Προς το περιεχόμενο

Vega 56 με τιμή απο 261 εως 305


buypcfast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vadergr είπε

Σε ποια προταση απο Γερμανια αναφέρεσαι?

Τις τελευταιες ημερες υπαρχουν (με καθημερινες διακυμανσεις) προσφορες στο mindfactory.de, στις 2 πιο αξιολογες μετα τη Nitro υλοποιησεις. Συγκεκριμενα στις Powercolor Red Dragon και Sapphire Pulse που εχουν κατεβει μεχρι τα 290 ευρω με τα 3 παιχνιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η συγκεκριμενη εχει παιξει σε διαφορα διαστηματα στα 289 ευρω..

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-PowerColor-Radeon-RX-Vega-56-Red-Dragon-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1236596.html

Πιστευω υπαρχουν σοβαρες πιθανοτητες να βρεθει παλι σε αυτη την περιοχη η τιμη της.

Δεν στελνει απευθειας εδω, εχει αναφερθει πολλοστως, αλλά υπαρχουν εναλλακτικοι τροποι. Θεωρω οτι θα δουμε στο προσεχες διαστημα προσφορες και απο αλλα καταστηματα, αν και εχουμε μπαραζ μειωσεων και δεν γνωριζουμε τι αποθεματα υπαρχουν, το Αμαζον π.χ εχει περιπου 2 εβδομαδες να διαθεσει vega 56 ή 64 σε μειωμενη τιμη.

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από mustshop έχω παραλάβει μνήμες RGB ακριβές σε 11 μέρες. Με είχαν ενημερώσει και τηλεφωνικώς αν δέχομαι "τόση" αναμονή, που για μένα είναι αποδεκτή όταν γλυτώνω σοβαρά χρήματα Αξιόπιστο μαγαζί. Από δήθεν σοβαρές εταιρίες τύπου Κωτσόβολου, μου έχουν τύχει τα μύρια όσα. Απο σκρουτζομαγαζα έχω καλές εμπειρίες. Από αμαζον πήρα μια βάση μόνιτορ και κατέρρευσε μπροστά μου (ξεκάθαρα μούφα βάση μιας και τα πάσα των βιδων έκοψαν) στο πρώτο λεπτό και έκανα ζημιά σε γραφείο-οθόνη,πηρα φώτος, τις έστειλα, μίλησα τσατ μαζί τους αλλά προκοπή δεν είδα. Με παρέπεμπαν στους Κινέζους πωλητές της βάσης και αυτοί έκαναν τους Κινέζους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έψαχνα κάρτα αυτήν την στιγμή, άνετα θα την τσίμπαγα.

Στην τελική πετάς ένα cooler των 50 ευρώ μέχρι το καλοκαίρι και ξενοιάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν η χειρότερη μου εμπειρία ήταν με το Mustshop. After sale support 0 και σου μιλάνε λες και γνωριζεστε χρόνια.  Μια ελαττωματική ράμ έκαναν 1+ μήνα να την αλλάξουν και τελικά μου είπαν πως δεν μπορούν να βρουν και άλλη ίδια.  Από τότε μακριά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα thermaltake toughpower 775w xt 9ετίας με overclocked 2700, 2 ssd, 1 hd, και 9 φανάκια θα την παλέψει με αυτή την κάρτα?

 

Τώρα είναι πάνω με έναν i7 950 και μια 290 κλοκαρισμένα και τα 2 και δε φαίνεται να μασάει.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SingSong είπε

Μακράν η χειρότερη μου εμπειρία ήταν με το Mustshop. After sale support 0 και σου μιλάνε λες και γνωριζεστε χρόνια.  Μια ελαττωματική ράμ έκαναν 1+ μήνα να την αλλάξουν και τελικά μου είπαν πως δεν μπορούν να βρουν και άλλη ίδια.  Από τότε μακριά. 

Συνήθως από skroutzομαγαζα εσύ μιλάς με τις εταιρειες του hardware και στέλνεις το προϊόν με δική σου χρέωση και σου επιστρέφει νέο η εταιρεία με δική της χρέωση. Προφανώς από τη στιγμή που διαλέγεις διαμεσολαβητή για να μιλήσει με την εταιρεία θα καθυστερήσει όλη η διαδικασία. Δεν βρίσκω λόγο οποιοδήποτε μαγαζί αν του απάντησει η εταιρεία ότι χρήζει αντικατάστασης να πει στο πελάτη ότι δεν υπάρχει το προϊόν για αντικατάσταση. Εάν πει η εταιρεία ότι δεν έχει stock για να σου αποστείλει εκεί δεν είναι θέμα του καταστήματος αλλά πχ της Corsair που δεν είχε την ddr3 low profile που έστειλες για αντικατάσταση. 1μιση μήνας με διαμεσολαβητή και μετά εργοστάσιο εταιρείας και πίσω δεν το λες και πολύ. Δηλαδή αν την αγόραζες από Κωτσόβολο public, πλαίσιο και δεν είχαν στοκ πόσο καιρό λες να έκαναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, alkis13 είπε

