Προς το περιεχόμενο

Samsung UE65NU8000 ~ 999€ Κωτσόβολος


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung UE65NU8000 έχει ιστορικό χαμηλό στο skroutz 1200€. Αυτή τη στιγμή είναι σε προσφορά στα 999€ 

Προσωπικά την έψαχνα καιρό και όντως σαν ποιότητα είναι από τις καλύτερες επιλογές της κατηγορίας 

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/184618-samsung-ue65nu8002-65

https://www.skroutz.gr/s/14632581/Samsung-UE65NU8000.html?from=catspan&keyphrase=Samsung+65+8000

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάει και χαμηλότερα έμμεσα, την μεγάλη εβδομάδα την είχε το MediaMarkt στα € 1.199 με 20% επιστροφή από το Go4more (€ 240).

Από εκεί και πέρα σίγουρα παραμένει προσφορά, ειδικά για όσους δεν έχουν κάρτα εθνικής.

Επειδή την είδα πρόσφατα σε κατάστημα οι εντυπώσεις μου είναι: ωραία κατασκευή και εμφανίσιμη, εύχρηστο μενού και smart, φάνηκε πως είχε καλή εικόνα σε απεικόνιση και κίνηση για αναπαραγωγή περιεχομένου 4κ ή full HD από stick, στα κανάλια της digea σε ορισμένα προγράμματα (όχι σε όλα) η εικόνα ήταν απογοητευτική, κορεσμένη και με σπασίματα, γρήγορη αλλαγή καναλιών, επίσης νομίζω πως δεν υποστηρίζει DTS.

Ας μας πουν και οι γνώστες γιατί σε αυτό το budget δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο στις 65' και βρίσκομαι και εγώ σε διαδικασία αναζήτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/5/2019 στις 10:03 ΠΜ, Patrick147 είπε

Έχει πάει και χαμηλότερα έμμεσα, την μεγάλη εβδομάδα την είχε το MediaMarkt στα € 1.199 με 20% επιστροφή από το Go4more (€ 240).

Από εκεί και πέρα σίγουρα παραμένει προσφορά, ειδικά για όσους δεν έχουν κάρτα εθνικής.

Επειδή την είδα πρόσφατα σε κατάστημα οι εντυπώσεις μου είναι: ωραία κατασκευή και εμφανίσιμη, εύχρηστο μενού και smart, φάνηκε πως είχε καλή εικόνα σε απεικόνιση και κίνηση για αναπαραγωγή περιεχομένου 4κ ή full HD από stick, στα κανάλια της digea σε ορισμένα προγράμματα (όχι σε όλα) η εικόνα ήταν απογοητευτική, κορεσμένη και με σπασίματα, γρήγορη αλλαγή καναλιών, επίσης νομίζω πως δεν υποστηρίζει DTS.

Ας μας πουν και οι γνώστες γιατί σε αυτό το budget δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο στις 65' και βρίσκομαι και εγώ σε διαδικασία αναζήτησης.

γενικα στα καταστηματα βαζουν τις ρυθμισεις στην τσιτα και δειχνουν μεν πιο φωτεινες, αλλα επειδη εχουν ακριβως, κορεσμενα χρωματα, ειναι εντελως "ψευτικη" η εικονα.  

 

εχεις δικιο σε αυτο.  αλλα...,  στο σπιτι, με αλλες ρυθμισεις, η εικονα γινεται πιο απολαυστικη με καλο μαυρο και επισης καλα χρωματα. επισης ενα μειον, ειναι το No DTS....! 

 

η αντιπαλη προταση σε αυτη ειναι η 65SK8000 που εχει  IPS πανελ + DTS...!!  

Οπως επισης στα ιδια χρηματα παιζει και η SONY 65XF8500  με ANDROID...!! 

 

ΥΓ.  δυστυχως δεν ερχεται Ελλαδα η MI TV να κανουμε παρτυ.... με 600-700€....!!! 

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Patrick147 είπε

Ας μας πουν και οι γνώστες γιατί σε αυτό το budget δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι καλύτερο στις 65' και βρίσκομαι και εγώ σε διαδικασία αναζήτησης.

Στα 1000€ παίζεις ανάμεσα σε 2 κομμάτια. Samsung UE65NU8000 και LG 8100. 

