Προς το περιεχόμενο

Monitor(Acer Predator XB271HU with G-SYNC 144Hz)599€--stechi.gr.~5 ώρες ακόμα{ΤΕΛΟΣ}


fortenick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα από τα πιο γνωστά G-SYNC monitor σε ιστορικό χαμηλό σε skroutz-bestprice για ακόμα 5 ώρες περίπου.

https://stechi.gr/index.php?route=product/product&product_id=1424272

Στα 599+ 1.60€ για αποστολή εντός Αττικής.

Επεξ/σία από fortenick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MessatsuRoku είπε

πολλα δεν ειναι για 144hz g-sync?

1440p 144hz g sync Ips ειναι οτι φθηνοτερο υπαρχει αυτη την στιγμη στην Ελληνικη αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο έχει ips panel μαζί με τα Viewsonic XG2703-GS--AOC AG271QG--Asus PG279Q τα οποία έχουν πάνω από 700€

Είμαι στο τσάκ να την πάρω.Έχεις κάποια άποψη Fulgore?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fortenick είπε

Το συγκεκριμένο έχει ips panel μαζί με τα Viewsonic XG2703-GS--AOC AG271QG--Asus PG279Q τα οποία έχουν πάνω από 700€

Είμαι στο τσάκ να την πάρω.Έχεις κάποια άποψη Fulgore?

Το είχα εγώ. Μου χάλασε η υποδοχή του displayport και τώρα έχω το Viewsonic.

Το viewsonic έχει λίγο καλύτερα χρώματα, το Acer καλύτερη βάση και πιο μικρά πλαϊνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fortenick είπε

Ήσουν μέσα στην εγγύηση;Στο αλλάξαν και πήρες το viewsonic?Με το panel είχες κάποιο από τα γνωστά θέματα;

Ναι, το είχα πάρει απο amazon και στον 1 χρόνο χάλασε οπότε το έστειλα πίσω και μου επιστρέψαν τα χρήματα.

Στις γωνίες λίγο bleed έχουν και τα δύο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Havik είπε

Samsung QE55Q6FN 55", 4K, HDR, QLED, 120Hz, 10bit, Freesync ...800€

Και οι μετά ζητάνε οι άλλοι 600€ για 27” και 1440p… τραγικοι.

οι τιμές από QHD και πάνω σε 100+ hz είναι όντως πολύ πιο ψηλές απ' ότι θα έπρεπε, αλλά σε αυτή την περίπτωση άλλο TV και άλλο Monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thodoris5321 είπε

οι τιμές από QHD και πάνω σε 100+ hz είναι όντως πολύ πιο ψηλές απ' ότι θα έπρεπε, αλλά σε αυτή την περίπτωση άλλο TV και άλλο Monitor.

Εξαρτάτε, αν πας σε διαγωνισμούς και κερδίζεις λεφτά τότε μάλλον θα πας σε TN με 1ms αλλά σε όλες τις άλλες περιπτώσεις μια μεγάλη οθόνη είναι πιο απολαυστική σε όλα, gaming, movies ακόμα και σε δουλεία γραφείου τα 4κ σου προσφέρουν άπλετο χώρο και σε αυτές τις ίντσες δεν θα γίνουν ψείρες τα γράμματα, το μόνο αρνητικό ο χώρος που πιάνει και ότι πρέπει να είσαι πιο μακριά.

Αλλά άσχετα από τι θεωρώ εγώ καλύτερο, από άποψη μεγέθους η 27” είναι σχεδόν 4 φορές μικρότερη και έχει ίδιο κόστος… γενικά οι τηλεοράσεις έχουν βελτιωθεί, μερικές έχουν πολύ χαμηλό input lag και «χάνετε» τόσο η ρετσινιά της τηλεοράσεις ότι είναι υποδεέστερη  και με τα φρου φρου HDR, freesync >100Hz κτλ αρχίζουν να θολώνουν τα όρια ανάμεσα τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Havik είπε

Εξαρτάτε, αν πας σε διαγωνισμούς και κερδίζεις λεφτά τότε μάλλον θα πας σε TN με 1ms αλλά σε όλες τις άλλες περιπτώσεις μια μεγάλη οθόνη είναι πιο απολαυστική σε όλα, gaming, movies ακόμα και σε δουλεία γραφείου τα 4κ σου προσφέρουν άπλετο χώρο και σε αυτές τις ίντσες δεν θα γίνουν ψείρες τα γράμματα, το μόνο αρνητικό ο χώρος που πιάνει και ότι πρέπει να είσαι πιο μακριά.

Αλλά άσχετα από τι θεωρώ εγώ καλύτερο, από άποψη μεγέθους η 27” είναι σχεδόν 4 φορές μικρότερη και έχει ίδιο κόστος… γενικά οι τηλεοράσεις έχουν βελτιωθεί, μερικές έχουν πολύ χαμηλό input lag και «χάνετε» τόσο η ρετσινιά της τηλεοράσεις ότι είναι υποδεέστερη  και με τα φρου φρου HDR, freesync >100Hz κτλ αρχίζουν να θολώνουν τα όρια ανάμεσα τους.

Μπορεί να μη γίνουν ψείρες τα γράμματα αλλά σε χρήση browsing, excel η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Πχ το να κάθεσαι να διαβάζεις στο insomnia τοπικς με tv έχει τεράστια διαφορά με το monitor, όχι μόνο λόγω ppi αλλά και επειδή τα monitors έχουν βελτιώσεις ειδικά για reading, scrolling, και για ελάττωση των artifacts. Επίσης στο gaming υπάρχει η διαφορά του response time που με την TV είναι πιο blur. Αλλά φυσικά σε όποιον αρέσει να κάθεται casual στο σαλόνι, το να συνδέσεις TV με το pc είναι καλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Havik είπε

Samsung QE55Q6FN 55", 4K, HDR, QLED, 120Hz, 10bit, Freesync ...800€

Και οι μετά ζητάνε οι άλλοι 600€ για 27” και 1440p… τραγικοι.

Και στα Village έχουν κάτι πολύ καλές οθόνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Havik είπε

Samsung QE55Q6FN 55", 4K, HDR, QLED, 120Hz, 10bit, Freesync ...800€

Και οι μετά ζητάνε οι άλλοι 600€ για 27” και 1440p… τραγικοι.

1400e ? 4k 120hz? αληθεια?

Δε λεω καλο αλλα για την επομενη 5ετια οχι αυτη...

Επεξ/σία από cpgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...