Προς το περιεχόμενο

VDSL WIND Συκιές Θεσσαλονίκης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκάβανε εδώ και καιρό στην Καυκάσου το δρόμο και λέω θα περνάνε οπτική ίνα. Πέρασα χθες από κει με τα πόδια και πρόσεξα ένα κουτί της WInd, στα 100 μέτρα απ' το σπίτι μου. Παίζει να ναι Vdsl ή fiber; Πώς το μαθαίνω αυτό; Σε μένα πάντως δεν άλλαξε κάτι στο Adsl Wind, 11.5Μbps έχω. Ο γείτονας πάντως που χει Vdsl ΟΤΕ πιάνει τα μισά απ' τα 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειτε vdsl ειτε fiber το ιδιο. Σπιτι σου με τον ιδιο κλασικο παλιο χαλκο θα σου ερθει. Εκτος και αν εισαι τοσο τυχερος που παρεις FTTH που δεν νομιζω. Απλα παιζουν μαρκετινγκ με τις ονομασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς κάτω από την πολυκατοικία στην Ρηγ. Φεραίου βάλανε Καφαο της Wind.
Προχθές πέρασαν και μας ενημέρωσαν ότι μέσα στη βδομάδα θα δούμε καλύτερες ταχύτητες και αν μας ενδιαφέρει να βάλουμε Vision.
Μέχρι στιγμής δεν είδα κάτι καλύτερο απ'ότι είχα (ADSL 24άρα).

Για Vision δεν το σκέφτομαι καθόλου, ίσως για Fiber 100άρα, περισσότερο για gaming ταχύτητες.
Δεν ξέρω όμως εάν θα έχω ταχύτητες 90-100 χωρίς FTTH, επειδή το κουτί είναι ακριβώς κάτω από την πολυκατοικία.
Θα πρέπει να ανεβάσουμε οπτικές ίνες μέχρι το διαμέρισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 07/02/2019 at 23:58, TSELIOSTHEBEST said:

Ειτε vdsl ειτε fiber το ιδιο. Σπιτι σου με τον ιδιο κλασικο παλιο χαλκο θα σου ερθει. Εκτος και αν εισαι τοσο τυχερος που παρεις FTTH που δεν νομιζω. Απλα παιζουν μαρκετινγκ με τις ονομασιες.

Άλλο βέβαια να παίρνει από το νέο καφάο στα 100 μέτρα κι άλλο να παίρνει από το Αστικό Κέντρο στα 2+ χιλιόμετρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, ThReSh said:

Άλλο βέβαια να παίρνει από το νέο καφάο στα 100 μέτρα κι άλλο να παίρνει από το Αστικό Κέντρο στα 2+ χιλιόμετρα...

Ναι το γνωριζω αυτο απλα λεω και στεκομαι στα ονοματα καθαρα. Αλλα FTTH ειναι οπτικη μεχρι το πριζακι τηλεφωνου σπιτι σου και οχι μεχρι καφαο. Αυτο γινοταν και παλια μεχρι καφαο FTTC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 hours ago, TSELIOSTHEBEST said:

Ναι το γνωριζω αυτο απλα λεω και στεκομαι στα ονοματα καθαρα. Αλλα FTTH ειναι οπτικη μεχρι το πριζακι τηλεφωνου σπιτι σου και οχι μεχρι καφαο. Αυτο γινοταν και παλια μεχρι καφαο FTTC

Δεν το λένε FTTH όμως αλλά Fiber. Η λέξη Fiber υπάρχει και στο FTTH αλλά και στο FTTC που είναι τα καφαο. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...