Προς το περιεχόμενο

Εικόνες του OnePlus 7 που διέρρευσαν δείχνουν την ύπαρξη «pop-up» εμπρόσθιας κάμερας


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Istros είπε

Το καλύτερο σύστημα και το ασφαλεστερο το έχει αυτή τη στιγμή το LG G8 thinq.

Συγγνώμη, θεωρείς καλύτερο το σύστημα ξεκλειδώματος με το χέρι; Εκτός αν δεν θυμάμαι καλά και είχε κάποια άλλη μέθοδο. Ότι δηλαδή να χαιρετάς το κινητό σου και μία να πιάνει μία να μην πιάνει είναι "καλύτερο";

Για ασφαλέστερο δεν με νοιάζει από την στιγμή που είναι χειρότερο και από το iris scanning της samsung.

Επεξ/σία από KostasKri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Συγγνώμη, θεωρείς καλύτερο το σύστημα ξεκλειδώματος με το χέρι; Εκτός αν δεν θυμάμαι καλά και είχε κάποια άλλη μέθοδο. Ότι δηλαδή να χαιρετάς το κινητό σου και μία να πιάνει μία να μην πιάνει είναι "καλύτερο";

Για ασφαλέστερο δεν με νοιάζει από την στιγμή που είναι χειρότερο και από το iris scanning της samsung.

Έχει τρεις τρόπου βιομετρικού ξεκλειδώματος: αναγνώριση αποτυπωμάτων, 3D προσώπου και φλεβών.Διαλεγεις και παιρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλη μια χρονια με υποχωρησεις στην Oneplus,και μαρεσει που συνεχιζουν να προωθουν το Never settle και γινονται ρομπες.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, odystam είπε

Δε με ενδιαφέρει το μέγεθος του κινητού συνολικά, αλλά το μέγεθος της οθόνης. Μετά απο ένα σημείο δε γίνεται να χρησιμοποιείς το κινητό με ένα χέρι. Είναι αδύνατον να φτάσει ο αντίχειρας σε κάθε άκρη μια 6αρας οθόνης.. 

Είσαι μονόχειρας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Istros είπε

Έχει τρεις τρόπου βιομετρικού ξεκλειδώματος: αναγνώριση αποτυπωμάτων, 3D προσώπου και φλεβών.Διαλεγεις και παιρνεις.

Ρε φίλε λες για ένα τηλέφωνο το οποίο απλά έχει ανακοινωθεί και δεν έχει κυκλοφορήσει. Το ότι έχει κάποια "features" δεν σημαίνει ότι αυτά λειτουργούν. Και η Huawei έλεγε θα βγάλει κάτι σε στυλ FaceID πιο γρήγορο και πιο secure και μέχρι τώρα δεν λειτουργεί όπως πρέπει και είναι buggy. Περίμενε να δεις πως και αν θα δουλεύει κάτι.

-Το HandID μπορώ να σου πω από τώρα ότι θα είναι δύσχρηστο και ότι το έφτιαξαν μόνο για το wow factor. Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει κάποιος που θα το χρησιμοποιεί σε καθημερινή βάση.

-Το δακτυλικό οκ είναι κάτι που το βρίσκεις στο 95% των τηλεφώνων και δουλεύει, τίποτα ασυνήθιστο.

-Το 3D ξεκλείδωμα προσώπου δεν το έχουμε δει ακόμα. Πολλοί προσπάθησαν κανένας δεν πέτυχε ως τώρα να φτάσει το FaceID 2 χρόνια τώρα. Όταν βγει και τεσταριστεί τότε τα ξαναλέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, billdanos είπε

Κακογουστιά το νοτς αλλά όχι οι ...τρύπες και τα βζζζζζτ βζζζζζζτ πάνω/κάτω η κάμερα? 😛 

Η Apple έχει τη χειρότερη κακογουστιά αυτή τη στιγμή (μαζί και όσοι την αντέγραψαν), ένα τεράστιο νοτς με δύο λαγουδοαυτάκια στις άκρες. 😄Σε απόσταση αναπνοής ακολουθούν οι τρύπιες οθόνες τις Sam. Φυσικά και τα μικρότερα νοτς/δάκρυα που συνοδεύονται από φαρδύ κάτω περιθώριο δεν είναι επιτεύγματα καλαισθησίας. Αλλά σε ρώτησα κάτι, ή βιομηχανία φεύγει από το νοτς, η Apple θα επιμείνει; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Ρε φίλε λες για ένα τηλέφωνο το οποίο απλά έχει ανακοινωθεί και δεν έχει κυκλοφορήσει. Το ότι έχει κάποια "features" δεν σημαίνει ότι αυτά λειτουργούν. Και η Huawei έλεγε θα βγάλει κάτι σε στυλ FaceID πιο γρήγορο και πιο secure και μέχρι τώρα δεν λειτουργεί όπως πρέπει και είναι buggy. Περίμενε να δεις πως και αν θα δουλεύει κάτι.

-Το HandID μπορώ να σου πω από τώρα ότι θα είναι δύσχρηστο και ότι το έφτιαξαν μόνο για το wow factor. Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει κάποιος που θα το χρησιμοποιεί σε καθημερινή βάση.

