Προς το περιεχόμενο

H EA πλήρωσε τον Ninja $1 εκατομμύριο για να κάνει stream το Apex Legends


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στείλτο να το διαβάσει τωρα  μαζί με μια μ@τζα :P Κατά τα άλλα η ΕΑ κάνει απολύσεις σε χαμηλομισθους που τρέχουν να μαζέψουν τα αμάζευτα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, argipent είπε

Το παιδί που θα αποκτήσει αυταπάτες για το χώρο, είναι το παιδί που το άφησαν να τις αποκτήσει. Το ίδιο συμβαίνει με όλα τα πιτσιρίκια που θέλουν να γίνουν ο επόμενος Lebron, ο επόμενο Neymar και ο επόμενος McGregor. Κάθε χώρος έχει τη δική του μερίδα των χαμηλόμισθων, καθώς και εκείνη των αδικαιολόγητα ακριβοπληρωμένων. Εκτός αν θεωρείς πως οι ποδοσφαιριστές (για παράδειγμα) των μεγάλων (και μη- κάποιες φορές) ομάδων, καλά κάνουν και πληρώνονται τόσο. Η επιλογή προτύπου ξεκινά από το σπίτι πάντως. Η μεγαλύτερη μερίδα των streamers δεν ζει από αυτό, πάραυτα είναι αρκετοί εκείνοι που "λιώνουν πάνω από μια οθόνη" γιατί το γουστάρουν, και όμως, διατηρούν μια καθόλα υγιέστατη κοινωνική παρουσία / συμπεριφορά, ενώ χτυπάνε το γυμναστήριο καθημερινώς και αδιαλείπτως. Γιατί λοιπόν παιδί να μην αδράξει την οργάνωση χρόνου του, να μην παραδειγματιστεί από αυτούς; Ο δρόμος προς το γρήγορο χρήμα και την αντίστοιχη επιτυχία είναι κάτι που όλοι γλυκοκοιτάζουμε, δεν γεννήθηκε με το gaming η δημιουργία λάθος εντυπώσεων (βλ. Μοντέλα, Ηθοποιοί, Τραγουδιστές, κ.α.). Αν το παιδί έχει σωστές αρχές από την οικογένεια του δεν θα πέσει στην παγίδα των ψευδαισθήσεων της gaming σκηνής, όπως δεν έπεσε ο Γιωργάκης σε εκείνη του μπάσκετ, και η Αννούλα σε εκείνη του modeling. Όνειρα όλοι κάναμε μικροί, πως θα κατακτήσουμε τον κόσμο, κάθε γενιά στο δικό της πεδίο που πρόσταζε το tribal mentality της εποχής.

Εν έτη 2019 είναι ποιο εύκολο να πέσει ένα παιδί σε αυτή την παγίδα. Πλέον η περισσότεροι έχουν κονσόλες και πς καμία σχέση με πριν 10 χρόνια. Δεν διαφωνώ με ότι λες αλλά παρατηρείς ότι όλα πάνε στο μέρος της τεχνολογίας χρόνια με τα χρόνια λίγοι βλέπουν μπαλα πλέον, τώρα τσακώνονται για το ποιος έχει καλύτερο παίχτη. Η τηλεόραση και όλα αυτά π ανέφερες πεθαίνουν σιγά σιγά, η μπάλα το ίδιο μιλάω για δημοτικότητα και παιδιά. Δεν αναφέρω πράγματα π δεν είναι αντιληπτά τουλάχιστον όσοι είναι σε χώρες μεγάλες με οικονομία Αγγλία, Γερμανία μπορεί να με καταλαβαίνουν περισσότερο το να έχεις ένα παιδί και να σ ζητάει PS4   5 χρόνων και να παίζει fortnight με τα αλλά παιδιά στο σχόλιο δεν το βρίσκω και ότι καλύτερο προσωπική γνώμη.!

