Προς το περιεχόμενο

Αγορά smartphone μέχρι αυστηρά 250 ευρώ.


xStreetxLegenD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψάχνω για αγορά smartphone μέχρι 250 ευρώ αυστηρά ή αν γίνεται και λιγότερο (200). 
Θέλω κινητό με καλή κάμερα αλλά όχι και τέλεια (μιας και υπάρχουν οι φωτογραφικές μηχανές), αν γίνεται με 4 ram και ανάλυση αναγκαστικά 1920x1080+ (αν είναι αναλογία 18:9 τότε είναι κομπλέ).
Επίσης η οθόνη θέλω να είναι καλής ποιότητας και να μη έχει θέματα με την μπαταρία του (εννοείτε σύμφωνα με εμπειρία γιατί ποιός ξέρει τις οθόνες απέξω) και μικρή υπερθέρμανση αν γίνεται.
Ένας φίλος μου είπε για Honor 8X άλλα είδα και τα P20 lite , redmi note 5 και samsung galaxy a7.
Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτό το budget ή τι θα μου προτείνατε εσείς (σύμφωνα με τιμές skroutz εννοείτε). 
Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 200 (περνας gcam και εισαι καλυμμενος με την καμερα) και 5000mah Μπαταρια
https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/asus-zenfone-zoom-s-64gb-mayro-dual-sim-smartphone/prod8687283pp/

Αμα θες κατι πιο καινουριο στα 240
https://www.skroutz.gr/s/14052501/Nokia-7-Plus-Dual-64GB.html

Πισω στα 200 
https://www.skroutz.gr/s/15863576/Xiaomi-Mi-8-Lite-64GB.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αν και λες αυστηρα μέχρι 250 εγώ στη θέση σου θα έκανα μια πάρα πολυ μικρή υπερβασούλα για honor play στα 260 που στην ουσία πας σε επεξεργαστή κλπ ναυαρχίδας, αλλιώς θα πήγαινα στο πάρα πολύ καλό mi8 lite κάτω από 200 ευρώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Prasino Mantarinh είπε

Στα 200 (περνας gcam και εισαι καλυμμενος με την καμερα) και 5000mah Μπαταρια
https://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/asus-zenfone-zoom-s-64gb-mayro-dual-sim-smartphone/prod8687283pp/

Αμα θες κατι πιο καινουριο στα 240
https://www.skroutz.gr/s/14052501/Nokia-7-Plus-Dual-64GB.html

Πισω στα 200 
https://www.skroutz.gr/s/15863576/Xiaomi-Mi-8-Lite-64GB.html

Και τα τρία είναι καλές επιλογές ,αλλά το Asus είναι σε συγκεκριμένο κατάστημα.

8 ώρες πριν, xStreetxLegenD είπε

Καλησπέρα, ψάχνω για αγορά smartphone μέχρι 250 ευρώ αυστηρά ή αν γίνεται και λιγότερο (200). 
Θέλω κινητό με καλή κάμερα αλλά όχι και τέλεια (μιας και υπάρχουν οι φωτογραφικές μηχανές), αν γίνεται με 4 ram και ανάλυση αναγκαστικά 1920x1080+ (αν είναι αναλογία 18:9 τότε είναι κομπλέ).
Επίσης η οθόνη θέλω να είναι καλής ποιότητας και να μη έχει θέματα με την μπαταρία του (εννοείτε σύμφωνα με εμπειρία γιατί ποιός ξέρει τις οθόνες απέξω) και μικρή υπερθέρμανση αν γίνεται.
Ένας φίλος μου είπε για Honor 8X άλλα είδα και τα P20 lite , redmi note 5 και samsung galaxy a7.
Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτό το budget ή τι θα μου προτείνατε εσείς (σύμφωνα με τιμές skroutz εννοείτε). 
Ευχαριστώ!

Η πρώτη σου επιλογή είναι να κοιτάξεις το Nokia 7 plus μιας και το Asus είναι από συγκεκριμένο κατάστημα που πρέπει να πας από εκεί.

