Προς το περιεχόμενο

«Επαναστατική» οθόνη θα διαθέτει το OnePlus 7 Pro αλλά και 5G έκδοση


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, malm32 είπε

Για πιο λογο όλα τα 5G τα κάνουν τεράστια? Για να χωρέσουν οι κεραίες? 😂

 

για να τα βαλουν στον.... ας μην πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, Rom23 είπε

εχω μια απορια... γιατι πρεπει ολα τα ^^καλα^^ κινητα να ειναι πανω απο 6 ιντσες που το θεωρω οτι ειναι αβολο στο χερι και στη τσεπη....

Για να έχουν μεγάλο μέγεθος και να μπορέσει να χωρέσει μέσα μια μεγάλη μπαταριά που να αντέχει ικανοποιητικά (σε αυτονομία) όλο αυτό το hardware...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexhs gk είπε

 Τα μισά σχόλια εδώ είναι για την τιμή.

Λογικο ειναι μιας και τα υπολοιπα δεν εχουν επιβεβαιωθει ακομα.

5 ώρες πριν, Rom23 είπε

εχω μια απορια... γιατι πρεπει ολα τα ^^καλα^^ κινητα να ειναι πανω απο 6 ιντσες που το θεωρω οτι ειναι αβολο στο χερι και στη τσεπη....

Γιατι τα μικροτερα κινητα δεν πουλανε.

Στα νεα Galaxy S10 κινητα που κυκλοφορησαν,το μοντελο με τις λιγοτερες πωλησεις(αν και πιο value for money)ηταν το μικροτερο S10e και το κινητο με τις μεγαλυτερες πωλησεις το S10+.

Και στην Oneplus φαινεται το παλιο για οσους θυμουνται OneplusX δεν πουλησε οσο θα ηθελε η εταιρεια γιαυτο και σταματησε να βγαζει μικρα κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρω καθότι έχω το 1+3. ΔΕ ΘΕΛΩ.

 

Κάποιος είπε γιατί δε μένει η τιμή 400. Γιατί να μη μείνει; Η τιμή στα 1+ δε πέφτει. Αντίθετα τα σ10/χουαουει ετσετερα σε 4 μήνες τα παίρνεις πιο φθηνά από 1+.

 

Κάποιος φίλος είπε για 1+3 και p30&s10. Επειδή εδώ συνάδελφοι στη τράπεζα έχουν Κάιντα δύο ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ πρόβλημα απόκρισης. Δε ξέρω τι είδε ο φίλος εγώ δεν έχω βιοχημικό και βιονικο μάτι η είμαι βλάκας και δεν είδα κανένα κόλλημα.

 

Το 1+7 θα το πάρω γιατί μετά από 3 χρόνια απλά θέλω κινητό. Διαφωνώ κάθετα με τη τιμή ούτε πάνελ θα έχει κορυφαίο στην αγορά, ούτε κάμερα,θα είναι ένα ακόμα κινητό με πολύ καλό επεξεργαστή, πολύ ραμ (ανάθεμα γιατί έχει τόσα reload με τόση tam βέβαια)και ένα σοφτγουεαρ να βασίζεται πάνω. The end.

 

Άλλα πράγματα ονειρευόμουν και σε άλλη τιμή. Η καλύτερα: αυτά που δίνει Μαξ σε 6Τ τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως κάτοχος OnePlus One παλαιότερα και σχεδόν 2 χρόνια τώρα OnePlus 5 που σημειωτέον το πήρα 360€ (από 500€) η εταιρεία μπαίνει σε άλλα στρατόπεδα αν φτάσει σε 4ψηφια νούμερα.

Παρόλα αυτα όμως, και παλι τα αξίζει σε σχέση με τους ανταγωνιστές της . Κερδίζει σε όλα και χάνει μόνο στην κάμερα...!

Αλλά  δυστυχώς σε αυτές τις τιμές θα  χάσει την vfm ταυτότητα της..
Αν το Pro  ( όχι το 5g)  κοστίζει το πολύ 700€ , τότε θα είναι μια πολύ συμφέρουσα αγορά! 

Το τσιμπάω άνετα όταν η τιμή του πέσει κοντά στο 500ρικο και κινητό ξανά μετά από 4 χρόνια...

Επεξ/σία από ChrisTz1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ChrisTz1 είπε

Ως κάτοχος OnePlus One παλαιότερα και σχεδόν 2 χρόνια τώρα OnePlus 5 που σημειωτέον το πήρα 360€ (από 500€) η εταιρεία μπαίνει σε άλλα στρατόπεδα αν φτάσει σε 4ψηφια νούμερα.

Παρόλα αυτα όμως, και παλι τα αξίζει σε σχέση με τους ανταγωνιστές της . Κερδίζει σε όλα και χάνει μόνο στην κάμερα...!

Αλλά  δυστυχώς σε αυτές τις τιμές θα  χάσει την vfm ταυτότητα της..
Αν το Pro  ( όχι το 5g)  κοστίζει το πολύ 700€ , τότε θα είναι μια πολύ συμφέρουσα αγορά! 

