Προς το περιεχόμενο

[ΟΘΟΝΗ] Dell P2317H 23" 139€


rakeesh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η οθόνη του τίτλου στα 139€ στον κώτσο με δωρεάν μεταφορικά.

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/monitors/185296-dell-p2317h-23

Σκρουτζ από 194+ μεταφορικά https://www.skroutz.gr/s/9317060/Dell-P2317H.html

 

Επεξ/σία από matrixxx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για χρήση γραφείου πιστεύω είναι πολύ καλή. Στιβαρή κατασκευή, ρυθμιζόμενο ύψος, usb hub, IPS εμένα θα με κάλυπταν. Τώρα για gaming είναι άλλη κουβέντα.

Επεξ/σία από rakeesh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Dantε είπε

Για ενα 20αρικο παραπανω θεωρω αξιζει

https://www.skroutz.gr/s/12101411/LG-24MP59G-P.html

Η χειρότερη IPS που έχω δει. Την είχα και τη γύρισα.

Τόσο κακό panel που μου θύμισε αρκετά TN. Γωνίες θέασης με color shifting. Πως το κατάφερε αυτό η LG...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Η χειρότερη IPS που έχω δει. Την είχα και τη γύρισα.

Τόσο κακό panel που μου θύμισε αρκετά TN. Γωνίες θέασης με color shifting. Πως το κατάφερε αυτό η LG...

Τι να πω.Εγω την ειχα και δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο.Οπως εβλεπες απο μπροστα,το ιδιο φαινοταν και απο πλαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πιστεύω οποιαδήποτε σύγκριση μιας Dell σειράς P ή U με μια οποιαδήποτε LG απλής ips οθόνης είναι αμαρτία πιστεύω.

Αν εξαιρέσουμε το refresh rate της LG, οπουδήποτε αλλού δεν υπάρχει επαφή σε σχέση με την Dell. 

Τι να πρωτοδείς;

Την απαράμιλλη ποιότητα κατασκευής και την στιβαρότητα των ματ (και όχι glossy) πλαστικών; 

Την σταθερότητα της βάσης και την πληρότητα ρυθμίσεων της οθόνης; (πράγμα ανύπαρκτο στην LG)

To usb hub; ( πράγμα ανύπαρκτο στην LG).

Δεν ξέρω αλλά αν και κάτοχος και LG (U29) αλλά και Dell στο παρελθόν (U2311H, P2416D κλπ) δεν βάζω Dell και LG στο ίδιο καλάθι, στα οικονομικά monitors τουλάχιστον.

Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν κυρίως τα παιχνίδια η συγκεκριμένη Dell είναι άριστη επιλογή, δεν νομίζω να βρει κάτι συνολικά καλύτερο.

Όμως και στα παιχνίδια δεν νομίζω ότι θα έχει θέμα διότι τα 60hz καλύπτουν άνετα το μέσο χρήστη χώρια του γεγονότος ότι υπάρχει τρόπος με την κατάλληλη εφαρμογή να κλοκάρεις το panel αν είναι τόσο αναγκαία τα +10-15 Hz, τα περισσότερα monitors πάνε 75-80hz συνήθως. Αν και δεν θα το έκανα εγώ τουλάχιστον για μόνιμα. 

Τόσα χρόνια με 60άρια πάνελ μια χαρά παίζαμε. (δεν αναφέρομαι σε competitive gaming μιας και ούτε τα 75hz κάνουν)  :) 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δε το εθεσα καλα και εγω.

Για gaming ειναι η LG προτιμοτερη.Για γενικη χρηση σιγουρα η dell.

Περα απο τα hz,εχει και καλουτσικη αποκριση η LG,καλυτερη απο τη Dell.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...