Προς το περιεχόμενο

Η Sony παρουσίασε τα mid-range Xperia 10 και Xperia 10 Plus με οθόνες 6,0” και 6,5”


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί ρε Sony τέτοια κινητά?! Ημαρτον δηλαδή!!! 

Έχεις βγάλει τέτοιες κινηταρες στο παρελθόν με κορυφαία specs και κυρίως πανέμορφο design και τώρα μου βγάζεις τα τούβλα?! Έλεος δηλαδή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Οι άνθρωποι ζουν σε άλλων πλανήτη, κρίμα που είναι σονη, που πας ρε κακομοίρη με τέτοιες μπαταρίες;

Η σονη μάλλον έχει προσλάβει τους χειρότερους τεχνικούς ή τους έχει απλήρωτους για να σχεδιάζουν τέτοια τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μάγκες την παλεύετε καθόλου; Τόσο πωρωμένοι haters της Apple πια; Δεν μπορείτε σε κανένα άρθρο να μην την αναφέρετε; Πλέον απλά πιστεύω ότι ο κόσμος κράζει γιατί για κάποιο λόγο είναι κουλ να κράζει κανείς την Apple.

Τι σε νοιάζει δηλαδή αν ο άλλος βάζει 3GB Ram στο iOS αφού τρέχει καλύτερα από τα 8-10GB που έχουν τα android. Ότι βίντεο και να δεις με τα γνωστά τεστ που κάνουν ανοίγοντας και κλείνοντας εφαρμογές, τα iphone ακόμα και με χειρότερο hardware που λέτε, καταφέρνουν να έχουν καλύτερες επιδόσεις. Αν η εταιρία θέλει να επενδύσει στο software και να κάνει τα ίδια που κάνουν άλλοι με λιγότερο όμως hardware γιατί να το κατακρίνεις; Επειδή δεν μπορείς να βγαίνεις με την παρέα σου και να λες "κοίτα το κινητό μου, έχει 16gb ram!" Το καταλαβαίνετε ότι ένας υπολογιστής τρέχει windows μία χαρά με 4GB RAM και κάθεστε και συζητάτε για κινητά που έχουν 6,8,10GB... Αυτό πρέπει να σας λέει πολλά είτε για το πόσο σας κοροϊδεύουν οι εταιρίες που σας πουλάνε άχρηστο hardware είτε για το πόσο κακογραμμένο είναι το android που δεν τρέχει σωστά και χρειάζεται παραπάνω ram από έναν desktop υπολογιστή.

Γιατί να ασχοληθείς με τα πόσα mah έχει το Xr όταν έχει ανάλογες επιδόσεις σε μπαταρία με το Note 9 ας πούμε; Αν έχει το κινητό σου κάτω από 4000mah δεν σε κάνουν παρέα οι φίλοι σου;

Get over it, το θέμα δεν ήταν ποτέ ποιος έχει περισσότερη ram στο κινητό του αλλά αν σου έκανε την δουλειά που θες το ios ή το android. Θέλεις κάτι πιο σταθερό, εύχρηστο, να μην ασχολείσαι και να παίρνεις updates για χρόνια; Πάρε iphone. Σου αρέσει να αλλάζεις θέματα, να συνδέεσαι με εξωτερικούς δίσκους, να φλασάρεις το κινητό σου και έχεις όρεξη να ασχολείσαι γενικά με τα πάντα; Πάρε ένα ωραιότατο android και θα είσαι χαρούμενος.

Επεξ/σία από KostasKri
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stafaf είπε

Να το κοιτάξεις λίγο, κάτι σε πειράζει και δεν νομίζω ότι είναι η apple.

Διάβασε λίγο πάλι τί γράφεις. 

Πόσο καμμενος μπορεί να είσαι apple boy... Το χεις πληρώσει χρυσή την παντοφλα και πονάει ε ?😁😁😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stafaf είπε

Όπως πάντα εμπεριστατωμένο και κυρίως on-topic post.

Πονάτε και το διαλαλείτε παντού. 

Δε ποναμε γελαμε με τα χαλια της apple . ειναι για γελια να πληρωνεις 800 ευρω κινητο και να εχει 720p οθονη. Κοιτα τι βγαζουνε ΟΛΟΙ οι αλλοι εκτος απο την apple. 2 χρονια πισω απο τον ανταγωνισμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σημαίνει αγνοώ τον ανταγωνισμό... Έλεος, τι στελέχη έχει αυτή η εταιρεία; Ας αποεπενδυσει από την κινητή τηλεφωνία περισσότερα θετικά θα έχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, loypis είπε

Πόσο καμμενος μπορεί να είσαι apple boy... Το χεις πληρώσει χρυσή την παντοφλα και πονάει ε ?😁😁😁

Τόσα καταλαβαίνεις, τόσα γράφεις. 

35 λεπτά πριν, el97639 είπε

Δε ποναμε γελαμε με τα χαλια της apple . ειναι για γελια να πληρωνεις 800 ευρω κινητο και να εχει 720p οθονη. Κοιτα τι βγαζουνε ΟΛΟΙ οι αλλοι εκτος απο την apple. 2 χρονια πισω απο τον ανταγωνισμο

One more beta tester. 

