Προς το περιεχόμενο

Αντίστροφη ασύρματη φόρτιση θα υποστηρίζει το iPhone 11 αλλά και ταχύτερες φορτίσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, kirileman είπε

Αν βάλει αντίστροφη φόρτιση, κράξιμο. Αν δεν βάλει, πάλι κράξιμο. Τι θέτε τέλος πάντων;

Να κάνει μήνυση και στόν εαυτό τής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Προφανώς είναι πιο γρήγορο το usb c αν και στο smartphone δεν θα το αξιοποιήσουμε και ιδιαίτερα. Αναφέρομαι στη σταθερότητα του lighting σαν βύσμα, κάτι που ποτέ δεν είχε το usb... 

Απο την άλλη βέβαια, όσο περνάει ο καιρός όλο και λιγότερο χρησιμοποιώ το ενσύρματο βύσμα, οπότε δεν θα με ένοιαζε και ιδιαίτερα αν θα ειναι usb c ή lightning. 

Πολυ αργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, lawlezz said:

Πολυ αργο...

Σαν πρότυπο ναι αλλά έχω δει και συσκευές με type c να συμπεριφέρονται σα να εχουν ...usb1 σε πραγματικές ταχύτητες. 

Αν ήθελαν να κάνουν σοβαρή δουλειά, ας σχεδίαζαν επιτέλους ενα σωστό και σταθερό βύσμα usb ώστε να το υιοθετήσουν όλοι και οχι απλά να βελτιώσουν κάπως το χάλι του micro usb (σαν βύσμα πάντα) όπως έκαναν με το type c! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Σαν πρότυπο ναι αλλά έχω δει και συσκευές με type c να συμπεριφέρονται σα να εχουν ...usb1 σε πραγματικές ταχύτητες. 

Αν ήθελαν να κάνουν σοβαρή δουλειά, ας σχεδίαζαν επιτέλους ενα σωστό και σταθερό βύσμα usb ώστε να το υιοθετήσουν όλοι και οχι απλά να βελτιώσουν κάπως το χάλι του micro usb (σαν βύσμα πάντα) όπως έκαναν με το type c! 

περισσοτερο το ειπα για το wireless π λες οτι κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, lawlezz said:

περισσοτερο το ειπα για το wireless π λες οτι κανεις

Το Χ μου μπαίνει για φόρτιση όταν πέφτω για ύπνο, οπότε δεν με απασχολεί το σε πόσες ώρες θα φορτίσει. Τουλάχιστον ο ασύρματος φορτιστής που εχω, δεν χρειάζεται ... ανεμιστήρα από κάτω για να τον κρατάει δροσερό! 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Το Χ μου μπαίνει για φόρτιση όταν πέφτω για ύπνο, οπότε δεν με απασχολεί το σε πόσες ώρες θα φορτίσει. 

ασε π καει στην wireless :( δεν ξερω αν αληθεια ειναι καλυτερο η χειροτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djdidi είπε

Ένα αξιοπρεπές iPhone στα 500 ευρώ θα πουλούσε τα κέρατά του.. Όταν λέω αξιοπρεπές εννοώ και από πλευράς Hardware αλλά και από πλευράς κατασκευής, όχι σαν το φιάσκο του 5C που ήταν λες και έπιανες τουβλάκι Lego. 

Υ.Γ. Περιμένω τον πρώτο εξυπνάκια που θα πει: "Μισό να το πω στα παιδιά στην apple" ή "Πήγαινε για CEO, χαραμίζεσαι"

Οι τιμές ανεβαίνουν με την ζήτηση!  Αν βγάλει με 500 δεν θα έχει το απόθεμα να δώσει και θα θελει 2 χρόνια να βγάλει αυτα που θα έχουν προπαραγγελία. Ας κάτσουμε με το κινητο μας Όλοι μια 4ετια και θα σου πω εγώ που θα πάνε οι τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Istros είπε

Η είδηση δεν είναι ότι θα υποστηρίζει αντίστροφη ασύρματη φόρτιση αλλά ότι πιθανόν να έχει ταχυφορτιστή στη συσκευασία

Εγώ θα έλεγα ότι η είδηση είναι : " Θεμα για την αππλε?? Haterssss, σηκωθείτε από καναπέδες, κρεβάτια, καφέ, πολυθρόνες, τραπέζια, φροντιστήρια, συναντήσεις, PlayStation, xbox, pc, ουζερί, κρεπερη, μπουγατσερη, αντικερη και πάμε να κραξουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεουααααααααααα" 

Επεξ/σία από OLDjunior
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Ούτε το usb c πάντως με έπεισε για τη σταθερότητά του σαν βύσμα σε σχέση με το άψογο κούμπωμα που κάνει το lighting! 

Εννοείται lighting πολύ καλύτερο κούμπωμα από usb c 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, OLDjunior είπε

Εγώ θα έλεγα ότι η είδηση είναι : " Θεμα για την αππλε?? Haterssss, σηκωθείτε από καναπέδες, κρεβάτια, καφέ, πολυθρόνες, τραπέζια, φροντιστήρια, συναντήσεις, PlayStation, xbox, pc, ουζερί, κρεπερη, μπουγατσερη, αντικερη και πάμε να κραξουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεουααααααααααα" 

Εγώ θα έλεγα ότι η είδηση είναι ότι ευτυχώς που υπάρχουν οι Κινέζοι και θα δείτε αντίστροφη ασύρματη φόρτιση και ταχυφορτιστή στη συσκευασια

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Istros είπε

Εγώ θα έλεγα ότι η είδηση είναι ότι ευτυχώς που υπάρχουν οι Κινέζοι και θα δείτε αντίστροφη ασύρματη φόρτιση και ταχυφορτιστή στη συσκευασια

Hater μέντιουμ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Istros είπε

Εγώ θα έλεγα ότι η είδηση είναι ότι ευτυχώς που υπάρχουν οι Κινέζοι και θα δείτε αντίστροφη ασύρματη φόρτιση και ταχυφορτιστή στη συσκευασια

Οι κινέζοι είναι τεχνολογικά πιο μπροστά από όλους!! Το λέω με αφορμή κράξιμο που είχε κάνει Apple fanboy...

Άλλωστε και τα Apple devices είναι κινέζικα.. εκεί φτιαχνονται.. To "Designed in California" είναι κάτι που έχει μείνει από την εποχή Steve Jobs, αφού από το 2018 και μετά η California δεν μας έχει δείξει κάτι ουσιώδες...

Και όταν λέμε οι κινέζοι είναι πιο μπροστά τεχνολογικά, δεν εννοούμε μπλιχλιμπίδια IT, αλλά και άλλες τεχνολογίες σε nanomaterials, chemistry, biotechnology που κάνουν παπάδες. Βέβαια και σε άλλες χώρες γίνεται φανταστική δουλειά αλλά αν συνεχίσουν έτσι οι κινέζοι θα δούμε αυτό που λέτε εσείς στα μπιχλιμπίδια που ασχολείστε εδώ και σε άλλους τομείς υπό τη μορφή οργανωμένω εταιρειών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο iPhone θα έχει μεγαλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη αυτονομία, αυτό πιστεύω. Και λογικές τιμές ζητάτε κάποιοι δεν βλέπετε σαβούρες κινεζικές από το πουθενά σε 1-2 χρόνια βγάζουν κινητά με 1χιλ με ελατοματα..... κράζετε συγκεκριμένη την αππλε σε κάθε ποστ στα ανδροιντ δεν έχω δει να γράφει κανένας κάτι κακό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...