Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi λανσάρισε τα νέα Mi Men’s Sport Shoes 2


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, natural_sgf είπε

crowdfunding εννοεί ο ποιητής...

Γιατί να μεταφράζουμε αγγλικούς όρους πληροφορικής αυθαίρετα, μιας και δεν υπάρχει επίσημη ελληνική υπηρεσία που να κάνει τις μεταφράσεις;

Καλύτερα να μένουν στα Αγγλικά.

Εκτός αν είμαστε προγονολάτρες.

Δεν είναι κακό να είσαι περήφανος για τους προγόνους σου αρκεί να μην μένεις εκεί!!!

Το ένδοξο παρελθόν δεν μπορεί να σε βοηθήσει ούτε στο ελάχιστο στο σύγχρονο παρόν!

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή κοστίζουν  ~€40 και οι "μουράτοι" κατασκευαστές χρεώνουν τα αντίστοιχα δικά τους €150+, δεν θα μας κάνει να τα πούμε και φτηνά.

Ύφασμα επάνω, πλαστικό κάτω, πόσο έπρεπε να κάνουν; Το κόστος οφείλεται κυρίως στο-όποιο- R&D.

Ειδικά αυτά μου μοιάζουν αντίγραφα των Adidas ultra boost, παπούτσια των €170, τα οποία όμως στις εκπτώσεις βρίσκεις στα €90. Και το boost είναι αποδεδειγμένα απίστευτο υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να βγούν και σε μεγάλα νούμερα και να τα δούμε και εδώ να τα δοκιμάσουμε,το βλέπω ως μια ωραία πρόταση σε πολύ καλή τιμή,τέτοια θέλει να βλέπει ο κόσμος ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά στις φωτογραφίες είναι τα Xiaomi Mijia 2 Fishbone, που υπάρχουν εδώ και κάτι μήνες. Εγώ συγκεκριμένα τα έχω κανα 3μηνο και είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος, ακόμα καλύτερα κι από την πρώτη γενία που ήταν πολύ αξιόλογη για τα λεφτά της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, greengr21 είπε

Καποτες xiaomi ποτε?

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ...

Έλεος το έχουνε ξεφτιλίσει το θέμα. Μόνο καπότες και ποδήλατα δεν έβγαλαν ακόμη.

Κατάντια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει σε νερά που μια 15ρια εταιρίες κολυμπούν ασταμάτητα για δεκαετίες. Καλή επιτυχία αλλά προσωπικά επιμένω στα γνωστά, μιας και από τον λάθος βηματισμό ξεκινούν/επιδεινώνονται προβλήματα στα γόνατα και στη μέση (που ήδη έχω).

10 λεπτά πριν, plpapadopoulos είπε

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ...

Έλεος το έχουνε ξεφτιλίσει το θέμα. Μόνο καπότες και ποδήλατα δεν έβγαλαν ακόμη.

Κατάντια...

https://www.xiaomi-greece.gr/Mi-QiCYCLE

Για το πρώτο ...κάτι βρήκα, αλλά μην περιμένεις link γιατί έχουμε και ένα όνομα στα forums 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Agony είπε

1.2.3 παμε ολοι μαζί ... Xiaomi forever... Σιγα τα nike και Adidas χρονια εμπειρία τι να την κάνεις.

να τα βράσω τα nike παπούτσια των 150 ευρώ παίρνεις και μυρίζουν χειρότερα και απο αυτά του lidl με 15 και δεν μιλάω για 1 ζευγάρι αλλά για πολλά που φόραγα παλιά και άλλαξα μάρκα και πήγα σε puma και ηρέμησα , απο puma,adidas έχω καλά λόγια πάλι.

1 ώρα πριν, Dr_Slump είπε



Για το πρώτο ...κάτι βρήκα, αλλά μην περιμένεις link γιατί έχουμε και ένα όνομα στα forums 😛

ναι θα βάλει και notch στο μπροστά μέρος :D 

 

2 ώρες πριν, Voodooman είπε

Επειδή κοστίζουν  ~€40 και οι "μουράτοι" κατασκευαστές χρεώνουν τα αντίστοιχα δικά τους €150+, δεν θα μας κάνει να τα πούμε και φτηνά.

Ύφασμα επάνω, πλαστικό κάτω, πόσο έπρεπε να κάνουν; Το κόστος οφείλεται κυρίως στο-όποιο- R&D.