Το τσιμπάω άνετα όταν η τιμή του πέσει κοντά στο 500ρικο και κινητό ξανά μετά από 4 χρόνια...

 

 

Σορρυ αλλα σε καμμια περιπτωση δεν αξιζει περισσοτερο τα λεφτα απο τους αλλους... Οταν υπερκοστολογεις, υπερκοστολογεις, δεν υπαρχει υπερκοστολογω καλυτερα η λιγοτερο... Τωρα το νοτε 9 που ειναι το απολυτο τηλεφωνο εχει πεσει κατω απο 600...

 

Στα 480 που ληρα εγω το "αρχαιο" πλεον 3τ, που σημ. τωρα εληξε η εγγυηση, τα λεφτα τοτε τα θεωρησα καπως πολλα αλλα για μια τιμια συσκευη η οποια εβγαλε ανετα 2.5 χρονια. Το ανετα σχετικο. Επειδη καποιοι εκαναν λογο για αναβαθμισεις, μολις το κινητο πηρε 8 αντροιντ εγινε χαλια. Λαγκαρισματα, κρασαρισμα εφαρμοφων, μπαταρια χαλασε κατα πολυ. Με τα νεοτερα update εφτιαξ3 καπως το οραγμα αλλα οχι ολοκληρωτικα... Οταν λοιπον ειναι να μου δωσεις ενα update αμα ειναι να μου κανεις χειροτερο το κινητο αστο, μενω με το παλιο μου και χωρις σεκιουριτι γιατι ειμαι κακος... Αν η τιμη ξεπερασει τα 600 για την τοπ εκδοση του απλα δε παινουν ουτε ενα ε απο μενα... Οπως ειπ θηκε παραπανω, λεντ γιοκ, οντιο τζακ γιοκ.... Δε πειραζει... Υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά λάθη διαβάζω στα comments, μέχρι 5000 yuan δηλαδή 749  δολάρια και ευρώ λογικά αν πάει τιμολογιακά σαν τα προηγούμενα είπε ο CEO μέσο Weibo και αυτά για το PRO μοντέλο με την 90hz οθόνη , extra φακό, και την pop up selfie camera όχι το κανονικό Oneplus 7. Το απλό 7 λογικά θα κάνει σαν το 6T ή κανένα 20 ευρώ παραπάνω. Πάλι δεν έχει ανταγωνισμό ούτε το απλό ούτε το PRO γιατί δεν υπάρχει άλλο με 855 και stock ή near stock android.

Το MI9 128gb έχει μακράν κατώτερο software χειρότερη μπαταρία και κατά τα άλλα λογικά θα είναι παρόμοιο με το απλό 7 και αν το θες με επίσημη εγγύηση κάνει 550 από Ελλάδα. ενώ το 7 γύρω στα 550-570?

Το S10 σε ένα μήνα λογικά θα κάνει λογικά γύρω στα 650 , το S10+ 780 με χειρότερο software πολύ χειρότερο battery life , μάλλον καλύτερες κάμερες και ip68 + wireless charging?


Το P30 pro γύρω στα 800 πάλι παρόμοια περίπτωση με S10+.


Το Pixel 4 όταν βγει θα κάνει 1000+ ευρώ  και δεν θα υπάρχει καν στην Ελλάδα.

Οπότε τι ανταγωνισμό ακριβώς έχει ? Και μην συγκρίνεται με κινητά από κίνα χωρίς εγγύηση και με παλαιότερους επεξεργαστές που βλέπω δεν έχει κανένα νόημα η σύγκριση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, silotx είπε

Πολλά λάθη διαβάζω στα comments, μέχρι 5000 yuan δηλαδή 749  δολάρια και ευρώ λογικά αν πάει τιμολογιακά σαν τα προηγούμενα είπε ο CEO μέσο Weibo και αυτά για το PRO μοντέλο με την 90hz οθόνη , extra φακό, και την pop up selfie camera όχι το κανονικό Oneplus 7. Το απλό 7 λογικά θα κάνει σαν το 6T ή κανένα 20 ευρώ παραπάνω. Πάλι δεν έχει ανταγωνισμό ούτε το απλό ούτε το PRO γιατί δεν υπάρχει άλλο με 855 και stock ή near stock android.

Το MI9 128gb έχει μακράν κατώτερο software χειρότερη μπαταρία και κατά τα άλλα λογικά θα είναι παρόμοιο με το απλό 7 και αν το θες με επίσημη εγγύηση κάνει 550 από Ελλάδα. ενώ το 7 γύρω στα 550-570?

Το S10 σε ένα μήνα λογικά θα κάνει λογικά γύρω στα 650 , το S10+ 780 με χειρότερο software πολύ χειρότερο battery life , μάλλον καλύτερες κάμερες και ip68 + wireless charging?


Το P30 pro γύρω στα 800 πάλι παρόμοια περίπτωση με S10+.


Το Pixel 4 όταν βγει θα κάνει 1000+ ευρώ  και δεν θα υπάρχει καν στην Ελλάδα.

