Προς το περιεχόμενο

Τέλος [Gaming Soundbar] Sounb BlasterX Katana, 199.99 ευρώ @public


achilles_g_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω έφτασε η ώρα να ανεβάσω το επίπεδο του ήχου μου στον υπολογιστή μου.

https://www.public.gr/product/sound-blasterx-katana-multi-channel-gaming-soundbar-mayro/prod8490623pp/?sn_ref=s&sn_cat=cat7370008pp&sn_id=prod8490623pp

 

Skroutz από 257 ευρώ

https://www.skroutz.gr/s/11772604/Creative-Sound-BlasterX-Katana.html?keyphrase=Sound+blasterx+katana

Επεξ/σία από achilles_g_
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλή τιμή και πολύ δυνατό εργαλείο! Οι 12 άτοκες επίσης είναι ακόμα ένα θετικό. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

Δεν είναι πολλά αυτά τα λεφτά για ηχομπαρα όταν με κάτω από τα μισά μπορείς να έχεις 5.1?

Για καποιον που δεν εχει χωρο και δεν θελει να μπλεκει με καλωδια ειναι μια εξαιρετικη επιλογη. Εφοσον ο χωρος εγκρινετε για ηχομπαρα το αποτελεσμα θα ειναι παραπανω απο ικανοποιητικο. Την συγκεκριμενη την εχω ακουσει και εχει σφιχτο μπασο και σου φτιαχνει εναν πολυ καλο surround ηχο. Παρτε την οσοι δεν θελετε να μπλεκετε με καλωδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Για καποιον που δεν εχει χωρο και δεν θελει να μπλεκει με καλωδια ειναι μια εξαιρετικη επιλογη. Εφοσον ο χωρος εγκρινετε για ηχομπαρα το αποτελεσμα θα ειναι παραπανω απο ικανοποιητικο. Την συγκεκριμενη την εχω ακουσει και εχει σφιχτο μπασο και σου φτιαχνει εναν πολυ καλο surround ηχο. Παρτε την οσοι δεν θελετε να μπλεκετε με καλωδια.

Δεν έχω ψαχτει με τις ηχομπαρες, αυτό που πληρώνεις δηλαδή είναι ότι γλιτώνεις χώρο; Γιατί μου φαίνονται γενικά αρκετά τσιμπημενες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Δεν έχω ψαχτει με τις ηχομπαρες, αυτό που πληρώνεις δηλαδή είναι ότι γλιτώνεις χώρο; Γιατί μου φαίνονται γενικά αρκετά τσιμπημενες

Ναι δεν θα σου προσφερουν οτι δινει ενα κανονικο 5.1 με 5 ξεχωριστα ηχεια και woofer. Η ηχομπαρα ειναι το μακροστενο πραγμα που βλεπεις που περιλαμβανει πανω της τα ηχεια και το woofer για τα χαμηλα. Την κουμπωνεις με hdmi arc στην τηλεοραση η με οπτικη και παιζεις σε 5 λεπτα. Προσπαθει να δημιουργησει ενα ψευδοsurround αντανακλώντας τον ηχο πισω απο το μερος που καθεσαι. Ειναι πολυ τιμια αυτη του θεματος. Σε ενα ομορφο σαλονι που δεν θες να μπλεξεις με καλωδια θα δεσει εξαιρετικα. Υπαρχουν και 5.1 με ασυρματα πισω ηχεια αλλα και εκεινα θελουν ρευμα οποτε εχουν καλωδια και τα μπροστα ειναι με καλωδια υποχρεωτικα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι θέμα το 5.1, στο σαλόνι μου πχ δυστυχώς δεν έχω ενώ θα ηθελα κι εκεί μια ηχομπαρα να βόλευε

 

Εκεί που έχω το pc μπορώ να κάνω εύκολα τα δικά μου οπότε έχω απλώσει καλώδια για 5.1 και η εμπειρία σε ταινίες Netflix, games είναι πολύ καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Ναι είναι θέμα το 5.1, στο σαλόνι μου πχ δυστυχώς δεν έχω ενώ θα ηθελα κι εκεί μια ηχομπαρα να βόλευε

Εκεί που έχω το pc μπορώ να κάνω εύκολα τα δικά μου οπότε έχω απλώσει καλώδια για 5.1 και η εμπειρία σε ταινίες Netflix, games είναι πολύ καλή

Τοτε go for it. Και η τιμη ειναι πολυ καλη και θα εχεις πολυ πιο ποιοτικο ηχο απο αυτα της τηλεορασης που στο 99% ειναι μετρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ababapanos είπε

Για ταινίες σε home cinema κάνει η συγκεκριμένη ηχομπαρα η είναι περισσότερο για παιχνιδια;

Εννοειται οτι κανει και για ταινιες. 

Εδω ενα εξαιρετικο review για την ηχομπαρα του θεματος για οσους σκεφτεστε να την παρετε.

https://www.soundguys.com/creative-sound-blasterx-katana-review-18886/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η συγκεκριμένη ηχόμπαρα είναι κορυφαία και ο ήχος της όπως αναφέρεται σε όλα τα reviews που έχω δει ο ήχος της είναι καταπληκτικός. Εντάξει, προσομειώνει περιφερειακό ήχο, αλλά το κάνει χωρίς καλώδια και επίσης από ότι λένε έχει πολύ δυνατό ήχο και καλό μπάσο.

2 ώρες πριν, StigmaX είπε

Οι δώδεκα άτοκες για ηχομπαρα είναι που μας βάλανε στα μνημόνια, αλλά βλέπω το παλιό ΠΑΣΟΚ το ορθόδοξο ζεί και βασιλεύει ακόμα στο ινσομνια...

Λες και οι δόσεις είναι ελληνική εφεύρεση ή αφότου μπήκαμε στα μνημόνια σταματήσαμε να δανειζόμαστε εμείς ή άλλες χώρες.

1 ώρα πριν, ababapanos είπε

Για ταινίες σε home cinema κάνει η συγκεκριμένη ηχομπαρα η είναι περισσότερο για παιχνιδια;

Για τηλεόραση θα σου πρότεινα να δεις κάτι άλλο νομίζω. Για το PC όμως είναι ότι πρέπει.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση λίγο άσχετού

η τηλεόραση μου υποστηρίζει HDMI ARC

 

(

η κύρια πηγή εικόνας είναι android pc και ip tv..

δεν υπάρχει θεωρητικά θέμα ασυμβατότητας ε...(επαναλαμβάνω οτί σε αυτά είμαι άσχετος)

Θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, MacPhisto είπε

ερώτηση λίγο άσχετού

η τηλεόραση μου υποστηρίζει HDMI ARC

(

η κύρια πηγή εικόνας είναι android pc και ip tv..

δεν υπάρχει θεωρητικά θέμα ασυμβατότητας ε...(επαναλαμβάνω οτί σε αυτά είμαι άσχετος)

Θενξ

Δεν έχει HDMI Arc υποδοχή η Katana από ότι ξέρω.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...