Προς το περιεχόμενο

Κοντά στις επιδόσεις της GTX 1070 φαίνεται να βρίσκεται η επερχόμενη Nvidia GeForce GTX 1660 Ti


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, giannis2156 είπε

 που πατε με τα 6gb 2019 ακομα και μια rx580 εχει 8gb 

Και η R9 390x 8gb εχει... εχω Xfire 2x r9 390x 8GB και πανε τρενο. μονο με 2080 η 1080ti αν θα τις αλλαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι πως θα παιχνίδια σε cartriges έκαναν απο 20+ μέχρι 40+χιλιάδες :o

Δεν είναι τόσο Ακριβό το Χ ούτε οι άλλες κονσόλες κλπ απλά με αυτά που μας έχουν κόψει,πλέον μας φαίνεται διπλάσια η αξία τους απο αυτή που θα ήταν κανονικά εάν αν ήταν σε πιο "νορμάλ" επίπεδο οι μισθοί...

Για τον βασικό στο περίπου εκεί ήταν ίσως είχε διαφορές αναλόγος ηλικία 5ετίες κλπ όμως κάπου εκεί γύρω ήταν, εαν θυμάμαι καλά απο τον μισθό τότε του πατέρα μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, katerinapn85 είπε

Σωστα και εγω οπως ειπα πιο πριν εχω παρει μια gtx 970 πριν 4χρονια 339ευρω και ακομα και τωρα με τα ιδια χρηματα αντε να εχεις περιπου + 30% επιδοση

Εντάξει καλά κράζουμε αλλά μη λέμε κι ότι να ναι. Με αυτά τα χρήματα παίρνεις φτηνή 2060 η οποία είναι κοντά 70% πάνω (και +2gb vram)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ts0ts0s είπε

θυμαμαι οταν πηρα απο msystems τη gtx 580 της asus, κ ειχα σκασει 490€,κ ειχα φρικαρει,ελεγα καρτα για 10ετια 😂😂,τωρα οταν πηρα τη 2η 1080ti κ ηταν οριακα κατω απο 1000αρικο μου φαινοταν κ αδιανοητο.

 

δευτερη 1080ΤΙ? οχι ρε τρελε δεν τα κανουμε αυτα μια καρτουλα ειναι καλα και οσο τσουλαει ειπαμε δεν θα δουλευουμε για την NVIDIA που μας δουλευει... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Δεν μιλάω για το ray tracing στο fp32 performance ουσιαστικά έσβησε από τον χάρτη vega56/64/gtx1070/ti/1080 

Στα 350 με 370 που κοστίζει είναι μονόδρομος 

Οντως η 2060 ειναι το vfm του 2019 λογικα μεχρι να ερθουν οι navi. Μεχρι 350 παιζει μπαλα μονη της μετα μονο σε 2070 στα 500 ευρω αξιζει.

6 ώρες πριν, katerinapn85 είπε

Σωστα και εγω οπως ειπα πιο πριν εχω παρει μια gtx 970 πριν 4χρονια 339ευρω και ακομα και τωρα με τα ιδια χρηματα αντε να εχεις περιπου + 30% επιδοση

Με 350 ευρω περνεις την 2060 ειναι 80-90% μπροστα απο την 970 οχι 30%. Ψαξτο λιγο να δεις.

2 ώρες πριν, ELMastas είπε

Η πλάκα είναι πως θα παιχνίδια σε cartriges έκαναν απο 20+ μέχρι 40+χιλιάδες :o

Δεν είναι τόσο Ακριβό το Χ ούτε οι άλλες κονσόλες κλπ απλά με αυτά που μας έχουν κόψει,πλέον μας φαίνεται διπλάσια η αξία τους απο αυτή που θα ήταν κανονικά εάν αν ήταν σε πιο "νορμάλ" επίπεδο οι μισθοί...

Για τον βασικό στο περίπου εκεί ήταν ίσως είχε διαφορές αναλόγος ηλικία 5ετίες κλπ όμως κάπου εκεί γύρω ήταν, εαν θυμάμαι καλά απο τον μισθό τότε του πατέρα μου.

35 χιλιαδες εκαναν στο snes ο robocop/smurfs και επειτα με το N64 εκαναν 95ευρω μια κασετα mario 64 pokemon stadium. Σκεψου ομως οτι τις λιωναμε τις κασετες ατελειωτες ωρες απο πανω τους. Τωρα βρισκεις τρελες ευκαιριες στα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οντως η 2060 ειναι το vfm του 2019 λογικα μεχρι να ερθουν οι navi. Μεχρι 350 παιζει μπαλα μονη της μετα μονο σε 2070 στα 500 ευρω αξιζει.

Με 350 ευρω περνεις την 2060 ειναι 80-90% μπροστα απο την 970 οχι 30%. Ψαξτο λιγο να δεις.

