Προς το περιεχόμενο

[Gaming Chair] COUGAR ARMOR ONE BLACK, 169€ @eshop


snakegaminggr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Όχι και τόσο προσφορά, αυτή είναι η πραγματική της αξία, αλλά έχει δωρεάν μεταφορικά. Από αντοχή σε χρόνο δεν ξέρω, θα βγάλει 5ετία ή θα να αρχίσει να μαδάει το Leather από τον δεύτερο χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θεωρώ κριτήριο για Ευρώπη το newegg. Έχει άλλες τιμές (για ΗΠΑ). Στα άμαζον πάντως παίζει από 230+.

 

Το θέμα είναι σε σχέση με τις γνωστές εδώ Nitro 550 έχει διαφορές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και στο skroutz. Η Genesis ίσως αντέξει περισσότερο στο χρόνο επειδή δεν έχει τόσο πολύ leather. Εκτός και αν το leather της COUGAR είναι πολύ καλής ποιότητας. Η αντοχή στο χρόνο είναι το ζήτημα. Από ομορφιά και καμπύλες πάντως πάμε cougar.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Η Genesis ίσως αντέξει περισσότερο στο χρόνο επειδή δεν έχει τόσο πολύ leather.

Οι Genesis δεν είναι αυτές που στο τρίμηνο οι μισές έτριζαν, έπεφταν και γενικά χαλούσαν; (Αν εν τέλει ήσουν τυχερός και έρχονταν άθικτες από το εργοστάσιο)

Επεξ/σία από andreasece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, andreasece είπε

Οι Genesis δεν είναι αυτές που στο τρίμηνο οι μισές έτριζαν, έπεφταν και γενικά χαλούσαν;

Έχω αυτή από το 2016, θα τρίξει στις απότομες κινήσεις, με καθημερινή χρήση 8-10 ώρες και 72kg έχει φθορές στο ψευτο-δέρμα στα μπράτσα εκεί που ακουμπάν οι αγκώνες, και επίσης από το πολύ το κάτσε κάτσε, έβαλα και ένα έχτρα μαξιλάρι, επίσης χρειάστηκε να σφίξω τις βίδες στα μπράτσα δύο φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, andreasece είπε

Οι Genesis δεν είναι αυτές που στο τρίμηνο οι μισές έτριζαν, έπεφταν και γενικά χαλούσαν; (Αν εν τέλει ήσουν τυχερός και έρχονταν άθικτες από το εργοστάσιο)

Εγώ έχω πάρει genesis κανά τρίμηνο τώρα και δεν μου έχει βγάλει προβλήματα (κι είμαι βαρύς)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορεις να συκγρηνεις τιμες αμερικης - ευρωπης με Ελλαδα και ειδικα για κατι τοσο βαρυ. Καποια πραγματα δεν μπορεις να τα αγορασεις απ'εξω 

Επεξ/σία από MessatsuRoku
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Υπάρχει και στο skroutz. Η Genesis ίσως αντέξει περισσότερο στο χρόνο επειδή δεν έχει τόσο πολύ leather. Εκτός και αν το leather της COUGAR είναι πολύ καλής ποιότητας. Η αντοχή στο χρόνο είναι το ζήτημα. Από ομορφιά και καμπύλες πάντως πάμε cougar.

Γνωστό τoις πάσι αλλά για το the record, τα 2 πρώτα είναι παραμάγαζα του eshop.

Υπάρχει από το 15νθήμερο newsletter και αυτή στα 184 https://www.e-shop.gr/cougar-armor-gaming-chair-black-p-PER.644415?utm_campaign=newsletter190315&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=10-gaming+chairs&utm_content=10.1-cougar+armor+gaming+chair+black&offer=OFFER1911

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, andreasece είπε

Οι Genesis δεν είναι αυτές που στο τρίμηνο οι μισές έτριζαν, έπεφταν και γενικά χαλούσαν; (Αν εν τέλει ήσουν τυχερός και έρχονταν άθικτες από το εργοστάσιο)

Εγώ έχω την genesis (nitro 550) 1 χρόνο περιπου και είναι ακόμα σε άριστη κατάσταση. Μια φορά στην αρχή που ετριζε ήθελε απλά σφίξιμο στις βίδες.

Για την cougar του θέματος δεν έχω άποψη.

