Προς το περιεχόμενο

Xiaomi redmi note 6 Pro το digitizer τέζαρε χωρίς λόγο...


dsurveng

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

Έχω αγοράσει ένα Xiaomi redmi note 6 Pro  στις αρχές του μήνα (7-8/03/19). Κατευθείαν του έβαλα τζαμάκι και θήκη τύπου βιβλίο. Αγρατσούνιστο και ούτε μια πτώση. Φυσικά ούτε νερά κλπ

Το κινητό δούλευε απροβλημάτιστα μέχρι που χθες ξαφνικά το digitizer σταμάτησε να λειτουργεί!  Έβγαλα τις sim έκανα wipe data και factory reset (μήπως ήταν κάποιο bug) αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα.

Έχει τύχει σε κανέναν σας; Έχετε ακούσει κάτι σχετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιστροφή στο κατάστημα.

Όχι δεν έχει ακουστεί κάτι.

Αν υπάρχει δυνατότητα βγάλε και μερικές φωτογραφίες από άλλο κινητό (για τυπικούς λόγους ξέρω τη σου λέω).

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Επιστροφή στο κατάστημα.

Όχι δεν έχει ακουστεί κάτι.

Αν υπάρχει δυνατότητα βγάλε και μερικές φωτογραφίες από άλλο κινητό (για τυπικούς λόγους ξέρω τη σου λέω).

Ευχαριστώ για την άμεση απόκριση!

Το έχω αγοράσει από σκρουτζομαγαζο (alphagadget). Ελπίζω να μην αγανακτήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το γνωρίζω.

Και από ότι βλέπω δεν είναι ακριβώς κατάστημα λειτουργεί μόνο διαδικτυακά.

Οπότε καλή τύχη ότι και να γίνει.

Πάντως έχει καλές κριτικές (είναι ένα θετικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, dsurveng είπε

Ευχαριστώ για την άμεση απόκριση!

Το έχω αγοράσει από σκρουτζομαγαζο (alphagadget). Ελπίζω να μην αγανακτήσω...

Ο αδελφός μου αγόρασε από αυτό το μαγαζί 2 redmi note 6 pro και το ένα είχε από την αρχή πρόβλημα, δεν λειτουργούσε καθόλου. Συνεννοήθηκε μαζί τους, τους το έστειλε με δικά τους μεταφορικά, είδαν και εκείνοι ότι έχει πρόβλημα και σε μια βδομάδα του έστειλαν άλλο καινούργιο. Κάλεσε τους και εσύ και πιστεύω δεν θα έχεις κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xxaris είπε

Ο αδελφός μου αγόρασε από αυτό το μαγαζί 2 redmi note 6 pro και το ένα είχε από την αρχή πρόβλημα, δεν λειτουργούσε καθόλου. Συνεννοήθηκε μαζί τους, τους το έστειλε με δικά τους μεταφορικά, είδαν και εκείνοι ότι έχει πρόβλημα και σε μια βδομάδα του έστειλαν άλλο καινούργιο. Κάλεσε τους και εσύ και πιστεύω δεν θα έχεις κάποιο θέμα.

👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις, γράψε μετά για το αν σου έλυσαν το πρόβλημα ή όχι. Σκέφτομαι να αγοράσω το pocophone και θα ήθελα να διαστασταυρωσω και από εσένα αν είναι αξιόπιστοι, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους. Μίλησα με το κατάστημα (alphagadget) και μου είπαν να τους στείλω τη συσκευή με δική τους χρέωση για να επισκευάσουν το digitizer. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dsurveng είπε

Σας ευχαριστώ όλους. Μίλησα με το κατάστημα (alphagadget) και μου είπαν να τους στείλω τη συσκευή με δική τους χρέωση για να επισκευάσουν το digitizer. Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα

Βγάλε και φωτοτυπία την απόδειξη και στείλε και αυτή.

Και μην ξεχάσεις να το βγάλεις φωτογραφία το κινητό προτού το στείλεις γιατί αυτονόητους λόγους.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, dsurveng είπε

Βέβαια τώρα που το ξανασκέπτομαι, γιατί να το επισκευάσουν και όχι να το αντικαταστήσουν με νέο; Το κινητό είναι μόλις 25 ημερών

Το DOA είναι 7-14 μέρες.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αφορμη το ποστ του φιλου , νομιζω οτι τελευταια δεν μας τα λενε καλα τα ''διαδικτυακα μονο'' σκρουτζομαγαζα........φιλε σαρουμαν τι λες ως πιο ειδικος επι του θεματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SOAD1981 είπε

με αφορμη το ποστ του φιλου , νομιζω οτι τελευταια δεν μας τα λενε καλα τα ''διαδικτυακα μονο'' σκρουτζομαγαζα........φιλε σαρουμαν τι λες ως πιο ειδικος επι του θεματος?

Άμα ξέρεις από πού να διαλέξεις δεν υπάρχει θέμα.

Το έχουμε πει εξάλλου για τα Xiaomi.

Μεγάλη προσοχή και να έχει δικό τους service.

Σήμερα έκανα και ποστ για την εγγύηση γιατί πολλοί ρωτάνε ακόμα......

Επεξ/σία από saruman123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ενημερωτικά, κατόπιν συνεννόησης με το κατάστημα τους απέστειλα το κινητό με acs και μετά από μια περίπου εβδομάδα μου το επέστρεψαν επισκευασμένο. Τέλος καλό όλα καλά.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η οθόνη έσπασε προχθές λόγω ατυχήματος. Όταν προσπάθησα να το ανοίξω για να το επισκευάσω προέκυψε ότι είχαν κολλήσει την οθόνη (που είχαν επισκευάσει αυτοί - alphagadget ή συνεργάτης τους) με superglue!!!! Με αποτέλεσμα το middle frame να είναι κολλημένο στο case....Και φυσικά το τηλέφωνο δεν είναι επισκευάσιμο πλέον.... ΝΤΡΟΠΗ.... 

ΜΑΚΡΥΑ!!!!!

Επεξ/σία από dsurveng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...