Προς το περιεχόμενο

Οθόνη 21:9 στις 6,5 ίντσες φημολογείται ότι θα διαθέτει το Sony Xperia XZ4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Cinematic experience απο την sony, αυτο που κανενας δεν ζητησε.

10 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Cinematic experience απο την sony, αυτο που κανενας δεν ζητησε.

Ελα μωρε που ολοι μαθανε και βγαζουν τις 55αρες και 75αρες tv σε 16:9 για ταινιες...

Η sonαρα ξερει πιο καλα

 

 

Τωρα να τους δω ολους αυτους που θα βγάλει κινητο για ταινιες και ολοι θα πετάξουν τις oled tv  και τις plasma τους στα σκουπίδια 

 

 

 

το XZ 4 ερχεται και απειλεί ολους τους κατασκευαστές τηλεορασεων με αφανισμο! 

 

 

 

 

Για να σοβαρευτούμε. Τραγικη ακομα μια φορα η sony

 

 

 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δεν είναι πολύ μακρόστενο για καθημερινή χρήση; Αυτό όπως το βλέπω, δεν χωράει με τίποτα σε μία τσέπη, άσε που μ'αυτό το μάκρος θα είναι πολύ πιο ευαίσθητο στο σπάσιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, yanyul είπε

Παιδιά, δεν είναι πολύ μακρόστενο για καθημερινή χρήση; Αυτό όπως το βλέπω, δεν χωράει με τίποτα σε μία τσέπη, άσε που μ'αυτό το μάκρος θα είναι πολύ πιο ευαίσθητο στο σπάσιμο. 

 

 

Μα ολα τα βιντεο κ παιχνίδια στο κινητό είναι 16:9 χαμενη θα πηγαίνει η μιση οθονη! Απορώ πραγματικά με αυτη την εταιρεία 

 

 

Το κανε 21:9 Λες και συνδέουμε soundbar και αράζουμε με την οικογένειά μπροστα στο κινητο με ποπ κορν για ταινιουλα τα βράδια 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, voltmod είπε

Η Sony αναμένεται να παρουσιάσει επίσημα τη νέα ναυαρχίδα της Xperia XZ4 σε εκδήλωση που θα πραγματοποιήσει στα πλαίσια του επερχόμενου συνέδριου Mobile World Congress στα τέλη του Φλεβάρη.

Η συσκευή θα έχει διαστάσεις 162 x 72 x 8,2 χιλιοστών και βάρος 191 γραμμάρια ενώ θα κυκλοφορήσει σε τέσσερις χρωματισμούς, Black, Silver, Blue και Deep Purple. Θα καλύπτει επίσης τις προδιαγραφές AP65/68 για προστασία από την σκόνη και το νερό.

Το Xperia XZ4 θα διαθέτει στενόμακρη οθόνη τεχνολογίας OLED με διαγώνιο 6,5 ιντσών που θα επιδεικνύει αναλογία πλευρών 21:9 και ανάλυση 3360 x 1440 pixels. Στο εσωτερικό του, το Sony Xperia XZ4 αναμένεται να διαθέτει το κορυφαίο SoC της Qualcomm, Snapdragon 855 σε συνδυασμό με 6GB RAM και 128GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου. Η μπαταρία που θα υποστηρίζει Qnovo Adaptive Charge αναμένεται να διαθέτει χωρητικότητα 4400mAh.

1831072691_Sony-Xperia-XZ43.jpg.9fd2318d220bf7fb31860d97e38448ab.jpg

Όσον αφορά στις κάμερες, τα πράγματα ακόμη δεν είναι ξεκάθαρα. Παρόλα αυτά, έχουν κυκλοφορήσει φήμες για ένα διπλό σύστημα κύριας  κάμερας που θα αποτελείται από μία κάμερα στα 52 Megapixels (f:/1.6) με δυνατότητες «pixel binning» και μία στα 16 Megapixels με τηλεφακό (f:/2.6) που θα συνοδεύεται από έναν αισθητήρα 0,3 Megapixels ToF (Time-of-Flight) για λειτουργίες ανίχνευσης βάθους, επαυξημένης πραγματικότητας κ.λπ.  

