Προς το περιεχόμενο

Hi end επιλογη


moonwatch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας.Μετα απο μεγαλη αρνηση χρονων να αποκτησω ενα smartphone ηρθε και η δικη μου ωρα.

Θελω λοιπον να το ευχαριστηθω ως χρηση,να το ξεζουμισω οσο γινεται.

Θελω λοιπον εργαλειο κινητο σε ολα του οσο γινεται βεβαια.

Ασχολουμαι με τη φωτογραφια και θελω εξαιρετικη καμερα αλλα και δυνατο επεξεργαστη χωρις κολληματα

Για να δουμε τι προτεινεται

 

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε;     500
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; ΚΑΙ ΤΑΔΥΟ
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα;ΟΧΙ
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές;ΝΕΑ
5) Μέγεθος οθόνης;5,8 ΚΑΙ ΠΑΝΩ
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία; ΣΙΓΟΥΡΑ 
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;ΟΧΙ
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά) PHOTOSHOP,FACEBOOK,INSTAGRAM,PINTEREST,FLICKR,WEB

Επεξ/σία από moonwatch
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, vargas είπε

S9 plus θα σου πρότεινα εγώ . Νομίζω έχει τα πάντα από αυτά που ζητάς .Ίσως κ το p20 pro με λίγο χειρότερο cpu  αλλά με εξαιρετική κάμερα

Γεια σας και ευχαριστω.Σαν φωτογραφικη μηχανη θεωρειτε οτι το s9 plus καλυτερο του pro; 

Οταν λετε cpu εννοειτε επεξεργαστη ετσι; Πρακτικα θα ειναι πιο γρηγορο δηλαδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, moonwatch είπε

Γεια σας και ευχαριστω.Σαν φωτογραφικη μηχανη θεωρειτε οτι το s9 plus καλυτερο του pro; 

Οταν λετε cpu εννοειτε επεξεργαστη ετσι; Πρακτικα θα ειναι πιο γρηγορο δηλαδη;

 .Πάνω κάτω είναι τα ίδια σε ταχύτητα απλά χανει σε επεξεργαστη κ gpu το pro.Για να  στο κάνω πιο λιανα αν δεν παίζεις παιχνίδια ίσως να μην καταλάβεις κ καμία διαφορά Συνολικά  είναι καλύτερο σαν τηλέφωνο το s9 +. .στην κάμερα αν δεν είναι ισοδύναμα είναι καλύτερο το pro 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vargas είπε

 .Πάνω κάτω είναι τα ίδια σε ταχύτητα απλά χανει σε επεξεργαστη κ gpu το pro.Για να  στο κάνω πιο λιανα αν δεν παίζεις παιχνίδια ίσως να μην καταλάβεις κ καμία διαφορά Συνολικά  είναι καλύτερο σαν τηλέφωνο το s9 +. .στην κάμερα αν δεν είναι ισοδύναμα είναι καλύτερο το pro 

Αν και ειναι υποκειμενικο, δεν τα εχω δει απο κοντα αλλα πιο ομορφο αισθητικα πιο ειναι;

Απο που αγοραζω στην καλυτερη τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, moonwatch είπε

Αν και ειναι υποκειμενικο, δεν τα εχω δει απο κοντα αλλα πιο ομορφο αισθητικα πιο ειναι;

Απο που αγοραζω στην καλυτερη τιμη;

Πρέπει να τα δεις από κοντά για αυτό . Είναι πολύ όμορφα κ τα δυο . Το Samsung είστε το πάρεις από Σκρουτζ είτε από μαγαζί αλυσίδα έχεις την ίδια διετή  εγγύηση . Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο με το huawei. Ας μιλήσει κ κάνενας κάτοχος ρε παιδιά... Πάντως αντικείμενικα είναι δύο σούπερ κινητά και δεν θα βγεις χαμένη με καμία από τις δύο επιλογές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, moonwatch είπε

Περαν αυτων των δυο που αν δεν κανω λαθος ειναι περσινα μοντελα θα μπορουσα να δω και κατι αλλο παρακαλω;

Ειδικά το p20 pro σε twilight τα σπάει σαν χρώμα και η μπαταρία του καλύτερη από s9+ αλλά υστερει σε οθόνη και βίντεο.. Δν θα βρεις καλύτερο φετινό.. Αν και παίζουν ευκαιρειες σφραγισμένο s10 550 είδα σήμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kp1 είπε