-Το δακτυλικό οκ είναι κάτι που το βρίσκεις στο 95% των τηλεφώνων και δουλεύει, τίποτα ασυνήθιστο.

-Το 3D ξεκλείδωμα προσώπου δεν το έχουμε δει ακόμα. Πολλοί προσπάθησαν κανένας δεν πέτυχε ως τώρα να φτάσει το FaceID 2 χρόνια τώρα. Όταν βγει και τεσταριστεί τότε τα ξαναλέμε.

Έχει κάμερα ToF και έχει την καλύτερη και ασφαλέστερη υλοποίηση.Θα κυκλοφορήσει σύντομα μην ανησυχείς και θα έχει και συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Skylined είπε

Η Apple έχει τη χειρότερη κακογουστιά αυτή τη στιγμή (μαζί και όσοι την αντέγραψαν), ένα τεράστιο νοτς με δύο λαγουδοαυτάκια στις άκρες. 😄Σε απόσταση αναπνοής ακολουθούν οι τρύπιες οθόνες τις Sam. Φυσικά και τα μικρότερα νοτς/δάκρυα που συνοδεύονται από φαρδύ κάτω περιθώριο δεν είναι επιτεύγματα καλαισθησίας. Αλλά σε ρώτησα κάτι, ή βιομηχανία φεύγει από το νοτς, η Apple θα επιμείνει; 

Θέλω και σχόλιο για το Pixel 3! 😄😄😄😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, odystam είπε

6.5 ίντσες, οτι να ναι....Δε μπορούν ρς γαμωτο να βγάλουν ένα βολικό 5ιντσο με μικρά bezels?? 

Google pixel 3 (όχι το xl) με εξαίρεση τα bezel. Μικρότερο νομίζω δεν θα βγει ποτέ ξανά...

Επεξ/σία από Xviper13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Istros είπε

Έχει κάμερα ToF και έχει την καλύτερη και ασφαλέστερη υλοποίηση.Θα κυκλοφορήσει σύντομα μην ανησυχείς και θα έχει και συνέχεια.

Μακάρι να είναι καλό πραγματικά. Σε αντίθεση με σένα εμένα μου αρέσει να βγαίνουν νέες τεχνολογίες και να τις κρίνω όσο πιο αντικειμενικά μπορώ χωρίς να βάζω ταμπέλες Apple, Samsung, κτλ κτλ.

Γενικά όμως το παρελθόν της LG δεν είναι τόσο bright για να είμαι και αισιόδοξος. Εσύ φαίνεσαι σίγουρος και να φανταστώ ήσουν επίσης απόλυτα σίγουρος και όταν είχε ανακοινώσει η Huawei το FaceID της αλλά μετά το έκανες γαργάρα όπως και το υπόλοιπο ίντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Θέλω και σχόλιο για το Pixel 3😄😄😄😄😄

2015 nostalgia? 

8 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Google pixel 3 (όχι το xl) με εξαίρεση τα bezel. Μικρότερο νομίζω δεν θα βγει ποτέ ξανά...

Η πλάκα είναι πως το Pixel 3 και ένα 6.5 smart με μηδενικά περιθώρια έχουν περίπου το ίδιο μέγεθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, souvleros123 είπε

Παίζει να έχω τραβήξει selfie  2 φορες στη ζωή μου, τετοια σκατόφατσα σιγα μη θέλω να την βγάζω και φωτος. Υλοποίηση χωρίς μπροστινή κάμερα για εμάς τους άσχημους ρε παιδιά.

Don’t worry.. «Beauty is in the eye of the beholder» οπως λένε.

Παντως, και εμένα δεν με ενοχλεί το pop-up αυτό μαραφετι...

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο κάτι διαρρέει. Έχω βαρεθεί να διαβάζω για διαρροές ειδήσεων. Είναι τόσο δύσκολο να καταλάβει κάποιος ότι δεν πρόκειται για διαρροή, απλά για ενός άλλου τύπου δημοσιοποίηση που φαίνεται σαν διαρροή για να κρατήσει το hype ψηλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

Μακάρι να είναι καλό πραγματικά. Σε αντίθεση με σένα εμένα μου αρέσει να βγαίνουν νέες τεχνολογίες και να τις κρίνω όσο πιο αντικειμενικά μπορώ χωρίς να βάζω ταμπέλες Apple, Samsung, κτλ κτλ.

Γενικά όμως το παρελθόν της LG δεν είναι τόσο bright για να είμαι και αισιόδοξος. Εσύ φαίνεσαι σίγουρος και να φανταστώ ήσουν επίσης απόλυτα σίγουρος και όταν είχε ανακοινώσει η Huawei το FaceID της αλλά μετά το έκανες γαργάρα όπως και το υπόλοιπο ίντερνετ.

Έχεις δίκιο εσένα σ αρέσουν οι νέες τεχνολογίες εμένα όχι.Πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα?Το παρελθόν της LG ήταν λαμπρό με πάρα πολλές πρωτιές και βραβεία.H Huawei τη σχέση έχει με το ToF?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...