Προς το περιεχόμενο

[κάρτα γραφικών] ASUS Radeon™ RX Vega 64 ROG Strix OC 8GB @Saturn.de 441€ τελικη


achilles_g_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ χαμηλή τιμή για την συγκεκριμένη κάρτα. Δίνει δώρο και τα παιχνίδια για αγορές μέχρι 9.02.19 ( "Resident Evil 2", "Tom Clancys The Division 2","Devil May Cry 5" ).

Για όσους τη θέλουν στην Ελλάδα είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσουν την υπηρεσία mailboxde ή κάποια παρόμοια. Κόστος αποστολής περίπου 20 ευρώ.

https://www.saturn.de/de/product/_asus-radeon™-rx-vega-64-rog-strix-oc-8gb-90yv0b00-m0nm00-2376626.html

Τιμή skroutz από 584 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/13644823/Asus-Radeon-RX-Vega-64-8GB-Rog-OC-90YV0B00-M0NM00.html

 

Επεξ/σία από achilles_g_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ενημερώσω ότι την ημέρα που την παρήγγειλα η τιμή της στο saturn είχε 439 ευρώ. Το ίδιο βράδυ άλλαξε  σε 419.  Έστειλα ένα email για να δω μήπως και μπορέσω να έχω την έκπτωση και σήμερα μου απάντησαν ότι θα μου πιστώσουν τα 20 ευρώ. Μπράβο στο saturn, μου θύμισε amazon.

Οπότε η τιμή για Ελλάδα διαμορφώνεται σε:

419 + 1.99 (έξοδα αποστολής saturn) + 19,45 (mailboxde για να παραλάβει και να στείλει Ελλάδα) = 440,44

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Να ενημερώσω ότι την ημέρα που την παρήγγειλα η τιμή της στο saturn είχε 439 ευρώ. Το ίδιο βράδυ άλλαξε  σε 419.  Έστειλα ένα email για να δω μήπως και μπορέσω να έχω την έκπτωση και σήμερα μου απάντησαν ότι θα μου πιστώσουν τα 20 ευρώ. Μπράβο στο saturn, μου θύμισε amazon.

Οπότε η τιμή για Ελλάδα διαμορφώνεται σε:

419 + 1.99 (έξοδα αποστολής saturn) + 19,45 (mailboxde για να παραλάβει και να στείλει Ελλάδα) = 440,44

Μια χαρά τιμή. Οι Rog Strix κάρτες είναι συνήθως σε άλλο επίπεδο. Με γεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω ότι οι πρώτες είχαν θέμα με τις θερμοκρασίες αλλά λύθηκε στις επόμενες (φταίει το thermal pad που αλλάζει πάντως εύκολα). Η άλλη μου επιλογή ήταν η nitro sapphire που ίσως είναι η κορυφαία υλοποίηση της vega rx 64  αλλά νομίζω κάτι η συμπάθεια μου στην asus  κάτι η τιμή,  με οδήγησε σε αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DsLmAnIaC είπε

Μια χαρά τιμή. Οι Rog Strix κάρτες είναι συνήθως σε άλλο επίπεδο. Με γεια!

Η συγκεκριμένη rog strix είναι χειρότερη υλοποίηση ακόμα και από τη δική μας gigabyte ... Για κάτι καλύτερο μονο η Nitro+

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, leros2004 είπε

Η συγκεκριμένη rog strix είναι χειρότερη υλοποίηση ακόμα και από τη δική μας gigabyte ... Για κάτι καλύτερο μονο η Nitro+

Έχουν ακουστεί αρκετά για τις θερμοκρασίες της. Παρόλα αυτά οι κάρτες της Asus ξεχωρίζουν κατά κανόνα σαν υλοποιήσεις στο θέμα της ψύξης και της ποιότητας κατασκευής. Έχει να κάνει και με την κάρτα που θα πετύχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

They have heard enough about its temperatures. However, Asus cards typically stand out as implementations on the issue of cooling and manufacturing quality. It has to do with the card you will succeed.

Συμφωνώ ότι πρέπει να το δοκιμάσετε με κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus strix οπότε ένα μικρό joker, δεν το λες και άλλο επίπεδο αν θα πρέπει να κάνω προσευχές να μου τύχει σωστό κομμάτι... πόσο μάλλον για αγορά από άλλη χώρα με forwarding εταιρία... Απο  λεγόμενο ''premium'' προϊόν είναι επιεικώς απαράδεκτο να στηρίζεσαι στη τύχη και ότι σου κατεβάσει.... Προσωπικά και φθηνότερη απο την giga να ήταν πάλι θα την μποϊκοτάρισα για την τσαπατσουλιά της. Ας βάλουν μυαλό και τα ξανά λέμε... Όπως η giga έστρωσε κ@λ@ στη z390 σειρά έτσι και η asus ας κάνει το ίδιο απο εδω και πέρα, αν και δεν το βλέπω αν συμπεράνω απο τις b450 μητρικές της...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έχω αγοράζει asus strix vega 64 amazon.fr  και είναι μια χαρά και την πείρα πριν 3 με 4 μήνες   στην τιμή 510 μαζί μεταφορικά χωρίς να κάνω τίποτα οι κάρτα είναι δυνατή  έχει φτάσει  χωρίς να πειράξω την κάρτα 1617 και μημνη 1900 και πιστεύω είναι πολύ καλή τιμή από κάποιος το  να Πάρι την  rtx2060

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλιως υπάρχει πάντα αυτη:

https://www.amazon.es/Gigabyte-Radeon-RX-Vega-64/dp/B078KM88CX/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1549463193&sr=1-1&keywords=vega+64

+ μεταφορικά και με τα 3 παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, exclood είπε

και εγώ έχω αγοράζει asus strix vega 64 amazon.fr  και είναι μια χαρά και την πείρα πριν 3 με 4 μήνες   στην τιμή 510 μαζί μεταφορικά χωρίς να κάνω τίποτα οι κάρτα είναι δυνατή  έχει φτάσει  χωρίς να πειράξω την κάρτα 1617 και μημνη 1900 και πιστεύω είναι πολύ καλή τιμή από κάποιος το  να Πάρι την  rtx2060

Θερμοκρασιες ΗΒΜ στο gaming εχεις δει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν το ξερο που να το κοιταξω το μονο που ειχα δει μια φορα  γενικα την καρτα σε φεμοκρασεια 75c    και αυτοι που πιρα  εχει samsung μιμνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφού λέμε όλοι το μακρύ μας και το κοντό μας ας δώσω και εγώ λινκ για την κορυφαία αερόψυκτη Vega στα 450 + μεταφορικά (χωρίς παιχνίδια)

https://www.amazon.de/gp/product/B079QFF6CC/

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...