35 χιλιαδες εκαναν στο snes ο robocop/smurfs και επειτα με το N64 εκαναν 95ευρω μια κασετα mario 64 pokemon stadium. Σκεψου ομως οτι τις λιωναμε τις κασετες ατελειωτες ωρες απο πανω τους. Τωρα βρισκεις τρελες ευκαιριες στα παιχνιδια.

εχει βγει 350 σε dual fan?

vega 64 με παιχνιδια εχει παιξει στα 400 που βγαινουν οι dual fan 2060. και μαλλον θα παιξει και παρακατω.

δεν θα παιρνα 2060 οταν παιζει ιδια τιμη με vega 64 + παιχνιδια ( τουλαχιστον απο εξωτερικο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rofl είπε

εχει βγει 350 σε dual fan?

vega 64 με παιχνιδια εχει παιξει στα 400 που βγαινουν οι dual fan 2060. και μαλλον θα παιξει και παρακατω.

δεν θα παιρνα 2060 οταν παιζει ιδια τιμη με vega 64 + παιχνιδια ( τουλαχιστον απο εξωτερικο)

Υπαρχουν με dual fan ναι

https://www.skroutz.gr/s/17207120/Zotac-GeForce-RTX-2060-6GB-ZT-T20600F-10M.html

 

Απο εξωτερικο δεν εχω δει καθολου τιμες 2060 ισως να παιζουν και πιο χαμηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Υπαρχουν με dual fan ναι

https://www.skroutz.gr/s/17207120/Zotac-GeForce-RTX-2060-6GB-ZT-T20600F-10M.html

Απο εξωτερικο δεν εχω δει καθολου τιμες 2060 ισως να παιζουν και πιο χαμηλα.

αστο απο εξωτερικο θα κλαψεις αμα δεις τιμες.

φιλος γερμανος μου λινκαρε σημερα 580 pulse στα 170  vega 56 ref με 270 και vega 56 pulse me 299, και με ρωτουσε ποια να παρει, και τον διαολοστειλα.

φυσικα με το game bundle:P 2060 που κοιταξα τοσο εχει ~340 -350 γερμανια σε παλιτοειδες.

ειναι που ειναι φτωχολογια ενω εμεις τα χουμε ;)

Επεξ/σία από rofl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

αστο απο εξωτερικο θα κλαψεις αμα δεις τιμες.

φιλος γερμανος μου λινκαρε σημερα 580 pulse στα 170  vega 56 ref με 270 και vega 56 pulse me 299, και με ρωτουσε ποια να παρει, και τον διαολοστειλα.

φυσικα με το game bundle:P 2060 που κοιταξα τοσο εχει η 2060 ~340 -350 γερμανια.

ειναι που ειναι φτωχολογια ενω εμεις τα χουμε ;)

αστο απο εξωτερικο θα κλαψεις αμα δεις τιμες.

φιλος γερμανος μου λινκαρε σημερα 580 pulse στα 170  vega 56 ref με 270 και vega 56 pulse me 299, και με ρωτουσε ποια να παρει, και τον διαολοστειλα.

φυσικα με το game bundle:P 2060 που κοιταξα τοσο εχει η 2060 ~340 -350 γερμανια.

ειναι που ειναι φτωχολογια ενω εμεις τα χουμε ;)

Γαμισετα σε ολα τα πραγματα ισχυει αυτο. Λογω ΦΠΑ 24% και λογω καπελων βλεπουμε αυτες τις τιμες. Ευτυχως αγοραζω παντα με τιμολογιο για απαλλαγη ΦΠΑ και μου βγαινουν κομπλε. Στην 2060 ειμαστε πολυ καλα σε τιμες ειναι η αληθεια. Στα 340 θεωρω οτι δεν εχει αντιπαλο. Σκεψου metro exodus με RTX η dlss οταν γινει σωστη υλοποιηση. Αν μπεις newegg να δεις τι γινεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, ELMastas said:

Η πλάκα είναι πως θα παιχνίδια σε cartriges έκαναν απο 20+ μέχρι 40+χιλιάδες :o

Δεν είναι τόσο Ακριβό το Χ ούτε οι άλλες κονσόλες κλπ απλά με αυτά που μας έχουν κόψει,πλέον μας φαίνεται διπλάσια η αξία τους απο αυτή που θα ήταν κανονικά εάν αν ήταν σε πιο "νορμάλ" επίπεδο οι μισθοί...

Για τον βασικό στο περίπου εκεί ήταν ίσως είχε διαφορές αναλόγος ηλικία 5ετίες κλπ όμως κάπου εκεί γύρω ήταν, εαν θυμάμαι καλά απο τον μισθό τότε του πατέρα μου.

 

Με ένα γρήγορο ψάξιμο βλέπω βασικό στις 98568 δραχμές το καλοκαίρι του 1992.

12 hours ago, Arkin said:

35 χιλιαδες εκαναν στο snes ο robocop/smurfs και επειτα με το N64 εκαναν 95ευρω μια κασετα mario 64 pokemon stadium. Σκεψου ομως οτι τις λιωναμε τις κασετες ατελειωτες ωρες απο πανω τους. Τωρα βρισκεις τρελες ευκαιριες στα παιχνιδια.

