Προς το περιεχόμενο

Πρώτο τρέιλερ για το Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Matrix off topic

Spoiler

 

3 ώρες πριν, Agony είπε

Η γνωμη μου είναι να δεις , την κλασικη Τριλογια τα παλια … και να το αφησεις εκει .

Ελα ντε , εννοείτε και ηταν αψογο ….  Θα σου πω τι συμβαινει  με το Matrix ένα μεγαλο ποσοστο απλα ΔΕΝ καταλαβε το τελος και τι ακριβος ηταν ο NEO και ο Smith , η καταλαβαν και περιμεναν ότι θα δουν ένα τελος  να κερδιζει το καλο η το κακο όπως ολες οι ταινιες  .

Αν ειχαν δει και τα second renaissance θα καταλάβαιναν ότι το τελος όχι μονο ηταν αψογο για το σεναριο , Αλλα είναι και αψογο γενικοτερα για το κινηματογράφο, η ζωη δεν είναι ασπρο η μαυρο ετσι ηταν και το τελος , μια συμφωνία αναγκαστική .   

Η αγαπημένη μου θεωρία συνομωσίας

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, MAFAKA είπε

 

Sorry που επιλεγουμε να αγαπάμε αυτο

 

...αντί για αυτο

 

Αν στο σημείο εκείνο είχαν αφήσει το χαρακτήρα της Λεια να πεθάνει θα ηταν αυτομάτως πολυ καλύτερη η ταινία. Θα ειχε φυγει ηρωικά και θα είχαν δώσει και βάθος στην συναισθηματική φόρτιση του Kylo που δεπτερολπτα πριν δεν μπόρεσε να πατήσει ο ίδιος τη σκανδάλη. Τελος εμένα μου άρεσε παρότι δεν ηταν και το καλύτερο SW. Ο Luke με κάλυψε αρκετά. Θα ήθελα περισσοτερη εμβάθυνση στην προετοιμασία της κοπελιας. Ομως οι σκηνές Snoke με Kylo ήταν επικοτατες και υπερ του δέοντος ανατρεπτικές σχετικά με την αναμενόμενη επανάληψη της ιστοριας palpatine / vader.

Επεξ/σία από astrofos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια στιγμη πρεπει να σταματησει, βγαλανε αρκετες ταινιες και κρατησαν καλα το hype, αλλα σιγα σιγα θα αυτοκαταστραφουν και θα χαλασουν και το καλο tempo της σειρας μονο και μονο για το χρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Force Awakens πάντως είχα μία υποψία ότι η Rey είναι απόγονος του Palpatine από τον τρόπο που χρησιμοποιούσε το lightsaber. Mε αυτό το teaser φαίνεται πιο πιθανό! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, cmsvmylo είπε

Βγάλτε ταινία KOTOR να τρελαθούμε ρε! Έχει υλικό για 10 ταινίες. Revan και ξερό ψωμί.

Μεγάλε μέσα! Τρελό κόλλημα με KOTOR 1 και 2 μια φορά είχα κάτσει 3 σερί μέρες με energy drinks και δεν ξέρω ούτε εγώ σε πόσους γαλαξίες είχα πάει, πόσα ήδη συνάντησα, αποστολές, φτιάξιμο φωτόσπαθων και το plot στο τέλος να πας με όποια πλευρά γούσταρες ήταν ότι πρέπει για να το παίξεις ξανά το παιχνίδι να δεις την αλλαγή!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, dimtsef είπε

λοιπον δεν έχω δει κανένα από τα προηγούμενα, αν δω αυτό θα καταλάβω τίποτα η μπα...

Απλά δες τις τρεις πρώτες ταινίες που είχαν βγει και είναι οι κλασσικές.Με τις υπόλοιπες δεν χάνεις τίποτα και να μην τις δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, astrofos είπε

Αν στο σημείο εκείνο είχαν αφήσει το χαρακτήρα της Λεια να πεθάνει θα ηταν αυτομάτως πολυ καλύτερη η ταινία. Θα ειχε φυγει ηρωικά και θα είχαν δώσει και βάθος στην συναισθηματική φόρτιση του Kylo που δεπτερολπτα πριν δεν μπόρεσε να πατήσει ο ίδιος τη σκανδάλη. Τελος εμένα μου άρεσε παρότι δεν ηταν και το καλύτερο SW. Ο Luke με κάλυψε αρκετά. Θα ήθελα περισσοτερη εμβάθυνση στην προετοιμασία της κοπελιας. Ομως οι σκηνές Snoke με Kylo ήταν επικοτατες και υπερ του δέοντος ανατρεπτικές σχετικά με την αναμενόμενη επανάληψη της ιστοριας palpatine / vader.

Η Λέια θα έπαιζε βασικό ρόλο στο στο τρίτο. Όταν η Κάρι Φίσερ πέθανε ήταν πια αργά για να αλλάξουν κάτι στο δεύτερο.

Στις 13/4/2019 στις 12:31 ΠΜ, MAFAKA είπε

 

...ε, ναι , απολυτα λογικό να γλυτωσε το παληκαρι

targeting_computer_in_blog_4.gif

Μπορούν κάλλιστα να τον επαναφέρουν ως sith ghost. 

Επεξ/σία από panathatube
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Heists είπε

Από που και ως που Sith η Λεία;

Για ΤΟΝ Πάλπατιν ομιλούμε. Από πού και ως πού άνδρας η Λέια;

Επεξ/σία από panathatube
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panathatube είπε

Για ΤΟΝ Πάλπατιν ομιλούμε. Από πού και ως πού άνδρας η Λέια;

Καλά ντε.... μη φωνασκείς! το "τον" το είδα "την".  Ένα λάθος κάναμε πάνω στο γρήγορο διάβασμα γιατί πιο πάνω έλεγες Λεία και τα συνδύασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...