2 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Εν έτη 2019 είναι ποιο εύκολο να πέσει ένα παιδί σε αυτή την παγίδα. Πλέον η περισσότεροι έχουν κονσόλες και πς καμία σχέση με πριν 10 χρόνια. Δεν διαφωνώ με ότι λες αλλά παρατηρείς ότι όλα πάνε στο μέρος της τεχνολογίας χρόνια με τα χρόνια λίγοι βλέπουν μπαλα πλέον, τώρα τσακώνονται για το ποιος έχει καλύτερο παίχτη. Η τηλεόραση και όλα αυτά π ανέφερες πεθαίνουν σιγά σιγά, η μπάλα το ίδιο μιλάω για δημοτικότητα και παιδιά. Δεν αναφέρω πράγματα π δεν είναι αντιληπτά τουλάχιστον όσοι είναι σε χώρες μεγάλες με οικονομία Αγγλία, Γερμανία μπορεί να με καταλαβαίνουν περισσότερο το να έχεις ένα παιδί και να σ ζητάει PS4   5 χρόνων και να παίζει fortnight με τα αλλά παιδιά στο σχόλιο δεν το βρίσκω και ότι καλύτερο προσωπική γνώμη.!

Και δεν μιλάω για μεγάλες ηλικίες πάντα!! Λόγο δουλειά και σε μια χώρα που είμαι, μιλάω με βάση αυτά π βλέπω και πως αλλάζουν τα πράγματα χρόνο με το χρόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Εν έτη 2019 είναι ποιο εύκολο να πέσει ένα παιδί σε αυτή την παγίδα. Πλέον η περισσότεροι έχουν κονσόλες και πς καμία σχέση με πριν 10 χρόνια. Δεν διαφωνώ με ότι λες αλλά παρατηρείς ότι όλα πάνε στο μέρος της τεχνολογίας χρόνια με τα χρόνια λίγοι βλέπουν μπαλα πλέον, τώρα τσακώνονται για το ποιος έχει καλύτερο παίχτη. Η τηλεόραση και όλα αυτά π ανέφερες πεθαίνουν σιγά σιγά, η μπάλα το ίδιο μιλάω για δημοτικότητα και παιδιά. Δεν αναφέρω πράγματα π δεν είναι αντιληπτά τουλάχιστον όσοι είναι σε χώρες μεγάλες με οικονομία Αγγλία, Γερμανία μπορεί να με καταλαβαίνουν περισσότερο το να έχεις ένα παιδί και να σ ζητάει PS4   5 χρόνων και να παίζει fortnight με τα αλλά παιδιά στο σχόλιο δεν το βρίσκω και ότι καλύτερο προσωπική γνώμη.!

Το να έχει ένα παιδί 5 χρονών πρόσβαση όχι μόνο σε μια κονσόλα, αλλά και σε ένα διαδικτυακό παιχνίδι λέγεται "bad parenting" και δεν έχει να κάνει με το που πάει η νεολαία, αλλά με το που πήγε στραβά η προηγούμενη γενιά και έβγαλε τέτοιους γονείς... Από 7 και πάνω θεωρώ πως είναι μια καλή ηλικία για να κάνει ο γονιός εισαγωγή το παιδί του στο gaming, φυσικά με τη χρήση Parental Controls που προφέρουν όλες οι κονσόλες, με κατεύθυνση τους single-player ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ τίτλους, και κατευθυντήριες οδηγείς το σύμβολο PEGI που φέρει κάθε παιχνίδι (ΠΡΟΣΟΧΗ! Όχι ως τρόπος να απασχολήσεις το παιδί σου, αλλά ως μια κοινή δημιουργική ασχολία). Το Fortine για παράδειγμα έχει PEGI Rating 12+, άρα ο γονιός με το πεντάχρονο που θέλει PS4 για να παίξει Fornite να πει στο παιδί του να ξαναστείλει παρόμοιο γράμμα στον Άγιο Βασίλη σε μια πενταετία ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.

