Προς το περιεχόμενο

Gaming headset Razer Kraken Pro V2


Tasouleas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην ομαδα ενδιαφερομαι για αγορα και εχω καταληξη μετα απο ψαξιμο και δοκιμες σε καταστηματα να παω στα Razer Kraken Pro V2...

Eιχα πιο πριν τα αυτα

https://www.skroutz.gr/s/10361492/Sharkoon-Skiller-SGH1.html

μου ηταν μια χαρα σαν θεμα ανεσης αλλα σαν θεμα ηχου δεν μου εκαναν τα θελω για pubg και γενικα gaming...

μετα πηρα αυτα

https://www.skroutz.gr/s/13308699/Razer-Electra-v2-Analog.html

το θεμα μου με αυτα ειναι οτι μου αρεσε ο ηχος τους παρα πολυ ΑΛΛΑ με πιεζαν παρα πολυ στα αυτια σε σημειο μετα απο μιση ωρα να εχω πονοκεφαλο...

πηγα και δοκιμασα τα kraken και ειδα οτι σε αυτο το θεμα ειναι κομπλε δεν με ενοχλουν...

το θεμα μου ειναι οτι βλεπω πολλες κρητικες που λενε οτι υπαρχει θεμα με το μικροφωνο που ο αλλος ακουει αυτα που ακους εσυ....

δηλαδη μια αυτο

1)Το μονο θεματακι που πιστευω οτι θα δει καποιος ειναι οτι το μικροφωνο παιρνει ηχους απο yt ειτε απο ηχητικο μηνυμα. Για παραδειγμα αν μιλατε με καποιον στο skype/discord κτλ,και ταυτοχρονα βαλετε να ακουσετε ενα ηχητικο μηνυμα στο facebook,ο συνομιλητης σας θα το ακουσει κανονικοτατα.

2)Τα έχω πάνω από ένα χρόνο, η κακή βαθμολογία είναι λόγω του ότι το μικρόφωνο είναι τόσο ευαίσθητο που πιάνει συνεχώς τους ήχους των ακουστικών. 'Οταν παίζω ένα παιχνίδι και έχω voice activation to voice chat, ακούω συνεχώς παράπονα από τους άλλους ότι ακούγεται το παιχνίδι και η φωνή τους από εμένα. Τα settings του discord/skype etc τα έχω checkarei άπειρες φορές. Έιναι θέμα μικρόφωνου, με ένα απλό googlαρισμα θα το δείτε και μόνοι σας. Όσον αφορά κατασκευή και ήχος ακουστικών είναι ικανοποιητικά. Πάντως δεν θα ξαναγόραζα το εν λόγω headset..

Ηδη εχω αγορασει 2 headset που τελικα τα πουλησα ξερω λαθος δικο μου αλλα αυτη τη φορα επαθα και εμαθα πηγα δοκιμασα και τωρα ρωταω μονο αυτο αν υπαρχει οντως θεμα και πως το λεινω...

ευχαριστω σε οποιον ασχοληθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα μετά από ψάξιμο και δοκίμες κατέληξες στα Kraken Pro V2 κάτι κάνεις λάθος φίλε μου.

HyperX Cloud II ή HyperX Cloud Alpha, διαλέγεις και παίρνεις ;) 

Θα με θυμηθείς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μιλησα για αυτο το ευρος τιμης κοντα στα 65 οχι 90-100 και δευτερον για μενα πολυ βασικο ειναι οτι οταν τα δοκιμασα ηταν απο τα λιγα που δεν αισθανθηκα καθολου ενοχληση στο κεφαλι και εχουν παρα πολυ ωραιο ηχο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...