1505180778_Sony-Xperia-XZ42.jpg.3f5fa03551ef7bf6b35027b8ad900ebd.jpg

PhoneArena

GSMArena

 

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζω και πιστεύω οτι σε θέμα εργονομίας τουλάχιστον τα πιο βολικά είναι το s9 Και το xs 

Δε γίνεται να αφήνω και τα 2 χέρια από το τιμόνι για να γράψω 🙈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιο μακρόστενο και απο το S8 που έχει ratio 18:5:9.Το XZ2 και το XZ3 έχουν 18:9.Μόνο το XZ1 έχει 16:9,ratio προς εξαφάνιση πλέον.

Τι να το κάνω που μείωσαν τα bezel και το κινητό μοιάζει σαν σοκοφρέτα;Ποιά η χρησιμότητα του 18:9 και του 21:9;Για να βλέπουμε μαύρες μπάρες στο βίντεο και στις φωτογραφίες η για να εμφανίζει στο browsing 4 γραμμές αντί για 5;

Μάλλον έχουν για designer κάποιον απο το Star Wars που του αρέσουν τα φωτόσπαθα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Istros είπε

Εγώ ψηφίζω 16:9.Αναγκαστηκα πήγα σε 18,5:9 αλλιώς μένεις με συσκευή διετίας.Ελπιζω να μην ακολουθήσουν και άλλοι το παράδειγμα της Sony.

Γιατι? Που ναι το κακο να επιλέξεις κινητο διετίας? 

 

 

Το hardware απο την εποχη του snap 820  και μετα μενει αναξιοποίητο 

Η μήπως το Android εχει προσθεσει καμία λειτουργία της προκοπης απο το 6  και μετα? 

 

 

Ενα note 5 ανετα καλύπτει το 99% του κοσμου Ακόμα και σήμερα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"θα κυκλοφορήσει σε τέσσερις χρωματισμούς, Black, Silver, Blue και Deep Purple." 

Ένα σε Deep Purple για μένα. Χμμμμ. 

Να πω και εγώ τη λαλακία μου τώρα.. 

Πρώτη επαφή με Sony το απίστευτο (ειδικά για την τιμή του) XZ1 με έκανε να δω το Android και τα Sony με άλλο μάτι.

Και είμαι και πρώην κάτοχος Pixel αν σας λει κάτι.. 

Το XZ3 το έχει φίλος, σε οθόνη παίζει και να είναι και ότι καλύτερο έχω δει. 

Οπότε το XZ4 θα το δω σίγουρα από κοντά μόλις έρθει και θα κρίνω. Αν μου αρέσει μάλλον στανταρ η αγορά αλλα σε μερικούς μήνες μόλις πέσει και λίγο η τιμή. 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sakekosan είπε

"θα κυκλοφορήσει σε τέσσερις χρωματισμούς, Black, Silver, Blue και Deep Purple." 

Ένα σε Deep Purple για μένα. Χμμμμ. 

Να πω και εγώ τη λαλακία μου τώρα.. 

Πρώτη επαφή με Sony το απίστευτο (ειδικά για την τιμή του) XZ1 με έκανε να δω το Android και τα Sony με άλλο μάτι.

Και είμαι και πρώην κάτοχος Pixel αν σας λει κάτι.. 

Το XZ3 το έχει φίλος, σε οθόνη παίζει και να είναι και ότι καλύτερο έχω δει. 

Οπότε το XZ4 θα το δω σίγουρα από κοντά μόλις έρθει και θα κρίνω. Αν μου αρέσει μάλλον στανταρ η αγορά αλλα σε μερικούς μήνες μόλις πέσει και λίγο η τιμή. 

 

 

 

Το XZ1 έχω.Καλύτερα μεγάλα bezel παρά σοκοφρέτα που προεξέχει απο τις τσέπες.Στο μαύρο χρώμα δεν διακρίνονται τα bezel,δεν "χτυπούν" στο μάτι και πιάνω την συσκευή χωρίς να καλύπτουν τα δάχτυλα την οθόνη.Τουλάχιστον τα bezel του έχουν λόγω ύπαρξης λόγω των ηχείων.

XZ2(500€)και XZ3(630€) ξεφεύγουν σε τιμή.Επίσης είναι μεγάλα σε πάχος,μήκος και βάρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...