Προς το περιεχόμενο

Ταινία-sequel της σειράς Breaking Bad έρχεται στο Netflix με πρωταγωνιστή τον Aaron Paul


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, opcorsa said:

δεν ειμαι τρολλ, αλλα οκ μια μετρια σειρα ειναι... κραξτε οσο θελετε, οι περισσοτεροι εχετε φαει την καραμελα της διαφημισης και του μαρκετινγκ...

απλα υποφερτη για να σκοτωνεις την ωρα σου... και την εχω δει 2 φορες ολους τους κυκλους...

υ. γ * το οτι καποια επεισοδια ειχαν σκορ 10 (!!!!!!!) στο imdb και αλλες ταινιαρες κυριως μενουν στα αζητητα χωρις δημοσιοτητα απλα με ξεπερνα

Εγώ δεν θα είμαι τόσο ισοπεδωτικός αν και η σειρά αυτή για τα δικά μου γούστα άξιζε κυρίως στα 4-5 τελευταία επεισόδια που έγινε η αποκάλυψη. Απο εκεί κ πέρα αυτοί που λένε ότι είναι η καλύτερη σειρά που έχουν δει ποτέ τους λογικό μου κάνει αν εξίσου κορυφαία θεωρούν το Got και μετά βάζουν στις τοπ τους arrow, daredevil etc 😛 (ειναι θέμα ηλικίας και του ποσα τικ έκανε αυτή η σειρά στο εμπορικό κομμάτι)..... μαλλον θα αγνοούν σειρές όπως mad men, six feet under, sopranos, broadchurch, twin peaks etc.  Για παράδειγμα μια τέρμα αντιεμπορική σειρά που ελάχιστοι βλέπουν αλλά την θεωρώ διαμάντι σε facts και σκηνοθεσία είναι το mindhunter. Όποτε προτείνω να αφήσουμε το θέμα στα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα....:)

 

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, opcorsa είπε

δεν ειμαι τρολλ, αλλα οκ μια μετρια σειρα ειναι... κραξτε οσο θελετε, οι περισσοτεροι εχετε φαει την καραμελα της διαφημισης και του μαρκετινγκ...

απλα υποφερτη για να σκοτωνεις την ωρα σου... και την εχω δει 2 φορες ολους τους κυκλους...

υ. γ * το οτι καποια επεισοδια ειχαν σκορ 10 (!!!!!!!) στο imdb και αλλες ταινιαρες κυριως μενουν στα αζητητα χωρις δημοσιοτητα απλα με ξεπερνα

giphy.gif

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, opcorsa είπε

δεν ειμαι τρολλ, αλλα οκ μια μετρια σειρα ειναι... κραξτε οσο θελετε, οι περισσοτεροι εχετε φαει την καραμελα της διαφημισης και του μαρκετινγκ...

απλα υποφερτη για να σκοτωνεις την ωρα σου... και την εχω δει 2 φορες ολους τους κυκλους...

υ. γ * το οτι καποια επεισοδια ειχαν σκορ 10 (!!!!!!!) στο imdb και αλλες ταινιαρες κυριως μενουν στα αζητητα χωρις δημοσιοτητα απλα με ξεπερνα

Υπαρχει και μια απλη εξηγηση οτι ολοι οι αλλοι να ειναι παραμυθιασμενοι, να μην καταλαβαινεις τι βλεπεις ή να μην νιωθεις.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Εγώ δεν θα είμαι τόσο ισοπεδωτικός αν και η σειρά αυτή για τα δικά μου γούστα άξιζε κυρίως στα 4-5 τελευταία επεισόδια που έγινε η αποκάλυψη. Απο εκεί κ πέρα αυτοί που λένε ότι είναι η καλύτερη σειρά που έχουν δει ποτέ τους λογικό μου κάνει αν εξίσου κορυφαία θεωρούν το Got και μετά βάζουν στις τοπ τους arrow, daredevil etc 😛 (ειναι θέμα ηλικίας και του ποσα τικ έκανε αυτή η σειρά στο εμπορικό κομμάτι)..... μαλλον θα αγνοούν σειρές όπως mad men, six feet under, sopranos, broadchurch, twin peaks etc.  Για παράδειγμα μια τέρμα αντιεμπορική σειρά που ελάχιστοι βλέπουν αλλά την θεωρώ διαμάντι σε facts και σκηνοθεσία είναι το mindhunter. Όποτε προτείνω να αφήσουμε το θέμα στα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα....:)

Ενώ εσύ δεν είσαι...

