Προς το περιεχόμενο

To iPhone XR πούλησε περισσότερο από τα iPhone XS και iPhone XS Max μαζί υποστηρίζει η εταιρεία CIRP


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, 360kias είπε

 Ίσως να έχεις δίκιο Αλλά αν πιάσεις στα χέρια σου ένα Mate 20 Pro και το βάλεις δίπλα-δίπλα με ένα xs Max θέλω να μου πεις ποιο θα ειναι πιο γρήγορο κανε το μία μέρα πήγαινε σε ένα Πλαίσιο Βάλτα δίπλα δίπλα και ξεκινά και πες μας ποιο θα είναι πιο γρήγορο

Τι να βαλω να δω...και να ειναι ποιο γρηγορο τωρα, που δεν ειναι, ισως να ειναι ισαξια το mate αλλα τι γινεται με τις αναβαθμισεις του mate, οι εφαρμογες ελεγχονται με τον ιδιο τροπο, το οικοσυστημα συνεργαζεται αψογα...? Επομενως εχει το iphone καποια πραγματα που δεν τα βρισκεις αλλου και τα κανει καλα. Καλες και οι υπολοιπες ναυαρχιδες και ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mtifosi είπε

Τι να βαλω να δω...και να ειναι ποιο γρηγορο τωρα, που δεν ειναι, ισως να ειναι ισαξια το mate αλλα τι γινεται με τις αναβαθμισεις του mate, οι εφαρμογες ελεγχονται με τον ιδιο τροπο, το οικοσυστημα συνεργαζεται αψογα...? Επομενως εχει το iphone καποια πραγματα που δεν τα βρισκεις αλλου και τα κανει καλα. Καλες και οι υπολοιπες ναυαρχιδες και ο καθενας κανει τις επιλογες του.

κοιτα δεν ξερω για σενα αλλα εγω αναβαθμισεις που μου κανουν underclocking την συσκευη δεν τις θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, billdanos είπε

Παρακαλούνται όλοι οι "αναλυτές" που μας τα έπρηζαν σε προηγούμενα topics, να αναδιπλωθούν και να επανέλθουν με νέες θεωρίες και αναλύσεις σχετικά με τα "σάπια" XR... 😛 

Φιλε μου, η γυναικα του Καισαρος οχι μο3νο πρεπει να φαινεται,αλλα και να ειναι πιστη.... Εξυπνος εισαι,ξερεις τι εννοω... Εσυ με τον φανμποϊσμο ,εχεις βγαλει ματια εδω μεσα.... Τραβηξου λιγακι.... Εισαι και μοντερειτορ και πρεπει να κρατας αποστασεις... Εσυ αντιθετα,το μονο που κανεις καλα ειναι να φτυνεις χολη οπου και οποτε βρεις ευκαιρια ,στο ανδροιδ..... Και το μηλο θεος παντα.... Αν ησουν απλα μελος ,θα δεχομουν τις αποψεις σου χωρις σχολια,οπως και του fulgore και πολλων αλλων... Αλλα εσυ πας ενα βημα πιο κατω.... Και ενα βημα πιο κατω,ειναι παρακμη

 

Επεξ/σία από tsilitheo1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
6 minutes ago, tsilitheo1 said:

Φιλε μου, η γυναικα του Καισαρος οχι μο3νο πρεπει να φαινεται,αλλα και να ειναι πιστη.... Εξυπνος εισαι,ξερεις τι εννοω... Εσυ με τον φανμποϊσμο ,εχεις βγαλει ματια εδω μεσα.... Τραβηξου λιγακι.... Εισαι και μοντερειτορ και πρεπει να κρατας αποστασεις... Εσυ αντιθετα,το μονο που κανεις καλα ειναι να φτυνεις χολη οπου και οποτε βρεις ευκαιρια ,στο ανδροιδ..... Και το μηλο θεος παντα.... Αν ησουν απλα μελος ,θα δεχομουν τις αποψεις σου χωρις σχολια,οπως και του fulgore και πολλων αλλων... Αλλα εσυ πας ενα βημα πιο κατω.... Και ενα βημα πιο κατω,ειναι παρακμη

Αν μπορούσες να διαβάσεις προσεκτικά τι γραφω καθε φορά και να καταλάβεις γιατι το γράφω, δεν θα είχες "αγανακτησει" τόσο. Προφανώς το παθος σου είναι πολυ μεγαλύτερο απο το δικό μου. Ψαξου! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το στατιστικό, κατανομή πωλήσεων ανά μοντέλο, μαζί και με πολλά άλλα είναι χρήσιμο στην Apple, ώστε να αποφασίσει για την τιμολογιακή της πολιτική, τα χαρακτηριστικά των νέων μοντέλων κλπ. Όχι τόσο και όχι πραγματικά σε εμάς.

