιδ , αλλα καμιας εταιρειας φαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ignome4 είπε

Το θέμα  είναι ότι πούλησε τελικά το XR!!!! - αν θυμάστε τι είχε ειπωθεί εδώ μέσα.. 

Εγώ πάντως εδώ που δουλεύω είδα να φευγουν περισσότερα SE και 7 

Τα SE  ειναι μονοδρομος σε αυτες τις διαστάσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι ελπίζω με το παρακάτω ποστ να παρω πολλά like χαχα 

ξεκιναω ...

ετοιμοι ..;;;

φωνάζετε μαλώνετε για συσκευές που αγοράσατε είτε σκοπεύετε να αγοράσετε πως είναι οι καλύτερες και αξίζουν τα λεφτά τους και ότι κάνουν την ίδια δουλειά  αν όχι και περισσότερα από το άλλο κινητό ανταγωνιστικής εταιρίας . 

Δεν θα πω πόσες συσκευές πέρασαν αν πέρασαν από τα χέρια μου . Τέτοια παραδείγματα ( χαχα ) συνήθως δεν είναι σοβαρός δείκτης αλλά πέρασαν και από τις δυο εταιρίες apple- samsung αλλά και χiaomi τα τελευταία χρόνια. Τα πράγματα είναι απλά :

θελεις ένα κινητό με ελεύθερο λογισμικό κακές κάμερες δυνατά χαρακτηριστικά στα λόγια στα χαρτιά και φθηνό ; Ξέρετε ποιο εννοώ 

θελεις κινητό με ελεύθερο λογισμικό καλές κάμερες δυνατά χαρακτηριστικά στις πράξεις με αναβαθμίσεις του ορθού σχεδιασμό τεχνολογικά ανώτερο καινοτομιες και ακριβό ; Επίσης ξέρετε ποιο εννοώ 

Θέλετε συσκευή με κλειστό λογισμικό πιο ασφαλές με σχεδιασμό κάμερες επεξεργαστή αναβαθμίσεις για μεγάλο διάστημα και πολλά συν ;; Ξέρετε δεν θα αναφέρω ... 

εν κατακλείδι :  οι εταιρίες είναι εταιρίες όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα όποτε κοιτάνε το κέρδος  .  Αγοράζετε αυτό που θα καλύψει τις ανάγκες σας με ότι κοστος μπορείτε να καλύψετε . Βαζω στοίχημα ότι πολλοί που πήραν φθηνό κινητό τύπου χιαομι , αν είχαν λεφτά για ξόδεμα θα αγόραζαν σίγουρα iPhone Xs Max και ας φωνάζουν εδώ , προσπαθούν απλά να μας πείσουν ότι έκαναν την καλύτερη αγορά ever μιας κ δεν μπορούν να αποκτήσουν την ακριβότερη ( γνωστός τακτική πολλών )

και να σας λύσω την απορία . Ναι έχω iPhone αυτή τη στιγμή που μιλάμε αλλά όταν ήθελα να κατεβάσω ένα αρχείο pdf από μια σελίδα δεν κατέβαινε , έπρεπε να χρησιμοποιήσω μια εφαρμογή άλλη για να κατέβει σαν pdf γιατί μ τ έβγαζε σαν να τ εκτυπώνω . Όποτε εκεί ντράπηκα π χρησιμοποίησα το νοτε 9 του φίλου για να κάνω άμεσα τη δουλειά μου αλλά πάλι iPhone θα αγοράσω . Δεν είναι δείκτης ένα αρνητικό να με αλλάξει την αγορά . Έχει 1000+ , στο ένα αρνητικό θα κάνουμε αλλαγή ; 

Επισης σας συμφέρει να πουλάει φθηνά η apple μιας και δείτε λίγο τις τιμές των χιαομι ... πήραν άνοδο βλέποντας τις τιμές των iPhone επειδή είναι μονόδρομος για τους φθηνούς αγοραστές. Φωνάξτε γ αυτό όχι για το πιο αγοράσατε και ποιο αξίζει για τ δικά σας πιστεύω 

 

ααα μην ξεχάσουμε τα like ε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, panosk0 είπε

Κύριοι ελπίζω με το παρακάτω ποστ να παρω πολλά like χαχα 

ξεκιναω ...

