Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν ένα από το παρακάτω (σε όσους εχουν παιξει στο παρελθον το Total War Arena): 1)TW MEDIEVAL II-Definitive Edition 2)Hannibal at the Gates (ROME II DLC) 3) Age of Charlemagne (ATTILA DLC) 4) Grim and the Grave ( WARHAMMER DLC)


kalaxan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

**** Προσοχή μάλλον απευθυνεται σε οσους κατα το παρελθον ειχαν παίξει το Τοtal war arena για να μπορέσουν να κανουν εγκατασταση το παιχνιδι*******

Ειδα μεχρι τωρα δεν το εχει βαλει κανεις σαν θεμα και επειδη τελειωνει το περιθωριο...

Θέλει λίγο κοπο-χρονο αλλα μπορει καποιον να τον ενδιαφερει.
Μέχρι 22/2/2019 που κλείνει οριστικά το total war arena Μπορεί κάποος να μπει και in game να πάρει σαν αποζημείωση ένα από τα :

o Total War: MEDIEVAL II - Definitive Edition

o Hannibal at the Gates (Total War: ROME II DLC)

o Age of Charlemagne (Total War: ATTILA DLC)

o Grim and the Grave (Total War: WARHAMMER DLC)

 

Τα βήματα είναι τα εξής:

1)Kατέβασμα του wargaming (είναι client σαν το steam) δημιουργία λογαρισαμού  ή σύνδεση. 

2) Κατέβασμα του Total War arena.(είναι δωρεάν μαζι ομως και με ενα anticheat 😕)  από εδώ το κατέβασα γιατί στον client δεν το βγαζει ( https://totalwararena.com/en/download/)

3)Δημιουργία λογαριασμού στο www.totalwar.com .(τέρμα κατω αριστερα εχει επιλογη)

Μέσα από το Total war arena αφου ανοιξει το παιχνιδι και αφου παρακαμψετε το tutorial στην αρχικη  πατατε "CLAIM TOTAL WAR CONTENT"

Συνδεεται ο λογαριασμος του TW με αυτον του Steam και κανετε claim ενα μονο απο τα παραπανω.
Προσωπικα εκανα claim το dlc  του Warhammer για μενα και σε αλλο καινουργιο λογαριασμο κατεβασα το Medieval 2 το οποίο είναι παιχνιδάρα και έχει πολλά mods.

 

Επίσης τα γραφει και εδω αναλυτικα τα βηματα αν δεν τα εξηγησα σωστά.

https://www.totalwar.com/blog/total-war-arena-how-to-claim-your-free-total-war-content

Enjoy.

Επεξ/σία από kalaxan
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλαβαίνω το βήμα 2. Στο client του wargaming δεν υπάρχει Total War Arena, ενώ με google με πάει στη σελίδα όπου λέει ότι τερματίζει την υπηρεσία Φεβρουάριο. Τι κατεβάζω; Το link ξεκινάει τα βήματα κατευθείαν από in-game news.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Δεν καταλαβαίνω το βήμα 2. Στο client του wargaming δεν υπάρχει Total War Arena, ενώ με google με πάει στη σελίδα όπου λέει ότι τερματίζει την υπηρεσία Φεβρουάριο. Τι κατεβάζω;

Έχεις δίκιο δεν υπάρχει πλέον στο wargaming.. Το κατέβασα από εδώ χθες και μου λειτουργησε. Ξέχασα να το γράψω. (θα το διορθώσω)
https://totalwararena.com/en/download/

 

Επεξ/σία από kalaxan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου έκανε κανονικά install? Εμένα δεν με αφήνει να το κάνω. Επίσης είχες ξαναπαίξει στο παρελθόν total war arena?

Γιατί στο site γράφει αυτό: "Players from any region may claim this gift, so long as you have played ARENA in the Wargaming Closed Alpha, Closed Beta or Open Beta. Free TW content can be claimed until the game goes offline on February 22, 2019"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, godfather0991 είπε

Σου έκανε κανονικά install? Εμένα δεν με αφήνει να το κάνω. Επίσης είχες ξαναπαίξει στο παρελθόν total war arena?

Γιατί στο site γράφει αυτό: "Players from any region may claim this gift, so long as you have played ARENA in the Wargaming Closed Alpha, Closed Beta or Open Beta. Free TW content can be claimed until the game goes offline on February 22, 2019"

Nαι μου το εκανε κανονικα χθες. Ειχα παιξει πριν απο αρκετους μηνες.
Sry δεν το ήξερα αυτό. Φαντάστηκα οτι δε θα υπηρχε προβλημα γιατι μετα εκανα καινουργιους λογαριασμους σε wargaming και total war και εκανα και δευτερο claim Οπως λεω πανω αλλα το game το εγκατεστησα με τον κανονικο μου λογαριασμο.
Οποτε διορθωνω/προσθετω σε οσους εχουν ήδη παιξει το game παλιοτερα?

Επεξ/σία από kalaxan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kalaxan είπε

Nαι μου το εκανε κανονικα χθες. Ειχα παιξει πριν απο αρκετους μηνες.
Sry δεν το ήξερα αυτό. Φαντάστηκα οτι δε θα υπηρχε προβλημα γιατι μετα εκανα καινουργιους λογαριασμους σε wargaming και total war και εκανα και δευτερο claim Οπως λεω πανω αλλα το game το εγκατεστησα με τον κανονικο μου λογαριασμο.

Ναι μάλλον πρέπει να το έχεις παίξει παλιότερα για να τα πάρεις τα δώρα. Παρα ήταν καλή προσφορά για να είναι τόσο εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...