Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανέβαλε το λανσάρισμα του Galaxy Fold σε παγκόσμιο επίπεδο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Ο ετερος "υποστηρικτης" εφτασε, χαραλωστε.,..
Το Note7 μπηκε πολυ πριν στην κουβεντα απο τους υστερικους, δε προσεχουν καποιοι το νημα μου φαινεται.

Το fold παγωσε γιατι εγινε πολυ περισσοτερος ντορος απ οσο θα επρεπε ( χαριν στα reviews της πλακας και τον κοσμο που περιμενει σαν το ΜΑΝΝΑ εξ ουρανου τετοιες ειδησεις) συν οτι ΟΝΤΩΣ καποιες συσκευες παρουσιασαν ΔΙΑΦΟΡΑ προβληματα (ειστε στην οθόνη, ειτε στον μεντεσε, κλπ.) και ΚΑΛΩΣ το παγωσε μπας και μαζεψει τα λαθη της. ΝΑΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ  η sammy!!! περιεργο ε?

Που ειναι το μεμπτο σε ολο αυτο?  οτι εκανε λαθη στην διαδικασια παραγωγης της? ε και???? το αγορασε κανεις??? OXI  προβλημα τους ειναι (sammy) και θα πληρώσουν το ΤΙΜΗΜΑ γι αυτο. Ας βαλουν μυαλο!

ΕΜΕΙΣ κερδισμενοι ειμαστε απ ολο αυτο, γιατι θα φτασει (λογικα) στα χερια μας οπως πρεπει οοοοοταν θα ειναι ετοιμο.
Μη λεμε ξανα και ξανα τα ιδια, κουραστικο ειναι πλεον. Ας περιμενουμε  το επισημο πορισμα τους και το τι θα κανουν πλεον.
 

Επεξ/σία από pentraks
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, tsakfot είπε

Εγώ σε προειδοποίησα πάντως να μην ποντάρεις στο  Fold για επόμενο σου κινητό, στο άλλο thread.

Σταλεγάκιας έχω γίνει ..

Αποφάσισες τι θα πάρεις προς αντικατάσταση του ? :D

Το φολντάκι είναι ιδανικό για εμένα φίλε μου και δεν έχω καμία αμφιβολία ότι πρόκειται περί πολύ ποιοτικής συσκευής. Τώρα δουλεύω το Xz1 compact των 4,6 ιντσών και θα με βολέψει απίστευτα η μπροστινή οθόνη για καθημερινή χρήση και η μεγάλη για τις λίγες φορές τη βδομάδα που μου χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JcD είπε

Τα δεδομένα σου είναι οι απειλές των carriers για την διακοπή των πωλήσεων και η προτροπή του Consumer Product Safety Commission να επιστραφούν οι συσκευές κι εγώ σου μιλάω για σπάσιμο κινητήρων όταν πηγαίνεις στην εθνική με 200 και άμεσο κίνδυνο θανάτων επειδή έκανε πατατιά μια μεγάλη αυτοκινητοβιομηχανία η οποία έφαγε βροχή μηνύσεων αλλά το προϊόν της κυκλοφορεί ακόμα ανενόχλητο στο αμέρικα. Τόσο σοβαρό είναι το Consumer Product Safety Commission που μας παραθέτης εδώ. Τόσο σοβαρά είναι και τα επιχειρήματα σας όσοι προσπαθήτε να μας βγάλετε τρελούς εδώ μέσα τόσες μέρες τώρα!

συγνώμη ειλικρινά, δεν θα ξαναπάρω σοβαρά τι λέει το Consumer Product Safety Commission και οι Carriers, θα μπαίνω insomnia να σας διαβάζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panosathns είπε

συγνώμη ειλικρινά, δεν θα ξαναπάρω σοβαρά τι λέει το Consumer Product Safety Commission και οι Carriers, θα μπαίνω insomnia να σας διαβάζω

Χλευασμός και ισοπέδωση. Εντός ολίγου ξεκινά και η κριτική πάνω στην ορθογραφία μου. Άσε είμαστε αρκετά χρόνια στα φόρουμς για να μας ενοχλούν τέτοιου είδους σχόλια. θα καταλάβουν οι κολοσοί από Consumer Product Safety Commission. Σιγά μην κάνει και η Lockheed martin εκστρατεία για την κατάργηση των όπλων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JcD είπε

Χλευασμός και ισοπέδωση. Εντός ολίγου ξεκινά και η κριτική πάνω στην ορθογραφία μου. Άσε είμαστε αρκετά χρόνια στα φόρουμς για να μας ενοχλούν τέτοιου είδους σχόλια. θα καταλάβουν οι κολοσοί από Consumer Product Safety Commission. Σιγά μην κάνει και η Lockheed martin εκστρατεία για την κατάργηση των όπλων! 