ετοιμοι ..;;;

φωνάζετε μαλώνετε για συσκευές που αγοράσατε είτε σκοπεύετε να αγοράσετε πως είναι οι καλύτερες και αξίζουν τα λεφτά τους και ότι κάνουν την ίδια δουλειά  αν όχι και περισσότερα από το άλλο κινητό ανταγωνιστικής εταιρίας . 

Δεν θα πω πόσες συσκευές πέρασαν αν πέρασαν από τα χέρια μου . Τέτοια παραδείγματα ( χαχα ) συνήθως δεν είναι σοβαρός δείκτης αλλά πέρασαν και από τις δυο εταιρίες apple- samsung αλλά και χiaomi τα τελευταία χρόνια. Τα πράγματα είναι απλά :

θελεις ένα κινητό με ελεύθερο λογισμικό κακές κάμερες δυνατά χαρακτηριστικά στα λόγια στα χαρτιά και φθηνό ; Ξέρετε ποιο εννοώ 

θελεις κινητό με ελεύθερο λογισμικό καλές κάμερες δυνατά χαρακτηριστικά στις πράξεις με αναβαθμίσεις του ορθού σχεδιασμό τεχνολογικά ανώτερο καινοτομιες και ακριβό ; Επίσης ξέρετε ποιο εννοώ 

Θέλετε συσκευή με κλειστό λογισμικό πιο ασφαλές με σχεδιασμό κάμερες επεξεργαστή αναβαθμίσεις για μεγάλο διάστημα και πολλά συν ;; Ξέρετε δεν θα αναφέρω ... 

εν κατακλείδι :  οι εταιρίες είναι εταιρίες όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα όποτε κοιτάνε το κέρδος  .  Αγοράζετε αυτό που θα καλύψει τις ανάγκες σας με ότι κοστος μπορείτε να καλύψετε . Βαζω στοίχημα ότι πολλοί που πήραν φθηνό κινητό τύπου χιαομι , αν είχαν λεφτά για ξόδεμα θα αγόραζαν σίγουρα iPhone Xs Max και ας φωνάζουν εδώ , προσπαθούν απλά να μας πείσουν ότι έκαναν την καλύτερη αγορά ever μιας κ δεν μπορούν να αποκτήσουν την ακριβότερη ( γνωστός τακτική πολλών )

και να σας λύσω την απορία . Ναι έχω iPhone αυτή τη στιγμή που μιλάμε αλλά όταν ήθελα να κατεβάσω ένα αρχείο pdf από μια σελίδα δεν κατέβαινε , έπρεπε να χρησιμοποιήσω μια εφαρμογή άλλη για να κατέβει σαν pdf γιατί μ τ έβγαζε σαν να τ εκτυπώνω . Όποτε εκεί ντράπηκα π χρησιμοποίησα το νοτε 9 του φίλου για να κάνω άμεσα τη δουλειά μου αλλά πάλι iPhone θα αγοράσω . Δεν είναι δείκτης ένα αρνητικό να με αλλάξει την αγορά . Έχει 1000+ , στο ένα αρνητικό θα κάνουμε αλλαγή ; 

Επισης σας συμφέρει να πουλάει φθηνά η apple μιας και δείτε λίγο τις τιμές των χιαομι ... πήραν άνοδο βλέποντας τις τιμές των iPhone επειδή είναι μονόδρομος για τους φθηνούς αγοραστές. Φωνάξτε γ αυτό όχι για το πιο αγοράσατε και ποιο αξίζει για τ δικά σας πιστεύω 

ααα μην ξεχάσουμε τα like ε 

Το "κόβω" για dislike το post.  😄

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, panosk0 είπε

Κύριοι ελπίζω με το παρακάτω ποστ να παρω πολλά like χαχα 

ξεκιναω ...