Οπότε τι ανταγωνισμό ακριβώς έχει ? Και μην συγκρίνεται με κινητά από κίνα χωρίς εγγύηση και με παλαιότερους επεξεργαστές που βλέπω δεν έχει κανένα νόημα η σύγκριση.

Όσον αφορά στο mi 9, η βασική έκδοση 6/64  (η οποία με καλύπτει απόλυτα από χώρο) έχει 449€ από Amazon με 2 έτη σούπερ εγγύηση. Η βασική έκδοση του op7 θα είναι τουλάχιστον 100-130€ ακριβότερη.

Το software είναι και θέμα γούστου βασικά, ενώ η μπαταρία απαξ και βγάζει μια τυπική ημέρα χρήσης μου φτάνει και μου περισσεύει.. Ούτως η άλλως όλοι φορτίζουμε κάθε βράδυ, είτε είναι στο 10% είτε στο 40%.

Ο καθένας επιλέγει βάσει των αναγκών και προτεραιοτητων του φυσικά, αλλά για εμένα η ασύρματη φόρτιση, η πλήρης aod, η καλή κάμερα, το second space και το τρομερό vfm κάνουν το mi9 μονόδρομο.

Επεξ/σία από Redragon7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατάτε μικρό καλάθι παίδες... είδα και τα s10+ και το P30 Pro και το razer2 των 120Hz και και και... δίπλα στο Mix3 όλα είναι ξεπλυμένα και πεθαμένα μπροστά στην μοναδική οθόνη του Mix3. Μόνο το Μi9 στέκεται κοντά του αν και αυτό πάλι από πίσω...

Τώρα το κόστος αν ανέβει όντως όσο λέει το άρθρο κλάφτα Χαράλαμπε... ήταν στην κατηφόρα η oneplus αλλά παραστράτησε πολύ και έπεσε στο γκρεμό.

Κρίμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, nero62 είπε

Κρατάτε μικρό καλάθι παίδες... είδα και τα s10+ και το P30 Pro και το razer2 των 120Hz και και και... δίπλα στο Mix3 όλα είναι ξεπλυμένα και πεθαμένα μπροστά στην μοναδική οθόνη του Mix3. Μόνο το Μi9 στέκεται κοντά του αν και αυτό πάλι από πίσω...

Τώρα το κόστος αν ανέβει όντως όσο λέει το άρθρο κλάφτα Χαράλαμπε... ήταν στην κατηφόρα η oneplus αλλά παραστράτησε πολύ και έπεσε στο γκρεμό.

Κρίμα.

S10+ ξεπλημενο μπροστά στο mix3 πρώτα από όλα τι σχέση έχει με την OnePlus δεύτερον τί πίνεις και δεν μας δίνεις; Δεν είμαι σε καμία περίπτωση φαν της Samsung αλλά η οθόνη του είναι η καλύτερη στην αγορά αυτή την στιγμή εσύ μάλλον έχεις κανένα ξάδερφο στην xiaomi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2019 στις 12:09 ΜΜ, panagi0tisgr είπε

Eαν φτιαξουν τις καμερες περισσοτερο φετος και το SAR πεσει θα το χτυπήσω. Αλλιώς με την άνοδο της τιμής του κάθε χρόνο εχει πάψει να ειναι VFM. Aυτος ο τίτλος μέχρι τώρα πάει στο Mi 9.

https://m.youtube.com/watch?v=X-dC5LySJmo&t=1011s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, silotx είπε

 Πάλι δεν έχει ανταγωνισμό ούτε το απλό ούτε το PRO γιατί δεν υπάρχει άλλο με 855 και stock ή near stock android.

 το S10+ 780 με χειρότερο software πολύ χειρότερο battery life , μάλλον καλύτερες κάμερες και ip68 + wireless charging?

Οπότε τι ανταγωνισμό ακριβώς έχει ?

Πρεπει να βγειτε και λιγο εξω στους δρομους μερικοι να δειτε ο κοσμος τι αποψη εχει για ολα αυτα.

Για πολλα γελια οτι το Oneplus δεν εχει ανταγωνισμο στην Ελλαδα λογω stock android. Ναι δεν βλεπεις ολοι στον δρομο με Oneplus κινητα ειναι επειδη θελουν οπως και δηποτε stock android..

Επισης για το χειροτερο software και το χειροτερο battery life του S10+,οτι πεις. Που να ειχε και always on display το Oneplus(που δεν εχει)τι θα εγραφες δηλαδη.

Επισης μαρεσει το ''μαλλον καλυτερες καμερες'' που το γραφεις με δοση αμφιβολιας λες και η oneplus ηταν ποτε μεταξυ των κορυφαιων στις καμερες κινητων...

Και για το pixel που αναφερεις,αν καποιος το θελει πραγματικα το αγοραζει απο Amazon και εχει μια χαρα εγγυηση.Γιατι και το Oneplus στα Ελληνικα καταστηματα δεν το βρισκεις...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...