Επεξ/σία από argipent
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, argipent said:

Το να έχει ένα παιδί 5 χρονών πρόσβαση όχι μόνο σε μια κονσόλα, αλλά και σε ένα διαδικτυακό παιχνίδι λέγεται "bad parenting" και δεν έχει να κάνει με το που πάει η νεολαία, αλλά με το πήγε στραβά η προηγούμενη γενιά και έβγαλε τέτοιους γονείς... Από 7 και πάνω θεωρώ πως είναι μια καλή ηλικία για να κάνει ο γονιός εισαγωγή το παιδί του στο gaming, φυσικά με τη χρήση Parental Controls που προφέρουν όλες οι κονσόλες, με κατεύθυνση τους single-player ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ τίτλους, και κατευθυντήριες οδηγείς το σύμβολο PEGI που φέρει κάθε παιχνίδι. Το Fortine για παράδειγμα έχει PEGI Rating 12+, άρα ο γονιός με το πεντάχρονο που θέλει PS4 για να παίξει Fornite να πει στο παιδί του να ξαναστείλει παρόμοιο γράμμα στον Άγιο Βασίλη σε μια πενταετία ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.

Έχεις παιδιά ή απλά το έχεις φιλοσοφήσει;

Είναι λίγο οξύμωρο να λες ότι από τα 7 και πάνω είναι μια καλή ηλικία για να εισαχθεί ένα παιδί στο gaming και καπάκια να χρησιμοποιείς το PEGI rating που ξεκινάει από τα 3, δεν βρίσκεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, argipent είπε

Το να έχει ένα παιδί 5 χρονών πρόσβαση όχι μόνο σε μια κονσόλα, αλλά και σε ένα διαδικτυακό παιχνίδι λέγεται "bad parenting" και δεν έχει να κάνει με το που πάει η νεολαία, αλλά με το που πήγε στραβά η προηγούμενη γενιά και έβγαλε τέτοιους γονείς... Από 7 και πάνω θεωρώ πως είναι μια καλή ηλικία για να κάνει ο γονιός εισαγωγή το παιδί του στο gaming, φυσικά με τη χρήση Parental Controls που προφέρουν όλες οι κονσόλες, με κατεύθυνση τους single-player ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ τίτλους, και κατευθυντήριες οδηγείς το σύμβολο PEGI που φέρει κάθε παιχνίδι. Το Fortine για παράδειγμα έχει PEGI Rating 12+, άρα ο γονιός με το πεντάχρονο που θέλει PS4 για να παίξει Fornite να πει στο παιδί του να ξαναστείλει παρόμοιο γράμμα στον Άγιο Βασίλη σε μια πενταετία ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.

Σε σχόλια κάνουν μάθημα σε υπολογιστές με δουλεύεις καμία σχέση με Ελλάδα τι σου γράφω μιλάω για εξωτερικό παιδιά κάνουν μαθημα σε υπολογιστές 5+. Parental control συμφωνώ με αυτό αλλά και πάλι γνώμη μ όσο καλός και να είσαι το 60% το παιδί σ διαμόρφωνει συμπεριφορά και χαρακτήρα από παρέες και το σχόλιο. Όσο καλό και να είναι το σπίτι του. Btw δεν έχω παιδί απλά τι βλέπω και με βάσει γνώμης και ερευνών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχεις παιδιά ή απλά το έχεις φιλοσοφήσει;

Είναι λίγο οξύμωρο να λες ότι από τα 7 και πάνω είναι μια καλή ηλικία για να εισαχθεί ένα παιδί στο gaming και καπάκια να χρησιμοποιείς το PEGI rating που ξεκινάει από τα 3, δεν βρίσκεις;

Έχω κατά πολύ μικρότερα αδέρφια, κατά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μικρότερα πρώτα ξαδέρφια, και φίλους με παιδιά... Όταν λέω εισαγωγή στο gaming εννοώ (1) το να του δώσεις την επιλογή να διαλέξει μόνο του από μια γκάμα προ-επιλεγμένων μεν τίτλων, (2) το να έχει τη δυνατότητα να κάνει progress σε αυτά χωρίς τη συνεχή παρέμβαση σου, (3) το να έχει δικό του παιδικό λογαριασμό στην κονσόλα, (4) το να υπάρχει ένα χρονικό πλαίσιο το οποίο θα μπορεί να αξιοποιήσει στον ελεύθερο χρόνο του, κ.α.