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η genesis για μενα ειναι μαπα, με το που την ακουμπαει η γατα διαλυεται το "δερμα". επισης η μια απο τις 4 βιδες βγηκε και χαλασαν οι στροφες. αυτο επιστρεφεται εντος εγγυησης;

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Υπάρχει και στο skroutz

Tα δυο μαγαζια που την εχουν στο σκρουτζ ειναι ολα το e-shop συμφωνα με οσα ξερουμε εδω και πολλα χρονια.

2019-03-31_2157

 

Επομενως για να καταλαβει κανεις ποια ειναι η πραγματικη αξια θα κοιταξει καπου που υπαρχει ανταγωνισμος και οχι μονοπωλειο. Αρα υποχρεωτικα εξω αφου εδω δεν την πουλα αλλος.

Αναζητηση με το google, αποτελεσμα Αυστραλιας τωρα. Εχουν φορο, εχουν λεφτα αρα περιμενουμε τιμη υψηλη και οχι "φτωχειας" οπως απο αλλες χωρες πχ Βαλκανικες κλπ :

2019-03-31_2159

2019-03-31_2206

Επομενως οπως δειχνει, εκει ειναι η τιμη της, δεν βλεπω προσφορα. Η αρχικη τιμη του κατασκευαστη στα χαρτια ειναι βεβαια αυτη που αναφερει το ισοπ, δεν λεει ψεματα εννοειται, αλλα η αξια στην αγορα παιζει κοντα στα 160€.

Αλλη τιμη δεν βρηκα ευκολα, παρα μονο μια προσφορα της πριν ενα χρονο στο newegg στα 133 δολαρια Αμερικης, αρα με 24% ΦΠΑ χοντρικα καπου στα 140 ευρω τοτε.

2019-03-31_2204

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Tα δυο μαγαζια που την εχουν στο σκρουτζ ειναι ολα το e-shop συμφωνα με οσα ξερουμε εδω και πολλα χρονια.

2019-03-31_2157

Επομενως για να καταλαβει κανεις ποια ειναι η πραγματικη αξια θα κοιταξει καπου που υπαρχει ανταγωνισμος και οχι μονοπωλειο. Αρα υποχρεωτικα εξω αφου εδω δεν την πουλα αλλος.

Αναζητηση με το google, αποτελεσμα Αυστραλιας τωρα. Εχουν φορο, εχουν λεφτα αρα περιμενουμε τιμη υψηλη και οχι "φτωχειας" οπως απο αλλες χωρες πχ Βαλκανικες κλπ :

2019-03-31_2159

2019-03-31_2206

Επομενως οπως δειχνει, εκει ειναι η τιμη της, δεν βλεπω προσφορα. Η αρχικη τιμη του κατασκευαστη στα χαρτια ειναι βεβαια αυτη που αναφερει το ισοπ, δεν λεει ψεματα εννοειται, αλλα η αξια στην αγορα παιζει κοντα στα 160€.

Αλλη τιμη δεν βρηκα ευκολα, παρα μονο μια προσφορα της πριν ενα χρονο στο newegg στα 133 δολαρια Αμερικης, αρα με 24% ΦΠΑ χοντρικα καπου στα 140 ευρω τοτε.

2019-03-31_2204

Αυτο που καποιοι κοιτατε τιμες εξωτερικου οταν Δεν μπορειτε να τα παρετε σε αυτες τις τιμες με αφηνει αναυδο συνεχεια (και το λεω γιατι μου το κανουν παρα πολλοι στις αγγελιες μου, να αναφερονται πχ σε τιμες στην Αμερικη χωρις να βαζουν μεσα μεταφορικα και τελωνειο).

Οταν μιλαμε για καποια προσφορα αναφερομαστε στην Τελικη Τιμη που θα παρει καποιος απο Εδω ενα προιον. Το οτι εχει στην Αυστραλια 158ε σχεδον ειναι ασχετο, ΑΝ την εστελναν εδω αυτο θα ανεβαινε τουλαχιστον ενα 50αρι επανω.

Μονο απο Ευρωπη μπορει να υπαρξει μια συγκριση γιατι τα μεταφορικα σε μερικες περιπτωσεις ειναι γυρω στο 30αρι και σε καποιες σπανιες οταν εχει να κανει απευθειας απο εταιρεια παιζει να ειναι και 0.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...