Προς το περιεχόμενο

Το YouTube εξετάζει το ενδεχόμενο να καταργήσει το «dislike» button


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ta views και τα likes μετράνε στην πίτα ως κριτήριο. Τα dislike κλάιν έτσι κι αλλιώς. Δεν είναι θέμα δημοκρατίας αλλά analytics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, nero62 είπε

Μάλλον είναι σωστό. Δεν σου αρέσει? Δεν το βλέπεις. Το βλέπεις και σου αρέσει? Κάνεις like. Βλέποντας πόσοι το έχουν δει κάνεις την πράξη και καταλαβαίνει κανείς εύκολα σε πόσους δεν άρεσε.  Μου φαίνεται λογικό. 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΩ;ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΩ ΠΩΣ  ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ; Δύσκολα μου βάζετε πρωί πρωί και δεν καταλαβαίνω τίποτα....🤕🤕🤕 Πάω να δω αν η κότα έκανε το αυγό για να ξεμπερδευτώ και να της πω και ένα like, συγνώμη ευχαριστώ ήθελα να πω ...

Επεξ/σία από dhmhtries22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε. Εγώ σκεφτόμουν να τους προτείνω να βάλουν ένα "Stop being stupid" κουμπί.

2 ώρες πριν, dmk68 είπε

ε

ε

ε

ετσι εκανε και ο τσιπρ... το οχι 60% το κατηργησε..χαχχαχαχχααχ τι ytb και μαλακιες....

Μάλλον λάθος κατάλαβε το 60%. Ο Τσίπρας εννοούσε Όχι στο Όχι για τα το προγραμα της Ευρώπης. Οπότε ήταν Ναι στην πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα θελει περισσοτερα βιντεο και ας ειναι και σκουπιδια. το ιδιο εκανε και το facebook και το netflix. το μεν fb θελει το καθε ψωνιο να μαζευει τα likes του με καθε αηδια που βαζει για να ποσταρει συνεχεια και το δε netflix που γενικα εχει κυριως σαβουρα σε content περα απο μετρημενες παραγωγες δε θελει να ξερουν οι πελατες το ποσο σαβουρα εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dhmhtries22 είπε

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΩ;ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΩ ΠΩΣ  ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ; Δύσκολα μου βάζετε πρωί πρωί και δεν καταλαβαίνω τίποτα....🤕🤕🤕 Πάω να δω αν η κότα έκανε το αυγό για να ξεμπερδευτώ και να της πω και ένα like, συγνώμη ευχαριστώ ήθελα να πω ...

Καλημέρα. Φίλε μου είναι σαν τις σειρές του νετφλιξ. Ξεκινάς βλέπεις 1 με 2 επεισόδια. Σου τραβά το ενδιαφέρον? Βλέπεις όλη τη σειρά. Όχι? Πας σε κάτι άλλο. 

Δεν είχα δει ποτέ μου σειρά εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Έκανα το λάθος και ξεκίνησα από περιέργεια το braking bad. Το είδα όλο ασταμάτητα σχεδόν. Μετά λέω κοίτα να δεις τι έχανα όλα αυτά τα χρόνια. Ρωτάω ένα φίλο να μου προτείνει και μου λέει βάλε κάσα ντε παπελ. Το βάζω. 4ο επεισόδιο γεια μας.

Πολλές φορές και από το εξώφυλλο καταλαβαίνεις τι παίζει. Όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές. 

Απλό δεν είναι? Ελπίζω να σε βοήθησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nero62 είπε

Καλημέρα. Φίλε μου είναι σαν τις σειρές του νετφλιξ. Ξεκινάς βλέπεις 1 με 2 επεισόδια. Σου τραβά το ενδιαφέρον? Βλέπεις όλη τη σειρά. Όχι? Πας σε κάτι άλλο. 