 

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το Α7 πριν από δύο ημέρες. Με κριτήριο την οθόνη δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή εκεί έξω στο μπάτζετ που συζητάμε.

Δεν έχει notch, προτιμώ το user interface της Samsung πέρα από κάθε άλλη επιλογή, οι κάμερες σε συνθήκες φωτισμού τα πάνε εξαιρετικά άψογα και ο θόρυβος στις νυχτερινές λήψεις είναι αρκετά μικρότερος απ`όσο περίμενα. Ο ευρυγώνιος φακός πολύ σωστός με σοβαρό αποτέλεσμα. Είναι κομψό, όμορφο με καλή ποιότητα κατασκευής αν και πλαστικό το περίβλημα που σε ξεγελάει με αλουμίνιο, θα φανεί στην πορεία το πόσο θα αντέξει.

Έχει τζακ που είναι μόνο θετικό, δεν έχει type c αν και η micro usb θα έπρεπε να έχει καταργηθεί. Ο ήχος είναι αυτό που περίμενα με βάση το μπάτζετ, οι γωνίες θέασης είναι πάρα πολύ καλές, όπως και η χρήση κάτω από το φως του ήλιου πολύ εντάξει χωρίς να είναι τέρμα η φωτεινότητα. Η αναγνώριση προσώπου ανταποκρίνεται (τέλος πάντων είναι άμεση, δεν δοκίμασα να δω εάν μπερδεύεται και δεν αναφέρομαι στο θέμα της ασφάλειας). Το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει σωστά, δεν είναι όμως από τα γρηγορότερα, όπως επίσης έχω διαπιστώσει κάποια θεματάκια με την αναγνώριση που βέβαια ίσως και να φταίει το σημείο στο οποίο βρίσκεται και η μικρή επιφάνεια που έχει. Προτιμώ το παραδοσιακό πίσω δακτυλικό αποτύπωμα.

Χωρίς θήκη είναι οκ στο κράτημα, με θήκη δεν είναι και πολύ βολικό για χρήση με το ένα χέρι.

Είναι γρήγορο, δεν θα απογοητεύσει με τίποτα, δεν παρατήρησα lag, τρέχει τα πάντα πολύ καλά, σου παρέχει 2 sim + sd, το ακουστικό είναι οκ, το μικρόφωνο επίσης, δεν έχει notification led που θα το ήθελα και πάμε τώρα στο σοβαρό αρνητικό της συσκευής.

 

Δεν είναι fast charge. Η μπαταρία του είναι μικρή, και επειδή έχει ένα Α μέγεθος + την ποιότητα της οθόνης δυστυχώς πέφτει αισθητά γρήγορα. Είναι πολύ σημαντική παρατήρηση διότι ποτέ δεν ήμουν αυστηρός με την μπαταρία και ο λόγος επειδή δεν χρησιμοποιώ socia media εκτός πέρα από το messenger με αριθμό τηλεφώνου και το viber. Σε νορμάλ χρήση θα σου βγάλει οριακά μία ημέρα (νορμάλ λέγοντας, κάνα τηλέφωνο, λίγη μουσική, λίγο browsing, κάνα μήνυμα με e-banking και mails). 

Αν το σκίσεις, θα έχεις πρόβλημα, και το πρόβλημα δεν είναι η μικρή μπαταρία, αυτό που θέλω να πω είναι πως και το S9 είχε μικρή μπαταρία (καλύτερη αυτονομία όμως από το A7) άλλα με το fast charge δεν σε ένοιαζε, γέμιζες αρκετά γρήγορα με μικρή δόση φόρτισης.

 

Στα 200,00€ είναι μια τίμια συσκευή και ήμουν ή για A7 ή για mate 20 lite. Για τη δική μου χρήση με καλύπτει περισσότερο το A7 και ο λόγος η οθόνη η κάμερα και το user interface. Οποιαδήποτε άλλη λεπτομέρεια χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...