Πρέπει να τις δεις από κοντά και τις 2 για να έχεις προσωπική άποψη - μην μείνεις μόνο σε reviews δηλαδή. Είναι premium μοντέλα και οι 2 και στην κορυφή της κατηγορίας τους, δεδομένης της τεχνολογίας τους. 

Αν θες περισσότερα, πρέπει να ανέβεις αρκετά (το ελάχιστο 25%) σε χρήματα και να πας σε Full Array LED, QLED, OLED

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Premium μοντελα...ΔΕΝ θα τα ελεγα.   ειναι καλα μεσαια μοντελα.. με ελλειψεις ολα τους..!

 

η Samsung δεν εχει DTS υποστηριξη. και εχει την χειροτερη SMART πλατφορμα, σε σχεση με LG - SONY. 

η LG δεν εχει VA panel που ειναι καλυτερο σε ταινιες, και ειχε (δεν ξερω αν ισχυει και στα φετινα μοντελα) το  FAKE 4K panel  (WRGB). 

η SONY ισως ειναι η μονη με πιο ισορροπημενα καλα χαρακτηριστικα. με μονο ουσιαστικο μειον, το IPS πανελ, και λιγοτερες θυρες...αν δεν κανω λαθος...!! 

 

αλλα το πιο σωστο ειναι, οπως ειπωθηκε,  ο ενδιαφερομενος, να παρει 2-3 βιντεακια  υψηλης αναλυσης, και να τις συγκρινει επιτοπου -αν γινεται- σε ενα καταστημα, με τις ρυθμισεις που θελει αυτος, και οχι με τις ρυθμισεις "καταστηματος"....!!!! 

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σονυ 70XE8305 στα 999 αν υπάρχει ακόμη σε προσφορά,

πολύ καλά μαύρα με VA panel και Android O/S που κάνεις sideload οτι κάνεις κέφι...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τιμή αλλά ο περιορισμός του dts τεράστιος. Και όχι μόνο ούτε πολλά avi παίζει. Η 70xe8305 είναι πολύ ανώτερη κάπου έπαιζε προσφορά πριν λίγες μέρες αν την βρείτε πάτε εκεί. 70αρα με 999 πριν λίγα χρόνια ήταν όνειρο θερινής νυκτός. Έχουμε μπει σε μια εποχή που σιγά σιγά όλοι θα παμε σε 70 75 ιντσών τηλεοράσεις για πραγματική κινηματογραφικη εμπειρία στα σπίτια μας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sokos1 είπε

Σονυ 70XF8305 στα 999 αν υπάρχει ακόμη σε προσφορά,

πολύ καλά μαύρα με VA panel και Android O/S που κάνεις sideload οτι κάνεις κέφι...

Fixed......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίεργα παιχνίδια παίζονται! Ο κωτσοβολος την έβαλε 1450€ τώρα και ο media την έχει αφήσει 999€ (μέχρι πιθανότατα το πρωί που θα ξυπνήσουν και θα της αλλάξουν τιμή και αυτοί!) 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Περίεργα παιχνίδια παίζονται! Ο κωτσοβολος την έβαλε 1450€ τώρα και ο media την έχει αφήσει 999€ (μέχρι πιθανότατα το πρωί που θα ξυπνήσουν και θα της αλλάξουν τιμή και αυτοί!) 

Για την ιστορια, απο την ωρα που ανοιξες το θεμα παντως και το ΜΜ 999 την ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Για την ιστορια, απο την ωρα που ανοιξες το θεμα παντως και το ΜΜ 999 την ειχε.

Στην αναζήτηση του skroutz μόλις άνοιξα το θέμα, στα 999€ ήταν σίγουρα μόνο ο Κωτσος. 

Τώρα αν την είχε κ το media και δεν είχε ενημερωθεί το skroutz, δεν το ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προφανως δεν την ειχε τσιμπησει αμεσα. Μετα απο καμια ωρα το πολυ που ξανακοιταξα σκρουτζ, ειχε και την τιμη του ΜΜ και στο σκρουτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια χαζομαρα εχει κανει ο Κωτσος στο site του....στο φυλλαδιο που εχει μοιρασει την εχει στα 999.

Εκτός αν έκανε τυπογραφικό λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...