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

Ρε μάγκες την παλεύετε καθόλου; Τόσο πωρωμένοι haters της Apple πια; Δεν μπορείτε σε κανένα άρθρο να μην την αναφέρετε; Πλέον απλά πιστεύω ότι ο κόσμος κράζει γιατί για κάποιο λόγο είναι κουλ να κράζει κανείς την Apple.

Τι σε νοιάζει δηλαδή αν ο άλλος βάζει 3GB Ram στο iOS αφού τρέχει καλύτερα από τα 8-10GB που έχουν τα android. Ότι βίντεο και να δεις με τα γνωστά τεστ που κάνουν ανοίγοντας και κλείνοντας εφαρμογές, τα iphone ακόμα και με χειρότερο hardware που λέτε, καταφέρνουν να έχουν καλύτερες επιδόσεις. Αν η εταιρία θέλει να επενδύσει στο software και να κάνει τα ίδια που κάνουν άλλοι με λιγότερο όμως hardware γιατί να το κατακρίνεις; Επειδή δεν μπορείς να βγαίνεις με την παρέα σου και να λες "κοίτα το κινητό μου, έχει 16gb ram!" Το καταλαβαίνετε ότι ένας υπολογιστής τρέχει windows μία χαρά με 4GB RAM και κάθεστε και συζητάτε για κινητά που έχουν 6,8,10GB... Αυτό πρέπει να σας λέει πολλά είτε για το πόσο σας κοροϊδεύουν οι εταιρίες που σας πουλάνε άχρηστο hardware είτε για το πόσο κακογραμμένο είναι το android που δεν τρέχει σωστά και χρειάζεται παραπάνω ram από έναν desktop υπολογιστή.

Γιατί να ασχοληθείς με τα πόσα mah έχει το Xr όταν έχει ανάλογες επιδόσεις σε μπαταρία με το Note 9 ας πούμε; Αν έχει το κινητό σου κάτω από 4000mah δεν σε κάνουν παρέα οι φίλοι σου;

Get over it, το θέμα δεν ήταν ποτέ ποιος έχει περισσότερη ram στο κινητό του αλλά αν σου έκανε την δουλειά που θες το ios ή το android. Θέλεις κάτι πιο σταθερό, εύχρηστο, να μην ασχολείσαι και να παίρνεις updates για χρόνια; Πάρε iphone. Σου αρέσει να αλλάζεις θέματα, να συνδέεσαι με εξωτερικούς δίσκους, να φλασάρεις το κινητό σου και έχεις όρεξη να ασχολείσαι γενικά με τα πάντα; Πάρε ένα ωραιότατο android και θα είσαι χαρούμενος.

Πού τα γράφεις αυτα φίλος;

Πες εκεί ένα "και με 1gb RAM σας έχω όλους" και άστους να αφρίζουν. 

Ή ένα "όταν εγώ είχα 7nm εσείς ήσασταν στα δέντρα με τον 845".

Τόσα ξέρουν, τόσα γράφουν. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, stafaf είπε

Τόσα καταλαβαίνεις, τόσα γράφεις. 

One more beta tester. 

Πού τα γράφεις αυτα φίλος;

Πες εκεί ένα "και με 1gb RAM σας έχω όλους" και άστους να αφρίζουν. 

Ή ένα "όταν εγώ είχα 7nm εσείς ήσασταν στα δέντρα με τον 845".

Τόσα ξέρουν, τόσα γράφουν. 

Ζω με την ελπίδα να ξεστραβώσω έστω έναν και να πει ναι ρε φίλε δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι έχεις δίκιο. Έχω αρχίσει να χάνω τις ελπίδες μου βέβαια. Η παραπληροφόρηση δυστυχώς στο ίντερνετ είναι άφθονη και ο κόσμος χειραγωγείται πολύ εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, margaritagr είπε

και μακρόστενα και lcd 😛 3αρα ram το πρωτο. Bezel στο Θεό. Κελεπούρια 😛

η εταιρεία για το συγκεκριμένο μοντέλο αντλεί έμπνευση από τον γνωστό κουτέλα: 😛

800px-Robert_Pattinson_01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, music_lover είπε

Είναι ν΄ απορείς με το τμήμα κινητών τηλεφώνων της Sony, ζούνε μια δεκαετία πίσω, δεν εξηγείται αλλιώς..

Μαλλον ζουνε στο δικο τους κοσμο οπου εχουν καταργηθει κινηματογραφοι, τηλεορασεις, υπολογιστες και ο μονος τροπος να απολαυσεις ταινιες ειναι κινητο χαρακας.Η καποιοι τρολαρουν το σχεδιαστικο τμημα το οποιο ειναι απομονωμενο σε πυρηνικο καταφυγιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα κάποτε smartphone Sony, είπα να αλλάξω,πήρα πάλι Sony. 

Not this time,δεν αξίζει το κόπο πλέον. Ακόμα και η Xiaomi πιο ελκυστική μου μοιάζει σαν επιλογή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Istros είπε

Ευτυχώς υπάρχουν κάτι μπαρμπαδια που αγοράζουν παραδοσιακά Nokia και Sony οπότε κάτι μπορεί να πουληθεί

Ενώ όλοι που αγοράζουν Samsung ή iPhone είναι "ψαγμένοι" και έχουν κάνει φροντιστήριο στα forums του insomnia?

Η μάρκα πάντα πουλάει και η πλειοψηφία του κόσμου δεν ξέρει ούτε Xiaomi, ούτε Oppo, ούτε One+.
Και γιατί να ξέρει άλλωστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...