Σίγουρα αυτοί που θεωρούν arrow και daredevil καλές σειρές ενθουσιάζονται με τον φρενήρη ρυθμό του BB τι να σου πω... Aπό την άλλη γράφεις ότι έχεις δει sopranos, twin peaks (κορυφαίες σειρές) κλπ και γουστάρεις μόνο τα τελευταία επεσόδια του BB που γίνεται σαματάς και τζέρτζελο... Ναι μπορώ να πω οτι αντιφάσκεις λίγο...

Το αν είναι θέμα ηλικίας και εμπορικότητας είναι ένα κομμάτι που δεν αναλύεται εύκολα. Δεν ξέρω κανένα "πιτσιρικά" που να μην παράτησε το BB στο δεύτερο επεισόδιο.

Και σίγουρα το εμπορικό (το BB δεν είναι σειρά που μπορείς να την πεις "εμπορική", ασχέτως της απήχησης της.) δεν αποκλείει την ποιότητα. Το GOT είναι εμπορική σειρά (είναι φτιαγμένη με αυτό το σκοπό). Είναι όμως μία πάρα πολύ καλή σειρά από πολλές απόψεις.

Επεξ/σία από mordred
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagos_m είπε

που να σου άρεσε δηλαδή

αν μου αρεσε οπως το λοστ πχ που για εμενα ειναι κορυφαιο θα την εβλεπα 4-5 οπως το λοστ....

my name is henry gale and i am from minessota

3 ώρες πριν, mordred είπε

Ναι γιατί ήταν blockbuster...

Η σειρά σαν ποιότητα, ερμηνείες (τι να λέμε τώρα) και υπόθεση είναι κορυφαία. 

Έχει σκηνές που συναισθηματικά εγώ δεν έχω ξαναζήσει από άλλη σειρά...

Ναι αρκετά επεισόδια είναι αριστουργήματα, οπότε πόσο να πάρουν...;

τα παραλες... για χρυσο βατομουρο καλη ειναι

2 ώρες πριν, TheGrisGrisMan είπε
3 ώρες πριν, opcorsa είπε

,οκ μια μετρια σειρα ειναι...

 εχω δει 2 φορες ολους τους κυκλους...

δεν ειμαι τρολλ

τραγικος... απλα δεν ειχα τι να κανω τοτε λογω  διακοπων απο δουλεια και γενικου διακοπτη σε Mode off

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειδα 3 επεισοδια Better Call Saul και το βρηκα αποκρουστικο. Εβλεπα Breaking Bad πριν το ανακαλυψουν οι περισσοτεροι, νομιζω οτι σε καποια φαση έκανε κοιλια. Αλλα στο τελος, η γενικη σουμα ειναι οτι ηταν καταπληκτικη σειρα. Αλλα να χαρειτε, Better Call Saul, τι κανιβαλισμος του Breaking Bad ειναι αυτος.. 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και κατι αλλο να τραβατε τα ..ζγια σας?

σιχαινομαι και την αλλη την απατη το game of thrones

επισης το ιδιο για εμενα, κολπα της διαφημισης ωστε να πειστουμε πως μας "αρεσει" και να ειμαστε κοινωνικα αρεστοι

ειδα το πρωτο μισαωρο απο το τον πιλοτο-1ο επεισοδιο και βαρεθηκα την ζωη μου

καλυτερα να εκανα φουσκες με bubbaloo

54 λεπτά πριν, DrStein είπε

giphy.gif

εγω νευριασα τοσο με το ποστ σου που πεταξα την πιτσα που μολις ηρθε ντελιβερι στην ταρατσα τυπε

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, opcorsa είπε

 

εγω νευριασα τοσο με το ποστ σου που πεταξα την πιτσα που μολις ηρθε ντελιβερι στην ταρατσα τυπε

Γουστα ειναι αυτα τυπε...

