Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη τροφοδοτικου λιωμενο πιν


drapanakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

     Εμένα η ερώτηση μου αφού οι περισσότεροι επικεντρώνεστε σε συμβουλές πρός ένα αρχάριο πώς να αφαιρέσει (καταστρέψει) ίσως το 4pin  EPS, γνωρίζουμε ΑΝ η μητρική αρχικά δουλεύει και δεν ψήθηκε και αυτή με το τροφοδοτικό μαζί?

     Επίσης δε νομίζω να κάτσει κανένας σοβαρός άνθρωπος να ασχοληθεί με αυτό για 10€...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι Pentium 4, βγάζεις τις μνήμες μπας κ χρειαστούν κάποτε (λέμε τωρα) κ το πέτας όλο στα σκουπίδια. Εκτός αν το κρατησεις / χαρισεις για μουσειακούς λογους. Ψάχνεις refurbished Pc με €60, €80,€100 κ κανείς τη δουλειά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2019 στις 11:48 ΠΜ, drapanakis είπε

Εχει κανα βιντεο η οδηγιες επισκευης καπου ; δεν εχω γνωση.

θελεις κολλητηρι κατα προτιμηση 30 βατ, αποροφητηρα χειρος, και κολληση 60/40

Αλλα αν δεν εχεις πιασει κολλητηρι και δεν εχεις  κολλησει-ξεκολλησει υλικα σε πλακετα, τοτε το ξεχνας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, aorus είπε

γνωρίζουμε ΑΝ η μητρική αρχικά δουλεύει και δεν ψήθηκε και αυτή με το τροφοδοτικό μαζί?

τοτε θα πρεπει να βρεις τον σταθεροποιητη τασης ο οποιος συνηθως ειναι διπλα στην παροχη. Ειναι ενα ολοκληρωμενο με τρια ποδαρακια, και διπλα ενας πυκνωτης. Αν αυτα την "ακουσαν" τοτε μικρο το κακο. Συνηθως ειναι το 7805 ή 7803, αναλογος τι ταση φευγει στο υπολοιπο κυκλωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ μου δεν ρωτάω εγώ εδώ για να μάθω τα ανωτέρω που σωστά τα έγραψες μια εύλογη απορία διατύπωσα που συμβουλεύουμε τον ts που δεν έχει ιδέα από τα παραπάνω να κάνει τον ηλεκτρονικό ένω έχει βγεί αβίαστα το πόρισμα ότι απλά έλιωσε το 4pin eps της μητρικής και πως με το νέο τροφοδοτικό το πρόβλημα θα λυθεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κεκτημενη ταχυτητα απο πλευρας μου. Και υποθετω οτι και του φιλου μας, που οπως λεει πηρε λαπτοπ και δεν νομιζω να ασχοληθει αλλο με το θεμα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...