Ειδικά αυτά μου μοιάζουν αντίγραφα των Adidas ultra boost, παπούτσια των €170, τα οποία όμως στις εκπτώσεις βρίσκεις στα €90. Και το boost είναι αποδεδειγμένα απίστευτο υλικό.

σιγά το μουράτο παπούτσι σε εμφάνιση και με 20-30 σου βρίσκω παρόμοιο παπούτσι , τα adidas ultra boost όχι ότι δεν είναι υπερτιμημένα αλλά έχουν κάποια εγγυημένη ποιότητα και εμπειρία, φτηνά δεν τα λες πάντως αυτά τα παπούτσια.

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, skiabox είπε

Γιατί να μεταφράζουμε αγγλικούς όρους πληροφορικής αυθαίρετα, μιας και δεν υπάρχει επίσημη ελληνική υπηρεσία που να κάνει τις μεταφράσεις;

Καλύτερα να μένουν στα Αγγλικά.

Εκτός αν είμαστε προγονολάτρες.

Δεν είναι κακό να είσαι περήφανος για τους προγόνους σου αρκεί να μην μένεις εκεί!!!

Το ένδοξο παρελθόν δεν μπορεί να σε βοηθήσει ούτε στο ελάχιστο στο σύγχρονο παρόν!

Έχω κοπεί πρώτο έτος το μακρινό 2002 με τον σειριακό δίαυλο επικοινωνίας.Δεν τον εφυηρε ο Αρχιμήδης όταν οι άλλοι έτρωγαν βελανιδιά είναι αγγλική  εφεύρεση ας μείνει με την ορολογία της.Σαιτ τεχνολογίας είμαστε στο κάτω κάτω θεωρητικά δεν είναι αδαή τα μέλη του και αγγλικά να μην ξέρουν ξέρουν τι είναι το crowdfunding. Όσο για τα παπούτσια ας πουλάει και ότι άλλη χαζομάρα θέλει για να βγάζει μπούγιο κέρδος να συνεχίσει να δίνει φθηνά κινητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν βγάλει η nike ή adidas κινητό θα πας να το παρεις ? γιατι να παρεις αυτές τις μπαχατέλες , αποκλείεται να είναι στο επίπεδο των γνωστών αθλητικών , εξάλλου σήμερα τα nike.saucony , adidas απ τα 40 ευρώ ξεκινάνε στις εκπτώσεις και όχι μόνο , αν σε ενδιαφέρει μονο η φθήνια πανε στο Bershka HM και παρε με 20 ευρώ αθλητικά και εκείνα καλά είναι με την λογική του άσχετου

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Xiaomi δεν είναι μία εταιρεία τεχνολογίας, είναι ένα brand name που φτιάχνει προϊόντα που απευθύνονται σε πολλαπλές κατηγορίες (από πετσέτες, τσάντες, μαξιλάρια και παπούτσια μέχρι ατμομάγειρες, τηλεοράσεις, smartphones και laptops) και είχε main target τις αγορές της Ασίας (Κίνα αρχικά και Ινδία λίγο αργότερα) και πλέον εδώ και 2 χρόνια έχει πιάσει και Ευρώπη μεριά και τον υπόλοιπο κόσμο. Είναι κάτι όπως Sony, Siemens, Philips, Hyundai, Samsung κλπ. που δεν περιορίζονται σε μία μόνο κατηγορία προϊόντων. Με τις τιμές της να είναι αρκετά πιο χαμηλές σε σχέση με τις γνωστές εταιρείες δυτικής προέλευσης απευθύνεται πρωτίστως στα ~2,5 δις πελατών που είναι συνδυαστικά οι πληθυσμοί των 2 χωρών. Και εκεί χρησιμοποιεί τη λογική: μικρό περιθώριο κέρδους αλλά πολύ μεγάλο πλήθος πωλήσεων (αντί να πουλήσει ένα ζευγάρι παπούτσια όπως η new balance π.χ. 110 ευρώ και να βγάλει 80 ευρώ κέρδος πουλάει 10 ζευγάρια από 40 ευρώ το ένα και βγάζει 10 ευρώ στο καθένα, οπότε στο τέλος της μέρας από τις πωλήσεις έχει υψηλή κερδοφορία). Πάντως τα προϊόντα τους συνήθως είναι μια χαρά για τις τιμές τους...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...