Συνήθως από skroutzομαγαζα εσύ μιλάς με τις εταιρειες του hardware και στέλνεις το προϊόν με δική σου χρέωση και σου επιστρέφει νέο η εταιρεία με δική της χρέωση. Προφανώς από τη στιγμή που διαλέγεις διαμεσολαβητή για να μιλήσει με την εταιρεία θα καθυστερήσει όλη η διαδικασία. Δεν βρίσκω λόγο οποιοδήποτε μαγαζί αν του απάντησει η εταιρεία ότι χρήζει αντικατάστασης να πει στο πελάτη ότι δεν υπάρχει το προϊόν για αντικατάσταση. Εάν πει η εταιρεία ότι δεν έχει stock για να σου αποστείλει εκεί δεν είναι θέμα του καταστήματος αλλά πχ της Corsair που δεν είχε την ddr3 low profile που έστειλες για αντικατάσταση. 1μιση μήνας με διαμεσολαβητή και μετά εργοστάσιο εταιρείας και πίσω δεν το λες και πολύ. Δηλαδή αν την αγόραζες από Κωτσόβολο public, πλαίσιο και δεν είχαν στοκ πόσο καιρό λες να έκαναν;

Ήταν κάτι μνήμες ddr4. Ήταν λάθος που δεν έστειλα κατευθείαν στην εταιρεία γιατί καθώς περίμενα έστειλα μήνυμα στην Patriot και μου είπαν πως σε καμία περίπτωση δεν θα έπρεπε να περιμένω τόσες μέρες και αν είχα μιλήσει μαζί τους εξ αρχής η αντικατάσταση θα ήταν πολύ πιο γρήγορη. Τώρα αυτά περασμένα ξεχασμένα, έμαθα πως το Σκρουτζ δεν δουλεύει να αγοράζεις πάντα από το πιο φθηνό, ποσο μάλλον από μαγαζί χωρίς φυσικό κατάστημα και 4+ αστέρια αξιολογήσεις. Πάντως και οι υπάλληλοι - ιδιοκτήτες του Mustshop μόνο ευγενικοί δεν ήταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, outlaw star είπε

Ένα thermaltake toughpower 775w xt 9ετίας με overclocked 2700, 2 ssd, 1 hd, και 9 φανάκια θα την παλέψει με αυτή την κάρτα?

Τώρα είναι πάνω με έναν i7 950 και μια 290 κλοκαρισμένα και τα 2 και δε φαίνεται να μασάει.

Ευχαριστώ.

Δεν θα έχεις θέμα, έχεις και 2 ξεχωριστές γραμμές pci-e 6+2 που χρειάζονται, οπότε κομπλέ. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, outlaw star είπε

Ένα thermaltake toughpower 775w xt 9ετίας με overclocked 2700, 2 ssd, 1 hd, και 9 φανάκια θα την παλέψει με αυτή την κάρτα?

Τώρα είναι πάνω με έναν i7 950 και μια 290 κλοκαρισμένα και τα 2 και δε φαίνεται να μασάει.

Ευχαριστώ.

Αμα δεν κάνεις καμια πλάκα να ξεκλειδώσεις ρεύματα, να βγάλεις power limiter κτλ, μια χαρά θα είσαι. Αλλά εγώ θα άλλαζα γιατί μετά απο 10χρόνια έχει γεράσει, και δεν ήταν ποτέ και ιδιαίτερα καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έβαλα μια παραγγελία στο multicopter, αν και έλεγα να αναβαθμίσω αργότερα την κάρτα. Δύο με τρεις εβδομάδες περιμένω άνετα για αυτή την τιμή, σε 1080 που παίζω θεωρώ ότι θα με κρατήσει μια 4ετία όπως αυτή που έχω τώρα :P

 

Αν δεν έρθει θα μείνω με την πολυαγαπημένη μου radeon 290, που βάζω τέρμα το fan και κ@βλώνω που κάνει σαν σκούπα, έτσι για να γουστάρουμε :P, θα την παλέψει για κάνα 6μηνο.

 

Αφού το psu με έβγαλε ασπροπρόσωπο με κλοκαρισμένη αυτή την κάρτα και τον i7 950, ε, θα την παλέψει πιστεύω με ryzen 2700 και vega 56.

 

Θα σας ενημερώσω σχετικά με το αν παραλάβω...

Επεξ/σία από outlaw star
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ, στο multicopter που έριξα την παραγγελία Παρασκευή βράδυ, τώρα το εμφανίζει εξαντλημένο, από 4-10 ημέρες που έλεγε...

 

Μάλλον το βλέπω το ακυράκι να έρχεται :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ω, ναι, παρέλαβα από multicopter μέσω ACS με αντικαταβολή, σύνολο 269 €.

 

Ευχαριστώ τον TS, ξένοιασα από καρτούλα για τα επόμενα 3 χρόνια.

 

Θα συνδυαστεί άυριο με έναν ryzen 7 - 2700, can't wait!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...