Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft διαθέτει δωρεάν το Crackdown για Xbox One


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια σοφή παροιμία λέει πως"του χαρίζανε γαίδαρο και τον κοίταγε στα δόντια" αλλοι πληρώνουν για τα remakes και λένε και ευχαριστώ ενώ άλλοι τα δίνουν τζάμπα,όμως πάλι θα βρεθούνε κάποιοι να κράξουνε και αυτό το τζάμπα <_<To 3 το εχω κατεβάσει εδω και καιρό  απο το Store στο PC και περιμένω να δω τι θα λέει,σίγουρα θα του δώσω μια ευκαιρία,γιατί ήταν πολύ διασκεδαστικές παιχνιδάρες τα παλιά (ιδιαίτερα το 1 την εποχή που βγήκε) όμως η μεγάλη καθυστέρηση έχει συνήθως και κινδύνους,είδωμεν....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, czarjuly said:

Πάντως εγώ που προσπάθησα να το κατεβάσω μου ζήταγε να έχω δηλώσει πιστωτική κάρτα

Είναι συνηθισμένο βήμα πριν το κατεβάσεις. Βάλε τον κωδικό της χρεωστικής (αν έχεις) και είσαι κομπλέ. Τσάμπα θα το κατεβάσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Τα "μωράκια" μόνο παίζουν σε δισκάκι ;ή μάλλον θέλουν γιατί μετά το install μέχρι και η κονσόλα το "φτύνει" το δισκάκι έξω -  ακόμα και οι 35+ έχουν ήδη Steam και ας ήταν Πισάδες με Loom και Kings Quest. Άστα αυτά. Τα περί switch άσε τα και αυτά γιατί Indy παίζουνε και αυτά δεν είναι στο πικρό σε γεύση κασσετάκι.

Εν τέλει άσε τα detroid και τα God of War και τα πόσα άλλα που μόνο εσύ ξέρεις και πες μου για το υπόλοιπο 90% όχι της βιβλιοθήκης αλλά του user base του PS4 που παρακαλάει για BC αλλά και για την Nintendo που σκοπεύει να φέρει το 90% της βιβλιοθήκης του U σε port στο switch.

Θα σας χάλαγε ένα colony wars ΒC και "τσαμπέ" μάλιστα έτσι?

Αλλά ξέρω. PS mini classic, nes/snes classic και Nintendo Switch Online + άπειρα Port/remaster.

Πελατάκια.... Σας εξέθεσε ανεπανόρθωτα η MS.

2

Δεν ξερω την ηλικια σου και τις καταβολες σου ή πως μεγαλωσες (σε οτι αφορα το gaming).

Προσωπικες σκεψεις:

To steam ειναι θανασιμο πληγμα για το gaming, το οποιο ανθιζει επειδη πριν απο αυτο ανθισε η πειρατεια  (κι ακομα ανθιζει) στο pc gaming, με αποτελεσμα να εχουμε τερατογεννησεις του σημερα οπως pubg/fornite (προσωπικη εκτιμηση αυτο) και αλλα καρκινώματα με τον μανδυα του δωρεαν όπως lootboxes, in-app purchases, streaming κλπ.

Οταν το κερδος για τον εκαστοτε developer ειναι μικρο η ανυπαρκο, τοτε παυει να δινει προσπαθεια για κατι καλυτερο. Αργα η γρηγορα θα γινει πιο ξεκαθαρο αυτο.

Το θεμα δεν ειναι οτι ξερω μονο εγω τα "detroid, gow κλπ" αλλα το οτι δεν τα ξερεις εσυ. Εγω δεν θα σου ελεγα πως δεν ξερω το Halo πχ, γιατι θα ηταν gaming αμαρτια. 

Η Νintendo εχει αποφασισει χρονια τωρα πως θελει να ναι εναλλακτικη, δεν την νοιαζει να ναι η 1η κονσολα σε κανενα σπιτι, αλλα θελει να ναι η δευτερη. Ειναι κι αυτο μια στρατηγικη.

Το Colony Wars ποτε δεν με αγγιξε, οποτε προσωπικα δεν με απασχολει, αλλα οτι ειναι δωρεαν καλο ειναι.

Τα remaster κλπ εχεις δικιο πως ειναι τραγικα, αλλα ειναι cross platform στην πλειοψηφια τους. Για τις mini κονσολες φανταστικη ιδεα, τραγικη υλοποιηση τοσο απο sony οσο κι απο ninty.

Τελος, το πελατακια δεν κολλαει πουθενα, ενω το οτι μας "εξεθεσε ανεπανορθωτα η MS" ειναι πραγματικα ασχετο κι ανυποστατο στο παρον νημα.

Επεξ/σία από bahamut_zero
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Ναι σας χαλάει - οι άλλοι δίνουν κανένα dynamic theme και "άλλοι" τίποτα ποτέ και πάντα και πάλι γκρίνια. Αλλά βέβαια πως να δώσουν αμφότεροι. Οι μεν "μπλε" δεν μπορούν (BC) και οι δε "κόκκινοι" σε χρεώνουν και από πάνω και καλά για online.

Κατά τα άλλα, κλασσικά τα σχόλια. 

Προφανώς τα χουβαρδαλίκια τα κάνει όποιος είναι σε θέση να τα κάνει: Και οικονομικά και τεχνολογικά.

Stay Calm and Ηate more.

Γιατί το PSN δε σε χρεώνει; Το Xbox Live δε σε χρεώνει για online;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agmourk είπε

Είναι συνηθισμένο βήμα πριν το κατεβάσεις. Βάλε τον κωδικό της χρεωστικής (αν έχεις) και είσαι κομπλέ. Τσάμπα θα το κατεβάσει. 

Δυστυχώς (ή ευτυχώς) δεν έχω καμία κάρτα

Spoiler

Βλέπω είμαστε και πατριωτάκια από Λογγάδες είναι η καταγωγή μου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...