ετοιμοι ..;;;

φωνάζετε μαλώνετε για συσκευές που αγοράσατε είτε σκοπεύετε να αγοράσετε πως είναι οι καλύτερες και αξίζουν τα λεφτά τους και ότι κάνουν την ίδια δουλειά  αν όχι και περισσότερα από το άλλο κινητό ανταγωνιστικής εταιρίας . 

Δεν θα πω πόσες συσκευές πέρασαν αν πέρασαν από τα χέρια μου . Τέτοια παραδείγματα ( χαχα ) συνήθως δεν είναι σοβαρός δείκτης αλλά πέρασαν και από τις δυο εταιρίες apple- samsung αλλά και χiaomi τα τελευταία χρόνια. Τα πράγματα είναι απλά :

θελεις ένα κινητό με ελεύθερο λογισμικό κακές κάμερες δυνατά χαρακτηριστικά στα λόγια στα χαρτιά και φθηνό ; Ξέρετε ποιο εννοώ 

θελεις κινητό με ελεύθερο λογισμικό καλές κάμερες δυνατά χαρακτηριστικά στις πράξεις με αναβαθμίσεις του ορθού σχεδιασμό τεχνολογικά ανώτερο καινοτομιες και ακριβό ; Επίσης ξέρετε ποιο εννοώ 

Θέλετε συσκευή με κλειστό λογισμικό πιο ασφαλές με σχεδιασμό κάμερες επεξεργαστή αναβαθμίσεις για μεγάλο διάστημα και πολλά συν ;; Ξέρετε δεν θα αναφέρω ... 

εν κατακλείδι :  οι εταιρίες είναι εταιρίες όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα όποτε κοιτάνε το κέρδος  .  Αγοράζετε αυτό που θα καλύψει τις ανάγκες σας με ότι κοστος μπορείτε να καλύψετε . Βαζω στοίχημα ότι πολλοί που πήραν φθηνό κινητό τύπου χιαομι , αν είχαν λεφτά για ξόδεμα θα αγόραζαν σίγουρα iPhone Xs Max και ας φωνάζουν εδώ , προσπαθούν απλά να μας πείσουν ότι έκαναν την καλύτερη αγορά ever μιας κ δεν μπορούν να αποκτήσουν την ακριβότερη ( γνωστός τακτική πολλών )

και να σας λύσω την απορία . Ναι έχω iPhone αυτή τη στιγμή που μιλάμε αλλά όταν ήθελα να κατεβάσω ένα αρχείο pdf από μια σελίδα δεν κατέβαινε , έπρεπε να χρησιμοποιήσω μια εφαρμογή άλλη για να κατέβει σαν pdf γιατί μ τ έβγαζε σαν να τ εκτυπώνω . Όποτε εκεί ντράπηκα π χρησιμοποίησα το νοτε 9 του φίλου για να κάνω άμεσα τη δουλειά μου αλλά πάλι iPhone θα αγοράσω . Δεν είναι δείκτης ένα αρνητικό να με αλλάξει την αγορά . Έχει 1000+ , στο ένα αρνητικό θα κάνουμε αλλαγή ; 

Επισης σας συμφέρει να πουλάει φθηνά η apple μιας και δείτε λίγο τις τιμές των χιαομι ... πήραν άνοδο βλέποντας τις τιμές των iPhone επειδή είναι μονόδρομος για τους φθηνούς αγοραστές. Φωνάξτε γ αυτό όχι για το πιο αγοράσατε και ποιο αξίζει για τ δικά σας πιστεύω 

ααα μην ξεχάσουμε τα like ε 

Σιγα μην κανουμε και like, το καλυτερο κινητο ειναι αυτο που αγορασα εγω ολα τα αλλα ειναι μπακατελες για sheeps😂

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2019 στις 4:21 ΜΜ, APPLEGEEK είπε

Η τιμες αυτες αμερικη δεν ειναι τιποτα , σαν να λεμε 100 ευρω + οτι δεν πληρωνεις κασερι 

κανεις λαθος! το 1000ρι ειναι μεγαλο προβλημα!! ακομα και για αμερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...