Δεν είχα δει ποτέ μου σειρά εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Έκανα το λάθος και ξεκίνησα από περιέργεια το braking bad. Το είδα όλο ασταμάτητα σχεδόν. Μετά λέω κοίτα να δεις τι έχανα όλα αυτά τα χρόνια. Ρωτάω ένα φίλο να μου προτείνει και μου λέει βάλε κάσα ντε παπελ. Το βάζω. 4ο επεισόδιο γεια μας.

Πολλές φορές και από το εξώφυλλο καταλαβαίνεις τι παίζει. Όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές. 

Απλό δεν είναι? Ελπίζω να σε βοήθησα. 

Εγω δεν καταλαβα το παράδειγμα σου. 

Τα εξώφυλλα που λες ειναι ο κύριος λογος που οι μισοι ελληνες λενε "δεν εχει τίποτα το Νετφλιξ". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος ξέρει το πολιτικό κλίμα που επικρατεί στις ΗΠΑ, καταλαβαίνει πολύ καλά τι προσπαθούν να κάνουν και τους λόγους που συζητάνε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Chikorita είπε

Με τη λογική σου το Ινσόμνια που δεν έχει dislike είναι δικτατορία; Ιδιωτική πλατφόρμα είναι αν θέλει μπορεί να το βγάλει (κακή κίνηση κατ' εμέ πάντως)

Εδω μιλαμε για απλα σχολια σε καποια post.. Θα μπορουσε και κακως για εμενα αλλα αδιαφορο! Το Youtube προβαλει προιοντα, ταινιες και 1002 πραγματα που υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να δωσει χρηματα ο καταναλωτης για αυτα! Αν μη τι αλλο επιβαλεται να εχει τη δυνατοτητα να "δειξει" τη δυσαρεσκια του για ενα σαπιο προιον κλπ κλπ. Απο που και ως που η ιδιωτικη εταιρεια αν θελει μπορει να το βγαλει; Μπορει στα χαρτια και στους "νομους" φυσικα και ιδιωτικη και δημοσια και οτι αλλο θελεις ας ειναι αλλα ηθικα ειναι εμφανεστατο οτι το κανει εις βαρος του κοσμου αυτο για να ευνοησει τη καθε εταιρεια και καλλιτεχνη να μη χασει χρηματα! Μακαρι με τετοιες κινησεις ο κοσμος να ηταν ικανος να τους στειλει στο πατο αλλα αν ηταν ετσι θα ζουσαμε και σε διαφορετικη κοινωνια.

2 ώρες πριν, JTRGamer είπε

Μακάρι μακάρι να καταργηθούν τα dislikes.. μπράβο και μόνο μπράβο!

 Ο κοσμος εχει βαρεσει TILT!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Εγω δεν καταλαβα το παράδειγμα σου. 

Τα εξώφυλλα που λες ειναι ο κύριος λογος που οι μισοι ελληνες λενε "δεν εχει τίποτα το Νετφλιξ". 

Πω πω... το πας στο άλλο άκρο εσύ. Άντε γεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bromiaris είπε

Ούτε εδώ στο insomnia έχει  dislike... αλλά δεν φωνάζετε....   

Έχει. Βάζεις την "confused" φάτσα όταν κάνεις dislike στον άλλο. Απλά με αυτόν τον τρόπο δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε αν κάποιος κάνει dislike ή αν όντως δεν κατάλαβε αυτό που διάβασε ή αν του φάνηκε περίεργο.

Ακόμα και έτσι, είτε "confused" φάτσα είτε dislike η πρόθεση είναι η ίδια. Αφού η διαχείριση δεν προσφέρει κάποια θυμωμένη φάτσα ή περισσότερες εκφράσεις, οι users βολεύονται με ό,τι βρουν. Δεν μπορείς να επιβάλλεις την θετική ενέργεια. Τουλάχιστον το Facebook το κατάλαβε βάζοντας μετά από πολλά χρόνια τις αντιδράσεις με φατσούλες, αν και παρόλο που εκεί υπάρχει η θυμωμένη φάτσα λείπει μια μπερδεμένη φάτσα σαν αυτή του Ινσόμνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...