Προς το περιεχόμενο

αλλαγη οθονης τι κολα χρειαζομαι ; ( Μονο για γνωστες)


brine94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, brine94 είπε

καλησπερα ομαδα θελω να αλλαξω οθονη σε j7 τι ειδος κολας χρειαζομαι για να κολλησει η νεα οθονη ;;

ευχαριστω για τον χρονο σας

εγω να σε ρωτήσω κατι άλλο; είναι original amoled οθόνη(j7 2017 να υποθέσω)? απο που την έχεις αγοράσει;απλά θέλω να σου αναφέρω οτι ΑΝ δεν είναι γνήσια samsung ΔΕΝ θα σου αναγνωρίζει το touch σε Oreo android version.. όταν θα πάς να το αναβαθμίσεις.

σε κόλλα απλά πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός στον "τύπο" κόλλας..αν γίνει λαθος συγκόλληση μεταξύ οθόνης & πλαισίου το συγκεκριμένο δεν συγχωρεί λάθος.

γνώμη μου είναι η ρευστή κόλλα για αυτήν την δουλειά..με το σκεπτικό αν παέι κάτι στραβά να επανορθώσεις για να μην πάει στραβά.

Επεξ/σία από coolerman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, coolerman είπε

εγω να σε ρωτήσω κατι άλλο; είναι original amoled οθόνη(j7 2017 να υποθέσω)? απο που την έχεις αγοράσει;απλά θέλω να σου αναφέρω οτι ΑΝ δεν είναι γνήσια samsung ΔΕΝ θα σου αναγνωρίζει το touch σε Oreo android version.. όταν θα πάς να το αναβαθμίσεις.

σε κόλλα απλά πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός στον "τύπο" κόλλας..αν γίνει λαθος συγκόλληση μεταξύ οθόνης & πλαισίου το συγκεκριμένο δεν συγχωρεί λάθος.

γνώμη μου είναι η ρευστή κόλλα για αυτήν την δουλειά..με το σκεπτικό αν παέι κάτι στραβά να επανορθώσεις για να μην πάει στραβά.

τι τυπο κολας ομως θα ηταν ιδανικος ; την αγορασα απο ebay δεν ειναι οριτζιναλ οθονη αλλα και παλι δεν βγαινει το touch στην συγκεκριμενη αλλαγη οθονης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, brine94 είπε

τι τυπο κολας ομως θα ηταν ιδανικος ; την αγορασα απο ebay δεν ειναι οριτζιναλ οθονη αλλα και παλι δεν βγαινει το touch στην συγκεκριμενη αλλαγη οθονης 

https://www.telephoneplus.gr/products/Spare_Parts/Touch_Screen/22535?ref=bestprice.gr

 

Συνήθως τα ανταλλακτικά έρχονται με προεγκατεστημένη την κόλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, brine94 είπε

τι τυπο κολας ομως θα ηταν ιδανικος ; την αγορασα απο ebay δεν ειναι οριτζιναλ οθονη αλλα και παλι δεν βγαινει το touch στην συγκεκριμενη αλλαγη οθονης 

Tο λειτουργικο(Oreo 8.1) ΔΕΝ θα την αναγνωρίζει ΑΝ δεν είναι γνήσια οθόνη για j7.

είναι amoled η συγκεκριμένη;

δοκιμάσε την πρώτα και μετά κολλησέ την.

π.χ ρευστή κόλλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...