Ειδικά το p20 pro σε twilight τα σπάει σαν χρώμα και η μπαταρία του καλύτερη από s9+ αλλά υστερει σε οθόνη και βίντεο.. Δν θα βρεις καλύτερο φετινό.. Αν και παίζουν ευκαιρειες σφραγισμένο s10 550 είδα σήμερα 

Μάλλον θέλει καινούριο μόνο ως 500. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kp1 είπε

Ειδικά το p20 pro σε twilight τα σπάει σαν χρώμα και η μπαταρία του καλύτερη από s9+ αλλά υστερει σε οθόνη και βίντεο.. Δν θα βρεις καλύτερο φετινό.. Αν και παίζουν ευκαιρειες σφραγισμένο s10 550 είδα σήμερα 

Σφραγισμενο δεν θα ελεγα οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, moonwatch είπε

Καλησπερα σας.Μετα απο μεγαλη αρνηση χρονων να αποκτησω ενα smartphone ηρθε και η δικη μου ωρα.

Θελω λοιπον να το ευχαριστηθω ως χρηση,να το ξεζουμισω οσο γινεται.

Θελω λοιπον εργαλειο κινητο σε ολα του οσο γινεται βεβαια.

Ασχολούμαι με τη φωτογραφία και θέλω εξαιρετική κάμερα αλλά και δυνατό επεξεργαστή χωρίς κολλήματα.

Για να δουμε τι προτεινεται

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε;     500
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; ΚΑΙ ΤΑΔΥΟ
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα;ΟΧΙ
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές;ΝΕΑ
5) Μέγεθος οθόνης;5,8 ΚΑΙ ΠΑΝΩ
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία; ΣΙΓΟΥΡΑ 
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;ΟΧΙ
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά) PHOTOSHOP,FACEBOOK,INSTAGRAM,PINTEREST,FLICKR,WEB

Google Pixel 2 XL(το 3 είναι ακριβό) και εδώ τελειώνει το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, saruman123 είπε

Google Pixel 2 XL(το 3 είναι ακριβό) και εδώ τελειώνει το θέμα.

Καλό αλλά κάποια έβγαλαν θέμα με οθόνη και δν έχεις επίγειο μαγαζί για εγγύηση... 

2 λεπτά πριν, moonwatch είπε

πως το εννοεις;Αφου οπου και να διαβασα ειδα οτι βγαζει καλυτερες φωτο

Καλύτερες φώτο βγάζει το p20 pro ειδικά βράδυ γτ το έχω αλλά και μπαταρία φουλ αλλα δν έχει την ζωντανια υπερκορεσμο χρωμάτων του s9+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kp1 είπε

Καλό αλλά κάποια έβγαλαν θέμα με οθόνη και δν έχεις επίγειο μαγαζί για εγγύηση... 

Καλύτερες φώτο βγάζει το p20 pro ειδικά βράδυ γτ το έχω αλλά και μπαταρία φουλ αλλα δν έχει την ζωντανια υπερκορεσμο χρωμάτων του s9+

Υπάρχει στο ισπανικό Amazon 450€ με διετή εγγύηση οπότε ότι καλύτερο από την ελληνική (που δεν υπάρχει).

Δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα με την οθόνη.

Δεν είναι τυχαίο που όλοι θέλουν να βάλουν τις Google την κάμερα.

Παραθέτω και ένα ποστ από ένα γνωστό site(δεν χρειάζεται να πω πιο)

Δεν έχει δυο και τρείς κάμερες, δεν έχει μεταβλητό Aperture, ούτε περίεργους φακούς.

To Google Pixel 2 XL έχει έναν και μοναδικό Dual Pixel αισθητήρα της Google, και το ανυπέρβλητο HDR+, τα οποία συνδυάζονται , και απλά ΔΕΝ γίνεται να βγάλετε κακή φωτογραφία.

Εξαιρετική απόδοση χρωμάτων, απίστευτη λεπτομέρεια, εξαιρετικές επιδόσεις σε λίγο φως, ταχύτατο Focus και πραγματικά point ‘n click λειτουργία, που στο 95% των περιπτώσεων σας προσφέρει φωτογραφίες που δεν φαντάζεστε οτι βγήκαν απο το κινητό σας.

Το Video υστερεί λίγο, και η πλήρης απουσία Manual Controls ίσως στρέψει μερικούς σε άλλες λύσεις, αλλα οποιος έχει πάρει φωτογραφίες με το Pixel 2, τότε καταλαβαίνει οτι τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.

Το P20 pro αν θέλει καλή φωτογραφία πρέπει να το "σκαλίσει".

Όχι ότι και αυτό δεν έχει προς θεού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...