Έγινε και ένα άλλο survey στις ΗΠΑ, με πιο ενδιαφέροντα στοιχεία για εμάς: γιατί οι κάτοχοι iPhone δεν αναβαθμίζουν σε νεότερα μοντέλα. Οι δύο σημαντικότεροι παράγοντες είναι κατά σειρά 1) η έλλειψη ουσιαστικών νέων χαρακτηριστικών στα νέα μοντέλα και 2) το κόστος. Από την άλλη το πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταριών είχε πολύ μικρή επίπτωση. Μόλις 2% ανέφεραν ως αιτία της μη αναβάθμισης την αλλαγή μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, imvrios said:

Αυτό το στατιστικό, κατανομή πωλήσεων ανά μοντέλο, μαζί και με πολλά άλλα είναι χρήσιμο στην Apple, ώστε να αποφασίσει για την τιμολογιακή της πολιτική, τα χαρακτηριστικά των νέων μοντέλων κλπ. Όχι τόσο και όχι πραγματικά σε εμάς.

Έγινε και ένα άλλο survey στις ΗΠΑ, με πιο ενδιαφέροντα στοιχεία για εμάς: γιατί οι κάτοχοι iPhone δεν αναβαθμίζουν σε νεότερα μοντέλα. Οι δύο σημαντικότεροι παράγοντες είναι κατά σειρά 1) η έλλειψη ουσιαστικών νέων χαρακτηριστικών στα νέα μοντέλα και 2) το κόστος. Από την άλλη το πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταριών είχε πολύ μικρή επίπτωση. Μόλις 2% ανέφεραν ως αιτία της μη αναβάθμισης την αλλαγή μπαταρίας.

Θες να πεις πως στις ναυαρχίδες των αλλων εταιρειών, βλέπεις τοσες σημαντικές αλλαγές σε καθε μοντελο σε σχεση με το αμέσως προηγούμενο, που να κάνει τον χρήστη να τρέξει ενθουσιασμένος για να το αντικαταστήσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, what_if είπε

κοιτα δεν ξερω για σενα αλλα εγω αναβαθμισεις που μου κανουν underclocking την συσκευη δεν τις θελω

Ναι σωστα εχετε μαθει με τις αναβαθμισεις που κανουν overclock ....και αμεσα κιολας day one...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Θες να πεις πως στις ναυαρχίδες των αλλων εταιρειών, βλέπεις τοσες σημαντικές αλλαγές σε καθε μοντελο σε σχεση με το αμέσως προηγούμενο, που να κάνει τον χρήστη να τρέξει ενθουσιασμένος για να το αντικαταστήσει?

Όχι φυσικά. Και πραγματικά πιστεύω ότι δεν υπάρχει πραγματικός λόγος αναβάθμισης αν κάποιος έχει το κορυφαίο μοντέλο της περισυνής χρονιάς είτε πρόκειται για Apple είτε για Samsung, Huawei κλπ.

Όμως η ερώτηση σου εδώ είναι άστοχη γιατί η έρευνα δεν απευθυνόταν ειδικά σε κατόχους του Χ αλλά σε κατόχους παλαιότερων μοντέλων γενικά. Και το 6S να έχεις, αποτελούσες δείγμα για την παραπάνω έρευνα.

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν μπορούσες να διαβάσεις προσεκτικά τι γραφω καθε φορά και να καταλάβεις γιατι το γράφω, δεν θα είχες "αγανακτησει" τόσο. Προφανώς το παθος σου είναι πολυ μεγαλύτερο απο το δικό μου. Ψαξου! :)

Να ψαχτω;;;.. Εχω ηδη... Ξερω καλα τι λεω.... Ουτε και ειμαι "αγανακτισμενος".... Και ξαναλεω κατι που στον  ειρμο σου πανω δεν επιασες.... Τα μελη μπορουν να κρινουν καταπως θελουν... Αποδεκτο... Ειτε για ανδροιδ ειτε για μηλα... Εσυ,σαν μοντ ,πρεπει να κρατας the red thin line... Κατι που αδιακριτα,δεν... Αυτο ηταν ολο.. Τωρα,αναφορες σε "παθη" και "ψαξιματα" μου μοιαζουν σπασμωδικες κινησεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
32 minutes ago, tsilitheo1 said:

Να ψαχτω;;;.. Εχω ηδη... Ξερω καλα τι λεω.... Ουτε και ειμαι "αγανακτισμενος".... Και ξαναλεω κατι που στον  ειρμο σου πανω δεν επιασες.... Τα μελη μπορουν να κρινουν καταπως θελουν... Αποδεκτο... Ειτε για ανδροιδ ειτε για μηλα... Εσυ,σαν μοντ ,πρεπει να κρατας the red thin line... Κατι που αδιακριτα,δεν... Αυτο ηταν ολο.. Τωρα,αναφορες σε "παθη" και "ψαξιματα" μου μοιαζουν σπασμωδικες κινησεις

Κάποια στιγμή θα σας αποκαλύψουμε τι σημαίνει να είναι καποιος mod... 

