Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX 2080 Ti owner's club.


azazil1190

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Μου κλείνει το μάτι η Lightning η ή Strix Oc.... 

 

8 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Εμενα οποια απο ολες οποια βρω εύκαιρη. Αλλα ρε φιλε 1600€ για την msi δεν μου κάθεται καλα να δωσω κοντα 600+ ευρω εφόσον δωσω την δικη μου κανα 900-950 για ποσα παραπανω fps? 

Το γνωριζω το μικροβιο παιδια και εγω το εχω αλλα μην παρασυρεστε, η διαφορα θα ναι μικρη και μονο στα benches 😉😎

1 λεπτό πριν, birel-motosport είπε

power limit 125 

πρώτη κίνηση είναι να μπει σε νερό και μετά ίσως δοκιμάσω και το bios της Matrix

Με το dual bios εισαι τυχερος, καλα θα κανεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

@Acmilangr2 σε λιγο σε ετοιμάζω

Άντε ρε θείο. Χάσαμε την κουριερ σήμερα.

Παρεμπιπτόντως πωλείται ο 8600k. Όχι βέβαια για εσάς... Ποιος θα τον κοιτάξει από εσάς... 

Επεξ/σία από Acmilangr2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Εμενα οποια απο ολες οποια βρω εύκαιρη. Αλλα ρε φιλε 1600€ για την msi δεν μου κάθεται καλα να δωσω κοντα 600+ ευρω εφόσον δωσω την δικη μου κανα 900-950 για ποσα παραπανω fps? 

Μετά από όποια 2080Ti έχει κάποιος απλά δεν πας για κάποια άλλη έκδοση 2080ti για να δεις παραπάνω frames...... Μόνο αν ψάχνεσαι με τα απόλυτα νουμερα η για καλύτερη ψύξη ή για καλύτερο bios..... Στα δια ταύτα η Msi Lightning είναι ότι απόλυτο κυκλοφορεί μιας και αν δεις τους αμπαλους εκεί στο Guru3d έχουν βγάλει σε run timespy

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_rtx_2080_ti_lightning_z_review,30.html

16350gpuscore που και είναι το μοναδικό που δεν έχουμε περάσει εδώ μέσα...όλες τις άλλες υλοποιήσεις τις έχουμε προσπεράσει σε score που έχουν τεστάρει εκεί οι  αμπαλοι στο bench table τους. Φαντάσου τι potential έχει η κάρτα αν την πιάσουμε στα χέρια μας... Κατα τα άλλα εννοείται ότι δεν αξίζει χρηματικά όπως είπα παραπάνω η οποιαδήποτε μετάβαση από μια υλοποίηση 2080ti σε κάποια οποιαδήποτε άλλη υλοποίηση 2080ti

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παρασυρατε με ολα τα σκορ που ανεβαζετε, το τρεξα το πρωι αλλα με θεματακια throttle (downclock) του επεξεργαστη επειδη ανεβαζε θερμοκρασια οπως εχω αναφερει και σε προηγουμενα posts μου. Το ανεβαζω μονο για να υπαρχει, μελλοντικα θα ανεβασω και αλλα με την καινουργια υδροψυξη του cpu. Επισης ακομα δουλευω τo curve της καρτας.

 

002-1.png.0ed34f4472c555f0033beaf86f455a29.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, pabou13 είπε

Με παρασυρατε με ολα τα σκορ που ανεβαζετε, το τρεξα το πρωι αλλα με θεματακια throttle (downclock) του επεξεργαστη επειδη ανεβαζε θερμοκρασια οπως εχω αναφερει και σε προηγουμενα posts μου. Το ανεβαζω μονο για να υπαρχει, μελλοντικα θα ανεβασω και αλλα με την καινουργια υδροψυξη του cpu. Επισης ακομα δουλευω τo curve της καρτας.

002-1.png.0ed34f4472c555f0033beaf86f455a29.png

Τα έσπασες τα κοντέρ... 

Ποσο +core έχεις  δώσει; 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Τα έσπασες τα κοντέρ... 

Ποσο +core έχεις  δώσει; 

Μνημη +1090 και για core εχω curve (στα πρωτα σταδια χτυπαει κατι 2175-2160 και μετα σταθεροποιειται στα 2145)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Acmilangr2

Έτοιμος καλορίζικος. 👍😉

20190422-194453.jpg

20190422-200205.jpg

Κατσε να δω τι εκανα με τον 9900 εγω τωρα

 

 

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Τσοντααααααα μιλάμε τρώμε οι non - A ...... 

Μ@λακα κλαιω.

Πιπα κανονική

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pabou13 είπε

Μνημη +1090 και για core εχω curve (στα πρωτα σταδια χτυπαει κατι 2175-2160 και μετα σταθεροποιειται στα 2145)

πολύ δυνατός εγώ δεν πάω τόσο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pabou13 είπε

Μνημη +1090 και για core εχω curve (στα πρωτα σταδια χτυπαει κατι 2175-2160 και μετα σταθεροποιειται στα 2145)

Σε 4k; απίστευτο 

Επειδή ανέφερες για cpu. Παίζει ρόλο σε αυτό το benchmark; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Σε 4k; απίστευτο

Μην το ψάχνεις έχουν κομματάρες..... Περίμενε να δεις και firestrike και timespy.... Εγώ πάω να κρυφτώ...... 

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...