Ξυδακι για τη χωνεψη ειναι οτι πρεπει ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, opcorsa είπε

απλα δεν ειχα τι να κανω τοτε λογω  διακοπων απο δουλεια και γενικου διακοπτη σε Mode off

Καλα, δεν χρειάζεται να απολογείσαι, συμβαίνουν αυτά :-) 

Παντως μια σειρά που μου άρεσε πολύ αν και δυστυχως σταμάτησε πρόωρα, ήταν το original Riget (The kingdom) του Lars von Trier...

2EF7406D-6B18-450B-BBEE-619A38B13F80.jpeg.97a60707bd096931d2ecc5d4d5f3467d.jpeg

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, DrStein είπε

Γουστα ειναι αυτα τυπε...

Ξυδακι για τη χωνεψη ειναι οτι πρεπει ;)

τυπε ειμαι οκ , κουμπωσα μπυριτσα για το βραδυ κι εστρωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Bspus είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δεν πεθανε ο WW στο τελος?

Αν εμφανιστει ο Cranston στην ταινια θα ειναι σε κανενα flashback η ονειρο αφου προκειται για sequel, εκτος αν θυμαμαι λαθος.

ίσως και όχι σύμφωνα με αυτή τη θεωρία!... major spoilers, αν δεν έχετε δει τη σειρά, don't click!!

 

Επεξ/σία από manos315
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Markerparts είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Στο τελος πεθαινει, ευχαριστω.

Αν θελετε να μου δειξετε το δευτερολεπτο που το ειδατε γιατι τον ειδα μονο να τραυματιζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το breaking bad ήταν μια από τις καλύτερες σειρές αλλά όχι η καλύτερη. Προσωπικά θα τοποθετήσω από πάνω της το «the sopranos» αλλά και το «the wire»  σε ότι αφορά σειρές με γκανγκστερικό περιεχόμενο. Η ταινία είναι καλοδεχούμενη αλλά δεν περιμένω την επιτυχία ή την ποιότητα της σειράς αν συνυπολογίσουμε ότι τον Aaron Paul τον έφαγε η αφάνεια μετά το τέλος του BB. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαία σειρά.....

Όλοι οι ηθοποιοί ένας και ένας αλλά πάνω από όλους ο Bryan Cranston.

Πρεπει να συμμετέχουν όλοι στην ταινία......και ο Bryan Cranston......

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, opcorsa είπε

δεν ειμαι τρολλ, αλλα οκ μια μετρια σειρα ειναι... κραξτε οσο θελετε, οι περισσοτεροι εχετε φαει την καραμελα της διαφημισης και του μαρκετινγκ...

απλα υποφερτη για να σκοτωνεις την ωρα σου... και την εχω δει 2 φορες ολους τους κυκλους...

υ. γ * το οτι καποια επεισοδια ειχαν σκορ 10 (!!!!!!!) στο imdb και αλλες ταινιαρες κυριως μενουν στα αζητητα χωρις δημοσιοτητα απλα με ξεπερνα

Αυτό ακριβώς! Την είχα ξεκινήσει και έχω μείνει στην δεύτερη σεζον κάπου. Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε αλλά σε καμιά περίπτωση δε μπορώ να πω ότι είναι και η καλύτερη σειρά. Ίσως επειδή με τους χαρακτήρες που μπορώ να ταυτιστώ είναι μόνο αυτός του καρκινοπαθή οικογενειάρχη και μου προκαλεί άγχος!?!?!  Δεν ξέρω. Έχω γεράσει τόσο πολύ στα μυαλά και δεν αντιλαμβάνομαι τον χαμό που έχει γίνει ? 

Τι να πω, προσωπικά η σειρά που είχα αγαπήσει ήταν οι πρώτες χρονιές από το LOST, ό,τι και αν συγκρίνω με αυτή την σειρά δε .... 

  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...