 

Για το SNES δεν θυμάμαι καθώς είχα Sega τότε, που όμως σε καμία περίπτωση δεν είχαν τόσο τα παιχνίδια του, αλλά στο Ν64 οι τιμές έπαιζαν από 15000 έως 27000 δραχμές. 

Ίσως κάποια λίγα που είχαν και κανένα εξάρτημα μέσα πήγαιναν παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στην τιμή της 2060 έπρεπε να είναι η 2070 και η 2060 100+ ευρώ κάτω. Η 960 πόσο είχε τότε; Η 760; Η 660; Μας δουλεύουν κανονικά κι εμείς τους αποθεώνουμε. Άκου VFM η 2060. Δεν υπάρχει σοβαρός λέει ανταγωνισμός από την AMD. Η 1050ti έχει όσο η 570 και η δεύτερη είναι 50 % πάνω σε επιδόσεις, κι όμως τα πρόβατα αγοράζουν 1050. Η 1060 έχει 50 ευρώ πάνω από την 580 και είναι πιο αργή στο 90% των παιχνιδιών και όλοι αγοράζουν 1060. Ποιος ανταγωνισμός; Προβατοποίηση λέγετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NickTG είπε

Με ένα γρήγορο ψάξιμο βλέπω βασικό στις 98568 δραχμές το καλοκαίρι του 1992.

Για το SNES δεν θυμάμαι καθώς είχα Sega τότε, που όμως σε καμία περίπτωση δεν είχαν τόσο τα παιχνίδια του, αλλά στο Ν64 οι τιμές έπαιζαν από 15000 έως 27000 δραχμές. 

Ίσως κάποια λίγα που είχαν και κανένα εξάρτημα μέσα πήγαιναν παραπάνω. 

Απο jumbo το 97 98 να ναι καλά οι γονείς μου είχαν δώσει 50χιλιαδες για n64 pokemon edition και άλλα 30 χιλιάδες για pokemon stadium 1 έπερνε και κασέτα από Gameboy είχα κόκκινη και ασημένια αργότερα με τα pokemon stadium 2. Ωραία χρόνια ρε φιλε 7 χρόνων τότε. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, NickTG είπε

Με ένα γρήγορο ψάξιμο βλέπω βασικό στις 98568 δραχμές το καλοκαίρι του 1992.

Για το SNES δεν θυμάμαι καθώς είχα Sega τότε, που όμως σε καμία περίπτωση δεν είχαν τόσο τα παιχνίδια του, αλλά στο Ν64 οι τιμές έπαιζαν από 15000 έως 27000 δραχμές. 

Ίσως κάποια λίγα που είχαν και κανένα εξάρτημα μέσα πήγαιναν παραπάνω. 

Εγω θυμόμουνα για τον βασικό και για το SNES την εποχή που τα είχα πάρει εγώ,οχι μόλις πρωτοβγήκαν εδω (92-93') αλλά λίγα χρόνια αργότερα,κάπου στο 95-96 και σίγουρα πρέπει να ήταν ακόμα πιο αργότερα κάπου στο 98 υπολογίζω,που θυμήθηκα για τα 160χιλιάρικα ως μισθό.

Το SNES είχε ακριβότερα παιχνίδια ιδίως τα πιο καινούργια (είχε και τσιπάκι μέσα για 3D :D)θυμάμαι Street fighter 2 turbo που έπαιζε στήν στουρνάρη και είχαμε πάθει πλάκα με τα χρώματα και πόσο καλή μεταφορά ήταν και καθόμουνα και το χάζευα αφού κοστίζε αρκετά πάνω απο 40 χιλιάρικα τότε.:o

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Εγω θυμόμουνα για τον βασικό και για το SNES την εποχή που τα είχα πάρει εγώ,οχι μόλις πρωτοβγήκαν εδω (92-93') αλλά λίγα χρόνια αργότερα,κάπου στο 95-96 και σίγουρα πρέπει να ήταν ακόμα πιο αργότερα κάπου στο 98 υπολογίζω,που θυμήθηκα για τα 160χιλιάρικα ως μισθό.

Το SNES είχε ακριβότερα παιχνίδια ιδίως τα πιο καινούργια (είχε και τσιπάκι μέσα για 3D :D)θυμάμαι Street fighter 2 turbo που έπαιζε στήν στουρνάρη και είχαμε πάθει πλάκα με τα χρώματα και πόσο καλή μεταφορά ήταν και καθόμουνα και το χάζευα αφού κοστίζε αρκετά πάνω απο 40 χιλιάρικα τότε.:o

33 χιλιαδες το Robocop 3 και 29 χιλιαδες το smurfs 1. Ακομα τα εχω στο παταρι και την κονσολα σαν καινουργια ειναι. Αναλογια με τα σημερινα χρηματα επρεπε να εχουμε παιχνιδια στα 150-200 ευρω σημερα. Με τα dlc να μου πεις τοσο παει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...