Προς το περιεχόμενο

Ρυθμίσεις για Amd Κάρτες


Πέτρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, outlaw star είπε

Χμμμ, οπότε ίσως πάω στην iiyama, από ότι βλέπω είναι fresync στα 70 mhz, εμένα μου αρκούν, δεν παίζω competitive κτλ...

Για 70ρι, ενεργοποιείς και το chill όπως και το FRTC (οπότε η κάρτα σου δεν πάει πάνω από αυτά) και είσαι και τέρμα δροσερός και με χαμηλή κατανάλωση (ακόμα χαμηλότερη μαζί με uv) στα περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 790
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Τα settings μου για 24/7. Ειναι οτι καλυτερο μπορουσα να κανω για ενα καλο συνδυασμο καταναλωσης, αποδοσης, σταθεροτας

247.png.5bc58e6c97557876af9fda4b1ad699cc.png

1613652045_24sottr.png.539a779ad765baff808f9d7797377eea.png

578116190_fs247.png.859e5377b396c18cf4d7957120ba1b79.png

Να τα δοκιμάσω στην vega 64 nitro μου; Ψάχνω για κάτι 24/7, καλυτερο απο τα stock.

Επεξ/σία από toutsos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, toutsos είπε

Να τα δοκιμάσω στην vega 64 nitro μου; Ψάχνω για κάτι 24/7, καλυτερο απο τα stock.

ναι γτ οχι απλα κατεβασε το AMD Memory Tweak που εχω απο κατω  και περασε ολα τα settings

x64.rar

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

ναι γτ οχι απλα κατεβασε το AMD Memory Tweak που εχω απο κατω  και περασε ολα τα settings

x64.rar 113 kB · 1 download

σε ευχαριστω για την απαντηση! θα το δοκιμάσω! Ποιό bench να τρέξω για να δω τις διαφορές; αν γίνεται να μην επηρεάζεται απο τον επεξεργαστή, γιατι περιμένω τους νεους ρυζεν και με τον fx 6350 που έχω τωρα τρωει μπουκαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, toutsos είπε

σε ευχαριστω για την απαντηση! θα το δοκιμάσω! Ποιό bench να τρέξω για να δω τις διαφορές; αν γίνεται να μην επηρεάζεται απο τον επεξεργαστή, γιατι περιμένω τους νεους ρυζεν και με τον fx 6350 που έχω τωρα τρωει μπουκαλι.

τρεξε το userbenchmark

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, toutsos είπε

σε ευχαριστω για την απαντηση! θα το δοκιμάσω! Ποιό bench να τρέξω για να δω τις διαφορές; αν γίνεται να μην επηρεάζεται απο τον επεξεργαστή, γιατι περιμένω τους νεους ρυζεν και με τον fx 6350 που έχω τωρα τρωει μπουκαλι.

Τι μπουκάλι τρώει; Ξύλο να λες καλύτερα!!! 😂😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, toutsos είπε

    εδω ειναι Stock.userbenchstock.png.ef73a01999f462ef86a75dca540c9ae4.png      και εδω με τις ρυθμισεις σου. Τι λες αξίζει;userbenchakoinonitos247.png.081923b759e8554d1d0d151ff7bc5951.png

Άλλαξες και τα timings της μνήμης? Γενικά έβαλες όλες τις ρυθμίσεις στο Amd memory tweak ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

τρεξε το userbenchmark

Τα test στο user benchmark ειναι της πλακας. Φαση η καρτα βγαζει ενα καρο FPS και βλεπω ευκολα ο FX να μπουκαλιαζει.
CPU  agnostic ειναι πολυ τα 3DMark αλλα και το Superposition (κατεχω το hardware record με RX 480 με εναν 2πυρηνο Phenom II 550 X2 στα 4.2GHz :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Τα test στο user benchmark ειναι της πλακας. Φαση η καρτα βγαζει ενα καρο FPS και βλεπω ευκολα ο FX να μπουκαλιαζει.
CPU  agnostic ειναι πολυ τα 3DMark αλλα και το Superposition (κατεχω το hardware record με RX 480 με εναν 2πυρηνο Phenom II 550 X2 στα 4.2GHz :P )

 

15 λεπτά πριν, toutsos είπε

    εδω ειναι Stock.userbenchstock.png.ef73a01999f462ef86a75dca540c9ae4.png      και εδω με τις ρυθμισεις σου. Τι λες αξίζει;userbenchakoinonitos247.png.081923b759e8554d1d0d151ff7bc5951.png

ας δοκιμασει τοτε το superposition

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Άλλαξες και τα timings της μνήμης? Γενικά έβαλες όλες τις ρυθμίσεις στο Amd memory tweak ?

Τα έβαλα ολα ακριβως οπως τα ειχες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...