Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia ανακοίνωσε επίσημα τη νέα κάρτα γραφικών GeForce GTX 1660 Ti


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Παντα ειχε το perf/watt crown η nvidia με τις αρχιτεκτονικες της. 

Όχι πάντα, π. χ.  https://www.anandtech.com/show/3745/nvidias-geforce-gtx-465/14 και https://www.anandtech.com/show/2556/22

Μας συμφέρει να βγάλει ξανά κάτι καλό ο ανταγωνισμός ώστε να γίνουν λογικές οι τιμές στις κάρτες γραφικών. 

Επεξ/σία από ctsiri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Lerios είπε

Και επίσημα το τέλος της κόκκινης στις κάρτες γραφικών... Άντε σιγά σιγά και στους επεξεργαστές 😊

Και μετά θα δεις κάτι i3 στα 500 ευρώ και θα φυσας και δεν θα κρυώνει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, joberby είπε

Α ρε Nvidia μονη σου παιζεις μπαλα. Αναμενουμε την απαντηση της AMD.

Σε τι παίζει μόνη της μπάλα; 

Έβγαλε καινούρια σειρά η οποία είναι και πολύ ακριβή αλλά και δεν υπάρχουν τίτλοι που να την αξιοποιούν. 

Μια χαρά κάρτες έχει και η κόκκινη, τίμιες στα fps τους και με παραπάνω Ram απ τον ανταγωνισμό. 

 

Εγώ λέω να καθίσω με την 970 κάνα χρόνο ακόμα. Δε βλέπω τίτλους που να θέλουν κάρτα για νέα εφέ. Για 1080ρ καλά είμαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, necrothaftis είπε

να την κανω την αναβαθμιση απο gtx970?ειναι τιμιο σκυλι η 970

Καλύτερα να πας σε 2060 πολύ τίμια κάρτα

11 ώρες πριν, tz_aristotelis είπε

Έχω λύση: γραφτείτε συνδρομητές στο YouTube που δοκιμάζουν τα τελευταία games με hardware 10ετιας. Θα νιώσετε ικανοποίηση, ψυχική ανάταση, ηρεμία και στο τέλος θα σας μείνουν λεφτά για μια κοινωνική δραστηριότητα με την κοπέλα σας - γυναίκα σας - παιδιά σας - γκόμενα  - παππού γιαγιά κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Ξέρεις ο ανταγωνισμός χρειάζεται παραπάνω από έναν στο παιχνίδι. Το θέμα δεν είναι να πάει απάτη η Nvidia, απλά να ανέβει η amd και να ανταγωνίζεται η μία την άλλη διαρκώς.

Το γνωρίζω φίλε μου και πολύ καλά κιόλας,αλλά πές μου εναν ο οποίος θα πάει να αγοράσει εναν επεξεργαστή η μια κάρτα γραφικών η οποία θα παράγεται απο μια νεοφερμένη εταιρία στο χώρο.

Εδω εν έτει 2019 υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν άλλες μάρκες πέραν των ASUS,MSI,Gigabyte,και δεν μιλάω για μεγάλους ανθρώπους αλλά για ηλικίες 18-27.

 

4 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

* έργον

Ξέρω, ο ορθογράφος δεν γουστάρει αλλά το σημειώνω και για όσους το μπερδεύουν. 

Έγραφα απο κινητό και δεν το παρατήρησα,ειλικρινά αυτός ο κορέκτορας θα μου κλείσει το σπίτι κάποια στιγμή..

Επεξ/σία από Saggitaro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ctsiri είπε

Όχι πάντα, π. χ.  https://www.anandtech.com/show/3745/nvidias-geforce-gtx-465/14 και https://www.anandtech.com/show/2556/22

Μας συμφέρει να βγάλει ξανά κάτι καλό ο ανταγωνισμός ώστε να γίνουν λογικές οι τιμές στις κάρτες γραφικών. 

Ναι μακαρι να βγουν πολυ καλες οι navi και να παρει ο κοσμος καρτες να παιξει τα παιχνιδια του.Ο ανταγωνισμος κανει παντου καλο μεταξυ των εταιριων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θυμάμαι όταν παίζαμε jack 2 στο PS2 και λέγαμε τη γραφικάρες είναι αυτές και τη παιχνιδαρα που δεν ήταν ούτε καν HD και τώρα φτάσαμε να λέμε οοοοο Ray Tracing oh my god!!!!  I can't live without youuuuu!! Έχουμε χρυσώσει intel, amd&nvidia όσο δεν πάει άλλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

Εγώ πάντως θυμάμαι όταν παίζαμε jack 2 στο PS2 και λέγαμε τη γραφικάρες είναι αυτές και τη παιχνιδαρα που δεν ήταν ούτε καν HD και τώρα φτάσαμε να λέμε οοοοο Ray Tracing oh my god!!!!  I can't live without youuuuu!! Έχουμε χρυσώσει intel, amd&nvidia όσο δεν πάει άλλο 

Έτσι είναι. Όταν γνωρίσεις κάτι που σου αρέσει πολύ μετά νιώθεις στέρηση. Οι παππούδες μας στο χωριό ζούσαν χωρίς ρεύμα και ήταν ευτυχισμένοι. Τώρα ξεχνάς το κινητό στο σπίτι και νιώθεις ότι έχεις ξεχάσει το χέρι σου...

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Έτσι είναι. Όταν γνωρίσεις κάτι που σου αρέσει, πολύ μετά νιώθεις στέρηση. Οι παππούδες μας στο χωριό, ζούσαν και χωρίς ρεύμα, και ήταν και ευτυχισμένοι. Τώρα ξεχνάς το κινητό στο σπίτι και νιώθεις ότι έχεις ξεχάσει το χέρι σου...