το ban το φαγε πάντως, λέγε εσύ οτι θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, JcD είπε

Δεν συμφωνώ στα περί μη ύπαρξης δόλου, από την στιγμή που ο ίδιος ο reviewer παραδέχθηκε ότι έβαλε πηλό που "κατά λάθος" πήγε και κάτω από την οθόνη! Ο άνθρωπος ψάρευε για κλικ. Προς το παρόν μία συσκευή φαίνεται να είχε πραγματικό θέμα χωρίς την παρέβαση των reviewers. Και το note τι το σχολιάζουμε ακόμα? θα ήταν άξιο σχολιασμού αν δεν το τράβαγε από την αγορά και παράταγε τους χρήστες σύξυλους, κακός σχεδιασμός, κακός προμηθευτής τι σημασία έχει, σημασία έχει ότι η εταιρία το αντιμετώπισε όπως έπρεπε!

Για ποιον reviewer λες ακριβως; Εχουμε κανενα link; Μια συσκευη δυσκολάκι το κόβω

Για το Note ειπώθηκε κατι που δεν ισχυε και διορθωσα. Συμφωνω και τοτε και τωρα αντεδρασε σωστα η εταιρια. Καποια σχολια εδω ηταν και ειναι οπου φυσαει ο ανεμος

Edit (μετα ειδα τα υπολοιπα που εγραψες στα επομενα post σου):

Οποιος σου λεει ενα γεγονος ειναι hater; Μη κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Επειδη εισαι βαμμένος Sammy δεν σημαίνει οτι οποιος διαφωνει ειναι hater.

Εχεις καταφέρει να διαστρεβλωνεις την αληθεια σε 2 thread για 2 θεματα ταυτοχρονα και κατηγορεις και τους άλλους;

Εχεις καταλαβει τι μας εχεις πει μεχρι στιγμης;

Η ξεκαθαρη παυση πωλησης των carriers εγινε απειλη, 

το recall του Consumer Product Safety Commission εγινε συμβουλη,

οι εμπειροι γνωστοι reviewers εγιναν ειτε ασχετοι ειτε εγκαθετοι με δολο,

η εταιρια απεσυρε το fold παρολο που δεν υπάρχει θέμα επειδη εγινε ντορος και δεν γινοταν αλλιως,

και η ανακοινωση της εταιριας που λεει "we will take measures to strengthen the display" εννοει οτι θα βαλουν απλα αυτοκολλητο που λεει να μην ξεκολάνε την μεμβράνη.

Αυτα τα λιγα που θυμαμαι ως τώρα.. ολο και κατι θα μου ξεφευγει..

 

 

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Choulio είπε

Για ποιον reviewer λες ακριβως; Εχουμε κανενα link; Μια συσκευη δυσκολάκι το κόβω

Για το Note ειπώθηκε κατι που δεν ισχυε και διορθωσα. Συμφωνω και τοτε και τωρα αντεδρασε σωστα η εταιρια. Καποια σχολια εδω ηταν και ειναι οπου φυσαει ο ανεμος

Edit (μετα ειδα τα υπολοιπα που εγραψες στα επομενα post σου):

Οποιος σου λεει ενα γεγονος ειναι hater; Μη κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Επειδη εισαι βαμμένος Sammy δεν σημαίνει οτι οποιος διαφωνει ειναι hater.

Εχεις καταφέρει να διαστρεβλωνεις την αληθεια σε 2 thread για 2 θεματα ταυτοχρονα και κατηγορεις και τους άλλους;

Εχεις καταλαβει τι μας εχεις πει μεχρι στιγμης;

Η ξεκαθαρη παυση πωλησης των carriers εγινε απειλη, 

το recall του Consumer Product Safety Commission εγινε συμβουλη,

οι εμπειροι γνωστοι reviewers εγιναν ειτε ασχετοι ειτε εγκαθετοι με δολο,

η εταιρια απεσυρε το fold παρολο που δεν υπάρχει θέμα επειδη εγινε ντορος και δεν γινοταν αλλιως,

και η ανακοινωση της εταιριας που λεει "we will take measures to strengthen the display" εννοει οτι θα βαλουν απλα αυτοκολλητο που λεει να μην ξεκολάνε την μεμβράνη.