Στα 3 του χρόνια θα κάτσετε μαζί στον καναπέ και να παίξεις (/"παίξετε") κάτι του τύπου Angry Birds και Mario Kart, δεν θα αποτελεί μία καθαρά δική του εμπειρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, argipent said:

Έχω κατά πολύ μικρότερα αδέρφια, κατά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μικρότερα πρώτα ξαδέρφια, και φίλους με παιδιά... Όταν λέω εισαγωγή στο gaming εννοώ (1) το να του δώσεις την επιλογή να διαλέξει μόνο του από μια γκάμα προ-επιλεγμένων μεν τίτλων, (2) το να έχει τη δυνατότητα να κάνει progress σε αυτά χωρίς τη συνεχή παρέμβαση σου, (3) το να έχει δικό του παιδικό λογαριασμό στην κονσόλα, (4) το να υπάρχει ένα χρονικό πλαίσιο το οποίο θα μπορεί να αξιοποιήσει στον ελεύθερο χρόνο του, κ.α.

Στα 3 του χρόνια θα κάτσετε μαζί στον καναπέ και να παίξεις (/"παίξετε") κάτι του τύπου Angry Birds και Mario Kart, δεν θα αποτελεί μία καθαρά δική του εμπειρία...

Εντελώς φιλικά και χωρίς ίχνος ειρωνείας, όταν κάνεις δικά σου παιδιά θα αλλάξεις εντελώς απόψεις.

Από εκεί και πέρα θα εκπλαγείς το πόσο εξελιγμένα είναι τα σημερινά νήπια σε σχέση με εμάς 30 χρόνια πριν. Ο γιος μου είναι τεσσάρων και φτιάχνει μόνος του πίστες στο Mario Maker, τις περνάει και μετά βάζει εμάς να τις παίξουμε και δυσκολευόμαστε να τις περάσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, argipent είπε

Αν σου αρέσουν τα Battle Royal δοκίμασε το. Έχει πολλά νέα πράγματα, και το ότι αποτελεί το μόνο Hero BR στην αγορά το κάνει ξεχωριστό. Δεν θα μπω σε mode αντιπαράθεσης, γιατί κυριολεκτικά όλα είναι θέμα γούστου–ακόμη παίζω PUBG σκέψου. Απλά ήθελα να πω στο σχόλιο σου πως το Blackout του Black Ops θα ήθελε πολύ να είχε εκμεταλλευτεί τους χαρακτήρες που έχει προσθέτοντας τους abilities (αλλά δεν το είχε σκεφτεί / δεν τους βγήκε / κάτι άλλο). Υπάρχει λόγος πάντως που θεωρούνται τόσο το Apex όσο φυσικά και το Titanfall τα παιχνίδια με την πιο απολαυστική αίσθηση shooting.

Επίσης, αν και η EA θεωρείται από τις πιο μισητές εταιρίες παγκοσμίως, δύσκολο φεύγει η ρετσινιά απ' ότι φαίνεται, αφού παρά τις θετικές κινήσεις που έχει κάνει με τους τελευταίους της τίτλους, ακόμη μας μένει το αντίκτυπο όλων των προηγούμενων:

1. Όλα τα Expansion / DLC / Content Updates του Battlefield V είναι δωρεάν για να μην τμηματοποιήσει το κοινό της.
2. Παρά τα προβλήματα του Anthem, όλα τα αντικείμενα που προσφέρει διαμέσου του in-game store είναι ΜΟΝΟ cosmetics.
3. Το Apex όχι μόνο είναι δωρεάν (σε αντίθεση για παράδειγμα με το PUGB και το Blackout), αλλά όλα τα αντικείμενα του (τα οποία φυσικά και είναι μόνο cosmetics) ξεκλειδώνονται παίζοντας το παιχνίδι.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, εξάλλου είπα πως δεν κάνω προσωπική επίθεση στον συγκεκριμένο αφού δεν έχω καν δει stream δικά του, απλά αναφέρθηκα γενικά στο φαινόμενο του streaming το οποίο γίνεται από άσχετους. Εγώ πάλι έχω βοηθήσει πάρα πολλές εταιρείες να βρουν bugs σε παιχνίδια τους (patch σε indie βασανιστήρια όπως Lumo και Futuridium βγήκαν επειδή εγώ τα βρήκα και τα ανέφερα  (μιλούσα προσωπικά με τις εταιρείες μέσω Twitter οι οποίες μου έδιναν patch) και βέβαια ξέρουμε όλοι πόσα λεφτά πήρα!!

