Προς το περιεχόμενο

Η απάντηση της Google στο 3D Touch του iOS λέγεται «deep press» και έρχεται στο Android Q


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το volume up down με συρσιμο στο δεξιό μέρος της οθόνης θα το αντιγράψουν στο youtube? Το περιμένω από update σε update αλλά μάταια. 

Επεξ/σία από SpirtouLisS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vabill said:

OnePlus

Το θέμα είναι να υπάρχει παντού και στα κινητά με android one που είναι πιο φτηνά. Αν είναι να δώσω 600 ευρώ για το one plus τι να το κάνω, καλύτερα να μη το χω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vasilisxd είπε

Προσωπικά δεν θα έπαιρνα iPhone , π.χ XR που δεν έχει 3D Touch.

Ναι ... για δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα το Space και μετά να συρεις προς τα κάτω .... είσαι ήδη ΚΑΤΩ , δεν πάει παρακάτω το Scroll

Γιατι όχι το XR είναι αξιόλογο και στο πιάσιμο πιο καλό από το XS ενδιάμεσο θα έλεγα από xs  και xs max  επίσης δε βρίσκω απαραίτητη τη λειτουργία του, απλά πατάς παρατεταμένα από το να πατάς λίγο πιο δυνατά.

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ερωτημα μου ειναι γιατι? το ιδιο το μηλο στις συσκευες που δεν εχουν το 3d touch χρησιμοποιεις το παρατεταμενο πατημα για να κανεις τις ιδιες λειτουργιες. αρα μιλαμε εξτρα hardware για κατι που κανεις ανετα μεσω software. κινηση εντυπωσιασμου απο το μηλο τοτε και τα ιδια τωρα απ το γοογλη, κριμα για τους καταναλωτες που θα τη πληρωσουν και παλι..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικο χαρακτηριστικο, πολυ μου λειπει απο το xr. Οι περισσοτεροι που το κραζουν πηραν γραμμη απο τα γνωστα «κεντρα».

 

τυχεροι οσοι το παρουν στις επομενες συσμευες τους. Το ιδιαιτερο ειναι πως αν δεν θες δεν το χρησιμοποιεις, οποτε ειναι win-win για ολους.

το οτι το αντιγραφει δεν μου λεει τπτ, ο ενας αντιγραφει τον αλλο, σημασια εχει σαν χρηστες της μιας ή της αλλης πλατφορμας να γουσταρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

το ερωτημα μου ειναι γιατι? το ιδιο το μηλο στις συσκευες που δεν εχουν το 3d touch χρησιμοποιεις το παρατεταμενο πατημα για να κανεις τις ιδιες λειτουργιες. αρα μιλαμε εξτρα hardware για κατι που κανεις ανετα μεσω software. κινηση εντυπωσιασμου απο το μηλο τοτε και τα ιδια τωρα απ το γοογλη, κριμα για τους καταναλωτες που θα τη πληρωσουν και παλι..

Κανεις λάθος. Κάθε φορά που χρησιμοποιώ το iPad Mini 2 και προσπαθω να κανω deep press συνειδητοποιω ποσο χρησιμο μου ειναι το 3D Touch. Το χρησιμοποιω τοσο πολυ και τοσο συχνα που απο την στιγμη που το συνηθησα δεν μπορω χωρις αυτο. Εξ αιτιας αυτου μειωσα τον χρονο που χρησιμοποω το iPad Mini 2 παρολο που δεν εχει καποιο θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Choulio είπε

Κανεις λάθος. Κάθε φορά που χρησιμοποιώ το iPad Mini 2 και προσπαθω να κανω deep press συνειδητοποιω ποσο χρησιμο μου ειναι το 3D Touch. Το χρησιμοποιω τοσο πολυ και τοσο συχνα που απο την στιγμη που το συνηθησα δεν μπορω χωρις αυτο. Εξ αιτιας αυτου μειωσα τον χρονο που χρησιμοποω το iPad Mini 2 παρολο που δεν εχει καποιο θέμα.

ειναι πιο βολικο ή ειναι απλα θεμα συνηθειας? ποσο μεγαλη ειναι η διαφορα? αξιζει τη δυσκολια κατασκευης και τελικο κοστος?

προσωπικα πιστευω οτι απλα ειναι συνηθεια. αν και δεν το εχω χρησιμοποιησει σχεδον καθολου (μια φορα που "πειραζα" ενα Χ) θυμαμαι οτι δεν με εντυπωσιασε (το 3d touch)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλως η κακως στην apple οφείλεται κατα πολυ η πρόοδος στο Android.

 

Ενα απλο παράδειγμα αν δεν υπήρχε η apple να κανει τα gestures μοδα στο iPhone x, ακόμα στο Android θα παιζαμε με τα software buttons σαν γερόντια

 

 

Βέβαια στην διψα του το Android να αντιγράψει την Apple, αντιγράφει και τα αρνητικά αυτης οπως το notch, την απουσια jack ακουστικων και τα γελoια 3d emoticon ουτε ξέρω πως λέγονται και που εχω στην εφαρμογή της κάμερας στο s9

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , το 3d touch Το χρησιμοποίησα  1-2 φορές στην αρχή έμεινα έκπληκτος και μετά απλά κατάλαβα πως δεν μου χρειάζεται καθόλου. Βέβαια ότι παραπάνω έχεις καλό είναι αλλά μην το αποθεώνουμε κιόλας, δεν αξίζει να πάρεις iphone μόνο για αυτό. Αυτή είναι η γνώμη μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Haldol είπε

Ναι, διότι οι χρήστες του iOS δε μπορούν να ζήσουν χωρίς αυτή την τόσο απαραίτητη λειτουργία, που είπε να την υιοθετήσει και η Google.

Καθημερινή μου βασική χρήση εδώ και 4 χρόνια! Καλησπέρα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dimips είπε

να δούμε πότε θα υιοθετήσει τη σελίδα των widgets με swipe αντι της σελίδα της google now που είναι άχρηστη, κάτι που έχει από το 2013 η apple 

Δεν χρειάζεται να έχεις σελίδα με widgets στα Android. Μπορείς να βάλεις οπουδήποτε στην οθόνη widget κάτι πολύ καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...