Αυτα τα λιγα που θυμαμαι ως τώρα.. ολο και κατι θα μου ξεφευγει..

Δλδ δεν γνωρίζεις καν για το θέμα και σχολιάζεις κιόλας, και μου λες ότι διαστρεβλώνω κιόλας την αλήθεια. Όλοι οι reviewers παραδέχθηκαν ότι έκαναν κουταμάρα, ένας συγκεκριμένος και με δόλο για να μαζέψει κλικς, μάθε περί του θέματος και μετά σχολίαζε.!

Δεν είπα πουθενά ότι είναι άσχετοι είτε εγκάθετοι οι reviewers -και να ποιος διαστρεβλώνει τα λεγόμενα-

Η απάντηση δεν πήγαινε σε εσένα, πήγαινε σε εκείνον που με απεκάλεσε "υποστηρικτή", όποιος τονίζει και διορθώνει κάτι -όπως λες ότι έκανες εσύ- είναι υποστηρικτής? Τώρα εσύ με αποκαλείς βαμμένο για τον ίδιο λόγο που λες ότι δεν είσαι hater. Με το μπαρδόν αλλά εγώ δεν έχω καν συσκευή της συγκεκριμένης εταιρίας αυτή τη στιγμή. Τα περί βαψίματος αλλού τουτέστιν!

Φίλε μου είναι προφανές από τις πρώτες κιόλας γραμμές ότι δεν γνωρίζεις γιατί πράγμα μιλάς, να ανοίξω συζήτηση μαζί σου για θέματα που συζήτησα ήδη παραπάνω δεν το κάνω, μία χαρά έχω καταλάβει τι λέω και το να μας απαγορέψεις να λέμε την άποψη μας με την ταμπέλα του fanboy και του βαμμένου δεν παίζει πάντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, JcD είπε

Δλδ δεν γνωρίζεις καν για το θέμα και σχολιάζεις κιόλας, και μου λες ότι διαστρεβλώνω κιόλας την αλήθεια. Όλοι οι reviewers παραδέχθηκαν ότι έκαναν κουταμάρα, ένας συγκεκριμένος και με δόλο για να μαζέψει κλικς, μάθε περί του θέματος και μετά σχολίαζε.!

Δεν είπα πουθενά ότι είναι άσχετοι είτε εγκάθετοι οι reviewers -και να ποιος διαστρεβλώνει τα λεγόμενα-

Η απάντηση δεν πήγαινε σε εσένα, πήγαινε σε εκείνον που με απεκάλεσε "υποστηρικτή", όποιος τονίζει και διορθώνει κάτι -όπως λες ότι έκανες εσύ- είναι υποστηρικτής? Τώρα εσύ με αποκαλείς βαμμένο για τον ίδιο λόγο που λες ότι δεν είσαι hater. Με το μπαρδόν αλλά εγώ δεν έχω καν συσκευή της συγκεκριμένης εταιρίας αυτή τη στιγμή. Τα περί βαψίματος αλλού τουτέστιν!

Φίλε μου είναι προφανές από τις πρώτες κιόλας γραμμές ότι δεν γνωρίζεις γιατί πράγμα μιλάς, να ανοίξω συζήτηση μαζί σου για θέματα που συζήτησα ήδη παραπάνω δεν το κάνω, μία χαρά έχω καταλάβει τι λέω και το να μας απαγορέψεις να λέμε την άποψη μας με την ταμπέλα του fanboy και του βαμμένου δεν παίζει πάντως!

Τοσο δυσκολο να απαντησεις με ενα link; Ουτε 2 λεπτα δουλεια αλλα δεν τολμάς προφανως... την τελευταια φορα καταντησες να λες το ασπρο μαυρο για τις οθονες και μου εκαναν pm οτι φαινεται ποιος εχει δικιο και ποιος δεν πορει να παραδεχτει οτι δεν ειναι οπως τα ελεγε.. Αλλα τοτε εφταιγε η Google.. Αστο σε μαθαμε που μας το παιζεις και βετερανος των forum μη χ***