 

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Συμπάσχω. Ποτέ μου δεν κατάλαβα τι το μαγικό έχει το να βλέπεις κάποιον άσχετο να παίζει κάτι. Να κάτσεις να παρακολουθήσεις ένα πρωτάθλημα ξέρω 'γω έχει κάποια αξία, αλλά ένα μέσο άμπαλο δεν βρίσκω λόγο για να τον παρακολουθήσω. Δηλαδή και βιντεάκια snooker ή poker όταν παρακολουθώ, τα βλέπω για να δω τους καλύτερους να παίζουν και να μείνω ενεός από το στυλ τους.

Το να βλέπεις ένα βλάκα να παίζει games είναι σαν να βλέπεις έναν random τύπο να βλέπει μια ταινία. Τουλάχιστον ανιαρό.

Κατά τ' άλλα μάγκας ο τύπος, αφού κατάφερε να τον πληρώνουν τόσα για το απόλυτο τίποτα.

 

1 ώρα πριν, DrFreeman είπε

Συμφωνοι, αλλά η "σαβούρα", το trash talk και η υποκριτική (ακόμη και η κάκιστη - ίσως δε ιδίως αυτη) πουλάει. Γιατί νομίζεις πως σκουπίδια τύπου μακελειό και εσπρέσσο είναι πάντα ψηλά σε πωλησεις/επισκεψιμότητα;

Δυστυχώς το mainstream θα είναι πάντα πιο κοντά στο κάτω όριο, παρά στο άνω...

Ναι το ξέρω, είναι και ένας από τους λόγους που δεν κάνω streaming, γιατί κακά τα ψέματα, όλοι θέλουμε να δείξουμε τις ικανότητες μας σε πράγματα που είμαστε καλοί, ειδικά δε αν μπορούμε να βγάλουμε και κάτι από αυτό. Όμως αφενός δεν παίζω mainstream παιχνίδια όποτε το κοινό μου θα ήταν πολύ περιορισμένο, και αφετέρου είμαι και εγώ ανιαρός όταν παίζω με εξαίρεση παιχνίδια τύπου Crypt of the Necromancer, Super Meat Boy, Binding of Isaac κτλ που δε θα ήθελα ποτέ να δω σε replay το πώς έκανα στην προσπάθειά μου να φτάσω το 100%.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Σε σχόλια κάνουν μάθημα σε υπολογιστές με δουλεύεις καμία σχέση με Ελλάδα τι σου γράφω μιλάω για εξωτερικό παιδιά κάνουν μαθημα σε υπολογιστές 5+. Parental control συμφωνώ με αυτό αλλά και πάλι γνώμη μ όσο καλός και να είσαι το 60% το παιδί σ διαμόρφωνει συμπεριφορά και χαρακτήρα από παρέες και το σχόλιο. Όσο καλό και να είναι το σπίτι του. Btw δεν έχω παιδί απλά τι βλέπω και με βάσει γνώμης και ερευνών. 

