Προς το περιεχόμενο

Φακοί επαφής


reddragon_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας λίγο για φακούς επαφής γιατί δεν γνωρίζω μάρκες κτλ. Έχω μυωπία και αστιγματισμό, ποιοι πιστεύεται είναι οι καλύτεροι φακοί επαφής(ημερήσιοι και μηνιαίοι) και από ποιο site μπορώ να τους παραγγείλω; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό θα στο πει ο γιατρος σου ή ο οπτικος σου .

Πολοι καλοι από εμπειρια με την κορη μου είναι οι  biofinity

Μεχρι 10 βαθμούς .Από εκει και πανω αλλαζουν τα πραγματα και το κοστος είναι πολύ υψηλο.

Θα σου ελεγα όχι από internet αλλα από κατάστημα οπτικών.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, εγώ δοκίμασα όλες τις μάρκες μέχρι να βρώ αυτή που ταιριάζει στα μάτια μου, ενυδατώνει και ζει περισσότερο. Το ίδιο να κάνεις κι εσύ.

Επειδή ο φακός μπαίνει πάνω στο μάτι, ένα μικρό ποσοστό του αστιγματισμού διορθώνεται, οπότε εγώ αγοράζω φακούς μόνο για τη μυωπία μου (ημερήσιους), μιας κι έχω μικρό αστιγματισμό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, froyd είπε

Γενικά, εγώ δοκίμασα όλες τις μάρκες μέχρι να βρώ αυτή που ταιριάζει στα μάτια μου, ενυδατώνει και ζει περισσότερο. Το ίδιο να κάνεις κι εσύ.

Επειδή ο φακός μπαίνει πάνω στο μάτι, ένα μικρό ποσοστό του αστιγματισμού διορθώνεται, οπότε εγώ αγοράζω φακούς μόνο για τη μυωπία μου (ημερήσιους), μιας κι έχω μικρό αστιγματισμό.

Ετσι ακριβως αλλα για πανω από 2 βαθμούς αστιγματισμο τα πραγματα δυσκολευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, froyd είπε

Γενικά, εγώ δοκίμασα όλες τις μάρκες μέχρι να βρώ αυτή που ταιριάζει στα μάτια μου, ενυδατώνει και ζει περισσότερο. Το ίδιο να κάνεις κι εσύ.

Επειδή ο φακός μπαίνει πάνω στο μάτι, ένα μικρό ποσοστό του αστιγματισμού διορθώνεται, οπότε εγώ αγοράζω φακούς μόνο για τη μυωπία μου (ημερήσιους), μιας κι έχω μικρό αστιγματισμό.

Εγώ που έχω 0,75 δηλαδή είναι καλύτερα να πάρω μόνο για τη μυωπία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που κανω εγω που εχω 4 βαθμους μυωπια και 0.75 αστιγματισμο ειναι να αγοραζω φακους με 5 βαθμους μυωπιας ωστε να εξισορροπήσω τον αστιγματισμο χωρις να χρεωθω παραπανω. Δουλευει μεν αλλα οχι τελεια. Οσο για την μαρκα απλα πρεπει να δοκιμασεις και να βρεις αυτη που σου ταιριαζει οπως και για το υγρο για τους φακους. Αν μπορεις να  σηκωσεις το παραπανω κοστος οι ημερησιοι ειναι περισσοτερο ανετοι και χωρις φοβο μην σου πεσει και τον χάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, reddragon_ είπε

Εγώ που έχω 0,75 δηλαδή είναι καλύτερα να πάρω μόνο για τη μυωπία? 

Για αυτό ο γιατρος ή ο οπτικος ξεουν πιο καλα .Μπορεις παντως να δοκιασεις ετοιμους για  μονο  μυωπια που υπαρχουν και είναι φτηνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...