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Choulio είπε

Τοσο δυσκολο να απαντησεις με ενα link; Ουτε 2 λεπτα δουλεια αλλα δεν τολμάς προφανως... την τελευταια φορα καταντησες να λες το ασπρο μαυρο για τις οθονες και μου εκαναν pm οτι φαινεται ποιος εχει δικιο και ποιος δεν πορει να παραδεχτει οτι δεν ειναι οπως τα ελεγε.. Αλλα τοτε εφταιγε η Google.. Αστο σε μαθαμε που μας το παιζεις και βετερανος των forum μη χ***

Πολύ δύσκολο! Για κάτι που γνωρίζουν όλοι και μόνο εσύ δεν ξέρεις! Ακριβός σαν τις οθόνες ένα πράμα, όταν έλεγες ότι όλες οι amoled είναι ίδιες και μετά έκανες τριάντα κολοτούμπες για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Ποιός σου έστειλε pm ο καμμένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Δλδ δεν γνωρίζεις καν για το θέμα και σχολιάζεις κιόλας, και μου λες ότι διαστρεβλώνω κιόλας την αλήθεια. Όλοι οι reviewers παραδέχθηκαν ότι έκαναν κουταμάρα, ένας συγκεκριμένος και με δόλο για να μαζέψει κλικς, μάθε περί του θέματος και μετά σχολίαζε.!

Δεν είπα πουθενά ότι είναι άσχετοι είτε εγκάθετοι οι reviewers -και να ποιος διαστρεβλώνει τα λεγόμενα-

Η απάντηση δεν πήγαινε σε εσένα, πήγαινε σε εκείνον που με απεκάλεσε "υποστηρικτή", όποιος τονίζει και διορθώνει κάτι -όπως λες ότι έκανες εσύ- είναι υποστηρικτής? Τώρα εσύ με αποκαλείς βαμμένο για τον ίδιο λόγο που λες ότι δεν είσαι hater. Με το μπαρδόν αλλά εγώ δεν έχω καν συσκευή της συγκεκριμένης εταιρίας αυτή τη στιγμή. Τα περί βαψίματος αλλού τουτέστιν!

Φίλε μου είναι προφανές από τις πρώτες κιόλας γραμμές ότι δεν γνωρίζεις γιατί πράγμα μιλάς, να ανοίξω συζήτηση μαζί σου για θέματα που συζήτησα ήδη παραπάνω δεν το κάνω, μία χαρά έχω καταλάβει τι λέω και το να μας απαγορέψεις να λέμε την άποψη μας με την ταμπέλα του fanboy και του βαμμένου δεν παίζει πάντως!

φυσικά και διαστρεβλώνεις. όσον αφορά το Νote: το ban των carriers το βαφτισες απειλή και την απαγόρευση κυκλοφορίας σύσταση απλά για να περάσεις οτί η Samsung αυτοβούλως το απέσυρε. Αναγκάστηκε να το αποσύρει.

όσον αφορά το Fold πάλι σε διαψεύδουν τα γεγονότα. Αν η συσκευή ήταν ΟΚ η Samsung θα προχωρουσε κανονικά σε launch 26/4. Πραγματικά πιστεύεις οτί θα πάρει πίσω όλες τις συσκευες από τα ράφια και θα επιστρέφει διχίλιαρα από τα preorders γιατί κάπνισε στο Verge να γράψει κακή κριτική;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, panosathns είπε

φυσικά και διαστρεβλώνεις. όσον αφορά το Νote: το ban των carriers το βαφτισες απειλή και την απαγόρευση κυκλοφορίας σύσταση απλά για να περάσεις οτί η Samsung αυτοβούλως το απέσυρε. Αναγκάστηκε να το αποσύρει.

όσον αφορά το Fold πάλι σε διαψεύδουν τα γεγονότα. Αν η συσκευή ήταν ΟΚ η Samsung θα προχωρουσε κανονικά σε launch 26/4. Πραγματικά πιστεύεις οτί θα πάρει πίσω όλες τις συσκευες από τα ράφια και θα επιστρέφει διχίλιαρα από τα preorders γιατί κάπνισε στο Verge να γράψει κακή κριτική;;

Ότι σου είπα εξ αρχής, το note αποσύρθηκε παγκοσμίως, μιλάς για us, δεν έχει να κάνει με τις προειδοποιήσεις των αμερικανών εκτός κι αν πιστεύεις ότι η συγκεκριμένη επιτροπή δίνει εντολές σε κινέζους ευρωπαίους, ερζεγοβίνη και πάει λέγοντας. Σαφώς και αυτοβούλως αποσύρθηκε η συσκευή λοιπόν.

