Προς το περιεχόμενο

Χρέωση τραπεζικού λογαριασμού από GOOGLE *SERVICES g.co/helppay


G.U.S+

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από μερικές ημέρες βρήκα στον λογαριασμό της χρεωστικής μου κάρτας χρέωση 1 ευρώ από την GOOGLE *SERVICES g.co/helppay.
Να σας ενημερώσω πως το διάστημα αυτό δεν έχω χρησιμοποιήσει την κάρτα μου όπως επίσης δεν υπάρχουν άλλα άτομα τουλάχιστον άμεσα 
όπου έχουν πρόσβαση τόσο στην κάρτα μου όσο στον υπολογιστή ή στο κινητό μου.
Ψάχνοντας στο internet βρήκα κάποιες πληροφορίες από χρήστες με αντίστοιχο θέμα, τσέκαρα τον λογαριασμό μου στο playstore όπου δεν βρήκα κάτι ύποπτο 
και τέλος έστειλα αναφορά στην Google για μη εξουσιοδοτημένη αγορά μέσα από την ανάλογη φόρμα περιμένοντας πλέον την απάντησή τους που ίσως πάρει
και έως 7 ημέρες.
Περιμένοντας λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω και αν κάποιος από εσάς συνάντησε ή γνωρίζει κάτι σχετικά και αν μπορεί να με ενημερώσει.
Δεν είναι τόσο το ποσό που με αγχώνει αλλά η πιθανότητα πολλαπλών ανάλογων χρεώσεων όπως έχει συμβεί σε άλλους χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα έχει βγει αυτή η χρέωση στην προσπάθειά μου να πληρώσω με Paypal. Δεν φαίνεται όμως να τα έχει τραβήξει ποτέ όμως. Δεν φαίνεται ούτε στις συναλλαγές που έχουν εγγκριθεί ούτε σε αυτές που περιμένουν έγκριση.  (winbank)

Επίσης τέτοια προσωρινή χρέωση κάνει όταν προσπαθεις να περάσεις κάρτα στο GPay και δεν γίνεται αποδεκτή για φυσικά καταστήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και σε μένα παρουσιάσθηκε αυτή η χρέωση κατά τη πληρωμή του λογαριασμού της Nova στο site της  Nova και στην αγορά από την Cosmote στο site της Cosmote. Ενώ αναφέρει Αγορά-Έγκριση δεν φαίνεται στις Εγκρίσεις της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Στις 15/4/2019 στις 7:21 ΠΜ, G.U.S+ είπε

Πριν από μερικές ημέρες βρήκα στον λογαριασμό της χρεωστικής μου κάρτας χρέωση 1 ευρώ από την GOOGLE *SERVICES g.co/helppay.
Να σας ενημερώσω πως το διάστημα αυτό δεν έχω χρησιμοποιήσει την κάρτα μου όπως επίσης δεν υπάρχουν άλλα άτομα τουλάχιστον άμεσα 
όπου έχουν πρόσβαση τόσο στην κάρτα μου όσο στον υπολογιστή ή στο κινητό μου.
Ψάχνοντας στο internet βρήκα κάποιες πληροφορίες από χρήστες με αντίστοιχο θέμα, τσέκαρα τον λογαριασμό μου στο playstore όπου δεν βρήκα κάτι ύποπτο 
και τέλος έστειλα αναφορά στην Google για μη εξουσιοδοτημένη αγορά μέσα από την ανάλογη φόρμα περιμένοντας πλέον την απάντησή τους που ίσως πάρει
και έως 7 ημέρες.
Περιμένοντας λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω και αν κάποιος από εσάς συνάντησε ή γνωρίζει κάτι σχετικά και αν μπορεί να με ενημερώσει.
Δεν είναι τόσο το ποσό που με αγχώνει αλλά η πιθανότητα πολλαπλών ανάλογων χρεώσεων όπως έχει συμβεί σε άλλους χρήστες.

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.. από ότι διάβασα το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.. εδώ 4 μήνες..

Κάθε τέλος του μήνα δέχομαι χρέωση 10,99€ χωρίς να είμαι συνδρομητής σε κάποια εφαρμογή το θέμα αρχίζει και με ανησυχί μήπως έχω πέσει θύμα. διαδικτυακής απάτης..αν έχετε κάποιο νέο θα ήθελα να μοιραστείτε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Moderators
Στις 28/4/2022 στις 1:09 ΠΜ, Kater383838 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.. από ότι διάβασα το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ.. εδώ 4 μήνες..

Κάθε τέλος του μήνα δέχομαι χρέωση 10,99€ χωρίς να είμαι συνδρομητής σε κάποια εφαρμογή το θέμα αρχίζει και με ανησυχί μήπως έχω πέσει θύμα. διαδικτυακής απάτης..αν έχετε κάποιο νέο θα ήθελα να μοιραστείτε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.!!!

 

Σε χρεώνουν 4 μήνες και δεν εκανες τον κόπο να μιλήσεις με τι support?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...