Η συμπεριφορική μίμηση ξεκινά από το σπίτι, η διαμόρφωση χαρακτηριστικών ενός παιδιού εκτός της οικογενείας, πρέπει [1] να είναι επιτρεπτή μέχρι ένα σημείο (πχ. όλοι πήγαμε σε άλλη γειτονιά από εκείνη που νόμιζαν οι γονείς μας γιατί οι πήγαν και οι φίλοι μας, όλοι γυρίσαμε μισή ώρα αργότερα γιατί ξεχαστήκαμε με την παρέα μας, όλοι κάναμε αργότερα την πρώτη μας κοπάνα), [2] να τιθασεύεται / οριοθετείται από κανόνες που στόχο έχουν την πρόληψη καταστάσεων και όχι την πάγια αποτροπή (αν τους πεις μην κάνεις κάτι, είναι σαν να τους λες κάντο).

Επίσης, καλά κάνουν και μαθαίνουν στα παιδιά υπολογιστές από μικρή ηλικία. Άλλο πράγμα η έκθεση στην τεχνολογία (αυτή είναι η πηγή της εξέλιξης), και άλλη η έκθεση σε μια άμετρη, απροσταύτη διαδικτυακή κοινότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως που έχω παιδί 6 ετών, μόνο σε κάνα tablet μια φορά την εβδομάδα το αφήνω να ασχολείται για κάνα 2 ώρες και πολύ του είναι.

PS4 και PC ούτε με σφαίρες. Ευχαριστώ αλλά δεν θα το κάνω από τώρα digital junkie. Έχει ένα σωρό χρόνια μπροστά του, θα προλάβει να παίξει.

Και αυτά που λένε οξύνει το νου και άλλες μάρες κουκουνάρες τα αφήνω για άλλους. Ένα junkie γίνεται που δεν διαβάζει. Αν δεν βάλεις μέτρο στο παιδί, το έχασες.

Και συμφωνώ απόλυτα με τον @ argipent . Μπορεί να μην έχει παιδιά αλλά καταλαβαίνει πολλά, ενδεχομένως έχει βιώματα ή έχει σπουδάσει κάτι σχετικό, δεν τον γνωρίζω.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές τεχνοφοβικές απαντήσεις για ένα τεχνολογικό forum.... Να είμαι ειλικρινής  περίμενα διαφορετική συζήτηση μπαίνοντας σε αυτό το νήμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε εμείς για τα σημερινά παιδιά, την στιγμή που απο την ηλικία των 10 παίζαμε Doom, σκοτώναμε Ναζί με μεγάλη χαρά, και βλέπαμε την family friendly movie Robocop όπου του άνοιγαν εγκεφάλους, κόβονταν χέρια, και έκαιγαν με οξύ άτομα.

Να μην μιλήσω για ποδόσφαιρο και μπασκετ, που όλα τα πιτσιρίκια ήθελαν να γίνουν Γκάλης και Βαζέχα, και τα υπόλοιπα Μπρους Λι.

Τις ίδιες μ@λ@κίες κάναμε στην ηλικία τους. Δεν είμαστε ανώτεροι, ούτε αυτά πιο χαζά. Τα πάντα ίδια είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εντελώς φιλικά και χωρίς ίχνος ειρωνείας, όταν κάνεις δικά σου παιδιά θα αλλάξεις εντελώς απόψεις.

Από εκεί και πέρα θα εκπλαγείς το πόσο εξελιγμένα είναι τα σημερινά νήπια σε σχέση με εμάς 30 χρόνια πριν. Ο γιος μου είναι τεσσάρων και φτιάχνει μόνος του πίστες στο Mario Maker, τις περνάει και μετά βάζει εμάς να τις παίξουμε και δυσκολευόμαστε να τις περάσουμε.

Το φαντάζομαι, θέλω να πω πως δεν έχω την εντύπωση πως "ξέρω", ή πως δεν θα διαμορφωθούν περαιτέρω οι απόψεις μου με την απόκτηση παιδιών. Φυσικά και θα γίνει. Στην τελική το δάσος δεν ήταν η ηλικία των 7, αυτό ήταν το δέντρο στο επιχείρημα μου. Αυτό που λέω είναι πως δεν δύναται να επιτρέψεις σε ένα 5 χρονο (όσο έξυπνο και αν είναι), να εκτεθεί σε μια απρόσωπη διαδικτυακή κοινότητα ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ μεγαλύτερων του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...