Μία συσκευή fold έβγαλε πραγματικό πρόβλημα, τα ίδια και τα ίδια θα λέμε πάλι? Πάλι τυρί, πάλι από την αρχή. Ότι γίνεται αυτή τη στιγμή γύρω από τη συγκεκριμένη συσκευή προκλήθηκε λόγο του ντόρου που έγινε από τα βίντεο των δοκιμαστών. Οπότε η απάντηση στο ερώτημα σου είναι ΝΑΙ. Ότι αλλαγή επέλθει είτε στην συσκευή είτε στην συσκευασία της είναι λόγο των συγκεκριμένων κριτικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, JcD είπε

Ότι σου είπα εξ αρχής, το note αποσύρθηκε παγκοσμίως, μιλάς για us, δεν έχει να κάνει με τις προειδοποιήσεις των αμερικανών εκτός κι αν πιστεύεις ότι η συγκεκριμένη επιτροπή δίνει εντολές σε κινέζους ευρωπαίους, ερζεγοβίνη και πάει λέγοντας. Σαφώς και αυτοβούλως αποσύρθηκε η συσκευή λοιπόν.

Μία συσκευή fold έβγαλε πραγματικό πρόβλημα, τα ίδια και τα ίδια θα λέμε πάλι? Πάλι τυρί, πάλι από την αρχή. Ότι γίνεται αυτή τη στιγμή γύρω από τη συγκεκριμένη συσκευή προκλήθηκε λόγο του ντόρου που έγινε από τα βίντεο των δοκιμαστών. Οπότε η απάντηση στο ερώτημα σου είναι ΝΑΙ. Ότι αλλαγή επέλθει είτε στην συσκευή είτε στην συσκευασία της είναι λόγο των συγκεκριμένων κριτικών.

αντε πάλι με τις προειδοποιήσεις. δεν ήταν προειδοποιήσεις ήταν απαγόρευση κυκλοφορίας στις ΗΠΑ, τη σημαντικότερη αγορά παγκοσμίως. η επιτροπή αυτή δεν συστήνει, απαγορευει. άσε που δεν είχε προλάβει να κυκλοφορήσει καλά καλά και σε πολλές χωρές. επίσης είχε και ban από όλες τις αεροπορικές παγκοσμίως. αν αυτό δεν είναι αναγκαστικό recall τότε τι;

για το Fold. ναι παραδόξως συμφωνούμε οτί το recall γίνεται λόγω του ντόρου απο τα reviews. μα για αυτο δεν τα εστειλε η samsung τα fold; για να κάνουν review; το κακό είναι οτί αν χαλάει η οθόνη τόσο εύκολα θα πρεπε να το χουν δει μόνοι τους, όχι να τους το πει το Verge.

αν γίνει αλλαγή στο hardware της συσκευής τότε μιλάμε για απόσυρση της συσκευής και λανσάρισμα μιας άλλης. και αυτό είναι καλό για σένα τελικά γιατί στα χέρια σου θα φτάσει μια καλύτερη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panosathns είπε

αντε πάλι με τις προειδοποιήσεις. δεν ήταν προειδοποιήσεις ήταν απαγόρευση κυκλοφορίας στις ΗΠΑ, τη σημαντικότερη αγορά παγκοσμίως. η επιτροπή αυτή δεν συστήνει, απαγορευει. άσε που δεν είχε προλάβει να κυκλοφορήσει καλά καλά και σε πολλές χωρές. επίσης είχε και ban από όλες τις αεροπορικές παγκοσμίως. αν αυτό δεν είναι αναγκαστικό recall τότε τι;

για το Fold. ναι παραδόξως συμφωνούμε οτί το recall γίνεται λόγω του ντόρου απο τα reviews. μα για αυτο δεν τα εστειλε η samsung τα fold; για να κάνουν review; το κακό είναι οτί αν χαλάει η οθόνη τόσο εύκολα θα πρεπε να το χουν δει μόνοι τους, όχι να τους το πει το Verge.

αν γίνει αλλαγή στο hardware της συσκευής τότε μιλάμε για απόσυρση της συσκευής και λανσάρισμα μιας άλλης. και αυτό είναι καλό για σένα τελικά γιατί στα χέρια σου θα φτάσει μια καλύτερη συσκευή.

Καλή συνέχεια και καλό βράδυ φίλε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...