Δεν λεω χρήσιμα είναι αλλααααα... Μας έχουν αποβλάκωση η αλήθεια είνα... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

Δεν λεω χρήσιμα είναι αλλααααα... Μας έχουν αποβλάκωση η αλήθεια είνα... 

Ανθρώπινη φύση. 

Άλλοι αποβλακώνονται με την τεχνολογία, άλλοι με τα σπορ, άλλοι με τα μπουζούκια τις ακριβές εξόδους και καλή ζωή, άλλοι με την εμφάνιση, άλλοι με τα μηχανοκίνητα... Κλπ κλπ...

Ακόμη και οι ρομαντικοί που και καλά σου λένε ξεκόλλα από το παιχνίδι βγες έξω με τους φίλους σου να παίξεις στην φύση... Και αυτοί έχουν αποβλακωθεί με την κοινωνικοποίηση και την φύση κλπ. 

Το θέμα είναι τι ζημιά κάνει το πάθος του καθενός στην τσέπη και κατά συνέπεια σε εμάς τους ίδιους και πώς επηρεάζει στο σύνολο την σύντομη ζωή μας. 

Άνθρωπος. Το κυριότερο θαύμα της φύσης και της ίδιας της ύπαρξης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω την ύπαρξη της. Άμα θες οικονομική κάρτα πας σε AMD με πολύ ανώτερες επιδόσεις στα ίδια λεφτά. Αν πάλι θέλεις επιδόσεις πας σε 1070/2060.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nero62 είπε

Ανθρώπινη φύση. 

Άλλοι αποβλακώνονται με την τεχνολογία, άλλοι με τα σπορ, άλλοι με τα μπουζούκια τις ακριβές εξόδους και καλή ζωή, άλλοι με την εμφάνιση, άλλοι με τα μηχανοκίνητα... Κλπ κλπ...

Ακόμη και οι ρομαντικοί που και καλά σου λένε ξεκόλλα από το παιχνίδι βγες έξω με τους φίλους σου να παίξεις στην φύση... Και αυτοί έχουν αποβλακωθεί με την κοινωνικοποίηση και την φύση κλπ. 

Το θέμα είναι τι ζημιά κάνει το πάθος του καθενός στην τσέπη και κατά συνέπεια σε εμάς τους ίδιους και πώς επηρεάζει στο σύνολο την σύντομη ζωή μας. 

Άνθρωπος. Το κυριότερο θαύμα της φύσης και της ίδιας της ύπαρξης. 

Από ποτέ η φύση, το παιχνίδι με τους φίλους και η κοινωνικοποίηση σε αποβλακωνει; Το ακούσαμε και αυτό...

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Από ποτέ η φύση και η κοινωνικοποίηση σε αποβλακωνει; Το ακούσαμε και αυτό...

Για σκέψου το λιγάκι προτού να βιάζεσαι να κάνεις επίθεση η να κρίνεις λανθασμένα φίλε μου. 

Προφανώς ο φίλος ποιο πάνω τον διατύπωσε "ευγενικά" τον όρο και ακολούθησα και εγώ επάνω στην διατύπωση του. 

Αν εσύ θεωρείς το "αποβλάκωμα" κακό όρο θεωρώ ότι κάνεις λάθος. Ίσως επειδή δεν υπάρχει ουσιαστικά τέτοιος όρος και ότι αλλιώς τον λαμβάνεις εσύ αλλιώς κάποιος άλλος.

Εγώ εννοούσα το πάθος του καθενός τον κάνει να αγνοεί άλλα πράγματα που για άλλους είναι ποιο ουσιαστικά. Αυτό εννοώ. Δεν είπα και εννοείται ότι η κοινωνικοποίηση και η φύση δεν κάνει κακό στον άνθρωπο.

Ένα παράδειγμα για να καταλάβεις το σκεπτικό μου. Ένας πατέρας που αγνοεί την οικογένεια του για παράδειγμα για κοινωνικούς λόγους. Δεν θα βγω σήμερα με την οικογένεια μου βόλτα γιατί έχω να πάω σε κάποια βάπτιση. Τα παιδιά όμως θέλουν οπωσδήποτε να πάνε λούνα παρκ. Η σήμερα που έχω προγραμματισμένη συνάντηση με τους φίλους μου από το σχολείο ενώ η γυναίκα μου ξύπνησε σήμερα και με ήθελε όλη μέρα δικό της. 

Άλλο παράδειγμα με την φύση αυτή τη φορά. Υπάρχουν άνθρωποι που αγνοούν όχι μόνο οικογένεια αλλά και φίλους που κάθε σαββατοκύριακο ο κόσμος να χαλάσει πρέπει να πάνε για περπάτημα στο βουνό να απολαύσουν την φύση. Εννοείται ότι αυτό κάνει καλό στην υγεία. Αλλά?

Ο όρος λοιπόν εκλαμβάνεται λάθος η διατυπώνεται λάθος πολλές φορές. Να το πω διαφορετικά θα το καταλάβεις? Σε υπνωτίζει για παράδειγμα? Σε εθίζει? Και άλλα.

1 ώρα πριν, NotAliki177 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω την ύπαρξη της. Άμα θες οικονομική κάρτα πας σε AMD με πολύ ανώτερες επιδόσεις στα ίδια λεφτά. Αν πάλι θέλεις επιδόσεις πας σε 1070/2060.

Τώρα μπερδεύτηκα.... Τελικά ποια έχει επιδόσεις η AMD η η NVIDIA? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...