Προς το περιεχόμενο

Στρώσιμο παπιού


czarjuly

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω αγοράσει ένα παπί και είμαι στη διαδικασία στρωσίματος,έχω κάνει γύρω στα 200 χλμ μέχρι τώρα πηγαίνοντας με 40-50 χλμ την ώρα,τι άλλο πρέπει να προσέξω;όταν φτάσω στα 1000 χλμ μπορώ να το ανοίξω ή πιο νωρίς;τα φώτα σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαγη λαδιων στα 500 χιλιομετρα και ξανα στα 1000 .... 40-50 χλμ και χαμηλες στροφες ο κινητηρας... σημαντικο κακο παραδειγμα στροφων --- δεν παταμε καργα γκαζι στην κοντρα ανηφορα επειδη δεν παει πανω απο 50 χλμ ετσι και αλλιως.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, czarjuly είπε

Έχω αγοράσει ένα παπί και είμαι στη διαδικασία στρωσίματος,έχω κάνει γύρω στα 200 χλμ μέχρι τώρα πηγαίνοντας με 40-50 χλμ την ώρα,τι άλλο πρέπει να προσέξω;όταν φτάσω στα 1000 χλμ μπορώ να το ανοίξω ή πιο νωρίς;τα φώτα σας...

το στρωσιμο γινεται εχοντας φορτιο στον κινητηρα, δηλαδη φυσιολογικη επιταχυνση κ επιβαραδυνση. αυτο σημαινει οτι αμα δεν εισαι κανα καγκουρας τοτε δεν σκεφτεσαι καν το στρωσιμο, το αφηνεις να σε παει

τα ανοιγματα δεν πειραζουν αρκει να χεις φορτιο (τετοια σχεση στο κιβωτιο που να επιταχυνει προοδευτικα) και παλι δε το "ξεβιδωνεις" το γκαζι, σιγα σιγα με τα χλμ ανοιγεις ολο περισσοτερο και αφηνεις να ανεβει περισσοτερες στροφες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...