Προς το περιεχόμενο

Παραβολο θρησκευτικου γαμου


AggTs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Fortistis είπε

Με το συμπάθειο, δεν έχω δίκιο επειδή δεν ασχολείσαι εσύ με θρησκείες και το θέμα δεν είναι ποιος έχει δίκιο. 

Τα πράγματα είναι έτσι όπως τα γράφω, ανεξάρτητα από το εάν εσύ ασχολείσαι με θρησκείες ή όχι. 

Chill. Out

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Εχω ένα παράβολο από τον περσινό γάμο φίλου. Να σβήσω το όνομα και να στο δώσω με ένα δεκαρικακι;😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, AggTs είπε

Τελικα απο οτι καταλαβαινω για το παραβολο του θρησκευτιου γαμου πρεπει να παω στη ΔΟΥ δυστυχως.

E εντάξει και συ, το ότι θα πας στη ΔΟΥ δεν είναι και το χειρότερο που θα σου συμβεί τους επόμενους μήνες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα πηγα στην εφορια και το πηρα. Για να μαθαινουν και οι επομενοι το παραβολο κοστιζει 15€ (+20% υπερ ενος ταμειου, συνολο 18€) και στο δινουν σε τρια αποκομματα. Ενα παραβολο των 9€ και δυο των 3€.

Επισης δεν υπαρχει (τουλαχιστον για την ωρα) στο e-paravolo.

Ευχαριστω οσους βοηθησαν!

Επεξ/σία από AggTs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εμένα μου το δώσαμε σε δύο, ένα των δέκα και ένα των 5. Επίσης το συμπληρώσεις εκεί το παράβολο φίλε ή το κάνεις στην εκκλησία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dpan.9 είπε

Εμένα μου το δώσαμε σε δύο, ένα των δέκα και ένα των 5. Επίσης το συμπληρώσεις εκεί το παράβολο φίλε ή το κάνεις στην εκκλησία;

Στη Μητρόπολη της ενορίας το πας, για την άδεια γάμου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
25 λεπτά πριν, giwfys είπε

Ξερει κανεις αν το παραβολο ειναι ενα και για τους 2? Ή πρεπει και οι 2 να πανε στις εφοριες τους και να παρουν απο ενα?

Πας με τα στοιχεία του άλλου και το κόβεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, giwfys είπε

Ξερει κανεις αν το παραβολο ειναι ενα και για τους 2? Ή πρεπει και οι 2 να πανε στις εφοριες τους και να παρουν απο ενα?

Δεν χρειάζεται καν να είναι η εφορία σου...

Σε ένα ταμείο οποιασδήποτε ΔΟΥ το βγάζεις... 

Δεν υπάρχει και ούτε θα μπει στο e-paravolo..... (Οι λεγόμενες σχέσεις  κράτους - εκκλησίας)

Μεγάλο λάθος είναι που κλείσανε την ΣΤ' εφορία  στο Μοναστηράκι γιατί ήταν κοντά με τα γραφεία της Μητρόπολης και βόλευε ....

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 6 μήνες μετά...
Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους... Σας παρακαλώ γιατί θα τρελαθώ... Παράβολο για θρησκευτικό γαμο είναι ένα  αξίας 15 ευρω;; πήγε μια γνωστή μας στην εφορια που είναι λογίστρια κ μας πήρε 2 τον τριών ευρω κ 1 τον εννιά ευρω...Δηλαδή σύνολο 15... Κ τα στοιχεία ποιος τα γράφει... Ο ιερεας ή πρέπει να το πάμε καπου εμείς κ να το συμπληρωσουν;;; πάνω δεν γράφουν τίποτα πρέπει να συμπληρωθούν... Σας παρακαλώ αν ξέρετε απαντήστε μου... Την άλλη βδομάδα πρέπει να τα πάμε στην εκκλησία...πφφφφφ σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...