Το μόνο θετικό μετά από 17 χρόνια εδω μέσα, είναι πως μπορώ να σας "ψυχολογησω" απο την πρώτη πρόταση! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, billdanos είπε

Κάποια στιγμή θα σας αποκαλύψουμε τι σημαίνει να είναι καποιος mod... 

Το μόνο θετικό μετά από 17 χρόνια εδω μέσα, είναι πως μπορώ να σας "ψυχολογησω" απο την πρώτη πρόταση! ;)

Εχουμε ξεφυγει απο το θεμα... Off topic που λεμε.... Θα σταματησω εδω.... Τα περι "ψυχολογου" και λοιπων ασυναρτησιων, κανω οτι δεν διαβασα... Απλα ριχνουν περισσότερο το ηδη πεσμενο επιπεδο σου στα μελη της κοινοτητητος... Αν εχεις τοσα πτυχια ,ανοιξε ιατρειο... Θα βρεις πολλους παλαβους 'δω μεσα.... Including me... Lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mtifosi είπε

Τι να βαλω να δω...και να ειναι ποιο γρηγορο τωρα, που δεν ειναι, ισως να ειναι ισαξια το mate αλλα τι γινεται με τις αναβαθμισεις του mate, οι εφαρμογες ελεγχονται με τον ιδιο τροπο, το οικοσυστημα συνεργαζεται αψογα...? Επομενως εχει το iphone καποια πραγματα που δεν τα βρισκεις αλλου και τα κανει καλα. Καλες και οι υπολοιπες ναυαρχιδες και ο καθενας κανει τις επιλογες του.

Οταν λες συνεργαζεται??δωσε μου παραδειγματα να καταλαβω πως το εννοεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To xr έχει 700 ευρώ η 64αρα έκδοση χωρίς επέκταση με 325ppi οθόνη ips μπαταριουλα 2942 και τεράστιο notch και 3gb ram. 

Το note 9 έχει 700 ευρώ η 128αρα έκδοση με επέκταση έως 1tb με 515ppi super amoled hdr η κορυφαία παγκοσμίως αυτή τη στιγμή μπαταριαρα 4000 χωρίς notch και 6gb ram συν το κορυφαίο spen. 

Όσοι έχετε πάρει το xr απλά σκεφτείτε ότι με τα ίδια χρήματα περνατε ένα κλάσεις ανώτερο κινητό σε όλους τους τομείς. Πηγαίνατε για Ferrari και πήρατε Fiat με λίγα λόγια. Τα παραπάνω που έγραψα είναι facts ανάμεσα στα 2 κινητά χωρίς δυνατότητα αντίρρησης. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 hours ago, tsilitheo1 said:

Εχουμε ξεφυγει απο το θεμα... Off topic που λεμε.... Θα σταματησω εδω.... Τα περι "ψυχολογου" και λοιπων ασυναρτησιων, κανω οτι δεν διαβασα... Απλα ριχνουν περισσότερο το ηδη πεσμενο επιπεδο σου στα μελη της κοινοτητητος... Αν εχεις τοσα πτυχια ,ανοιξε ιατρειο... Θα βρεις πολλους παλαβους 'δω μεσα.... Including me... Lol

Εσυ το άρχισες όταν σε «έπνιξε το δίκιο»! 😛 

Γράφετε πρώτα το μανιφέστο σας και μετά σας πιάνει ο πόνος μην και βγούμε offtopic. 

Πετάγεται και ο ex aneurism σαν τη Δρούτσα (την Ευη τη στιχουργό) και ...έκλεισε το καρέ. :) 

Και φυσικά κουβέντα για τις αναλύσεις που κάνατε όταν ανακοινώθηκαν τα Xr. Δεν πειράζει. Από Σεπτέμβρη πάλι! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2018 στις 10:09 ΜΜ, TheGrisGrisMan είπε

Εμ βασικα νομίζω ότι θα πουλήσει τρελά (δεν κάνω πλάκα-είναι το πιο φτηνό με το «νεο» look...)

...καλημέρα. Μπήκα για να ευλογήσω τα γένια μου που το είχα προβλέψει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...