Προς το περιεχόμενο

Sapphire 4GB RX580 NITRO+Samsung Memory 169E [TEΛΟΣ]


Walternet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ξεκολλήσει κανείς το + από το Nitro φαίνεται σαν να δίνουν δώρο ένα από τα δύο παρακάτω:

α) Dimmάκι DDR4 Samsung (B-Die άραγε; 🤣)

β) Micro SD Samsung EVO κτλ

🤣😂😂

---------

Πως ξέρουν ότι η συγκεκριμένη έχει Samsung μνήμη; Δε νομίζω όλες οι 4άρες Nitro+ να έρχονται με Samsung.

Παράξενα πράγματα...

Επεξ/σία από mpokwsths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, φίλος την παρέλαβε και το τροφοδοτικό του είναι το παλιό δικό μου CORSAIR CX500 το οποίο δεν βλέπει να έχει 8pin αλλά 2 6pin. Λογικά πρέπει να αλλάξει και το τροφοδοτικό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαλλον θα θελει αλλα ας δοκιμασει, αλλα οταν λεμε τσιτα θα ειναι τσιτα, και αν ειναι παλιο αμα καει το σπιτι αλλαχτε το. περα απο την πλακα μονο δοκιμη θα δειξει. αν μιλαμε οτι εχει φαει 5 ετια+ εγω θα το αλλαζα 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα τώρα είμαι μαζί του γιατί του περνάω την κάρτα. Μαζί με το 6pin έρχεται κολλητά και ένα καλώδιο που είναι 2pin τα οποία ενώνονται και κουμπώνει στη θύρα του 8pin. Είναι για αυτό το λόγο ή μαλακιες λέω? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, teoqq είπε

Καλησπέρα, φίλος την παρέλαβε και το τροφοδοτικό του είναι το παλιό δικό μου CORSAIR CX500 το οποίο δεν βλέπει να έχει 8pin αλλά 2 6pin. Λογικά πρέπει να αλλάξει και το τροφοδοτικό? 

Μήπως έχει δύο εξάπινα και ενά διπινο κοντά κοντά και απλά βλέπει μόνο το εξάπινο;

Μόλις τώρα, teoqq είπε

Βασικα τώρα είμαι μαζί του γιατί του περνάω την κάρτα. Μαζί με το 6pin έρχεται κολλητά και ένα καλώδιο που είναι 2pin τα οποία ενώνονται και κουμπώνει στη θύρα του 8pin. Είναι για αυτό το λόγο ή μαλακιες λέω? 

Α μπράβο. Παλιά κάποιες καρτες έπαιρναν 1 8πινο και 1 6πινο. 5850 πχ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, teoqq είπε

Βασικα τώρα είμαι μαζί του γιατί του περνάω την κάρτα. Μαζί με το 6pin έρχεται κολλητά και ένα καλώδιο που είναι 2pin τα οποία ενώνονται και κουμπώνει στη θύρα του 8pin. Είναι για αυτό το λόγο ή μαλακιες λέω? 

 

ναι κομπλε αμα εχει 6+2 = 8πινο

Επεξ/σία από rofl
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DsLmAnIaC είπε

Μήπως έχει δύο εξάπινα και ενά διπινο κοντά κοντά και απλά βλέπει μόνο το εξάπινο;

Αυτό έγραψα μόλις πάνω. Οπότε τα ενώνω και κουμπώνει, σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, teoqq είπε

Βασικα τώρα είμαι μαζί του γιατί του περνάω την κάρτα. Μαζί με το 6pin έρχεται κολλητά και ένα καλώδιο που είναι 2pin τα οποία ενώνονται και κουμπώνει στη θύρα του 8pin. Είναι για αυτό το λόγο ή μαλακιες λέω? 

Αν δεν έχεις 8πινο βάλε το 6+2 το ίδιο είναι και εγώ έτσι το έχω βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, teoqq είπε

Βασικα τώρα είμαι μαζί του γιατί του περνάω την κάρτα. Μαζί με το 6pin έρχεται κολλητά και ένα καλώδιο που είναι 2pin τα οποία ενώνονται και κουμπώνει στη θύρα του 8pin. Είναι για αυτό το λόγο ή μαλακιες λέω? 

Σε 570 και εγώ έτσι έχω βάλει το ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...