Προς το περιεχόμενο

Watchmen (HBO)


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Ablaoublas_542 είπε

From what I understand, δεν εχει ανανεωθει επισημα και ο lindeloff δηλωνει πως οτι ιδεα ειχαν εξαντληθηκε σε αυτη τη σεζον.

το ειπε αυτο; αχαχαχα. μα ποσο προβλεψιμο το μαθητουδι του JarJar. παλι καλα που δεν την ξεκινησα. 🤣

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, KilliK είπε

το ειπε αυτο; αχαχαχα. μα ποσο προβλεψιμο το μαθητουδι του JarJar. παλι καλα που δεν την ξεκινησα. 🤣

γιατι ρε συ? εγω το βρισκω τιμιο απο τη μερια του...Ειχε μια ιδεα για τη σειρα με αρχη και τελος, να πει μια ιστορια στο κοσμο του watchmen...Επειδη παει καλα , θα πρεπει σωνει και καλα να τεντωσουν αυτη την ιστορια για να γεμισουν επεισοδια?

Αυτο που λενε παντως ειναι οτι αν συνεχιστει δε θα μιλαμε για την ιδια ιστορια...Θα συνεχιστει οπως εγινε με το fargo ή το true detective...Που να σου πω την αληθεια αυτο θα με ιντριγκαρε πολυ περισσοτερο γιατι θα αφηνε πιθανοτητες να δουμε comedian ή rorcharch που ειναι ενδιαφεροντες χαρακτηρες...

 

μακαρι να ειχε και αλλους lindelof...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οπως σου ειπα, δεν προκειται να βγει 2η σεζον, συνεχεια της 1ης...Αν βγει 2η σεζον θα ειναι αλλη ιστορια στον ιδιο κοσμο....

δες το, αξιζει σου λεω...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου κάνει εντύπωση σειρά στο σύμπαν των watchmen να έχει τόσο απειροελάχιστες αναφορές στον Comedian και στο παρελθόν της Laurie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2019 στις 2:56 ΜΜ, bluesattack είπε

Ωχ , δηλαδη που εδειχναν μεχρι τωρα ηταν προιον ωριμης σκεψης ? 😂

Γιατί, υπάρχει καμία αμφιβολία για αυτό; Δεν έχω ξαναδεί την τελευταία χρονια πιο focused και καλυτερη δομημενη σεζον και σειρα. Χαλαρα μεσα στις καλυτερες σειρες της 10ετιας απο μενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Γιατί, υπάρχει καμία αμφιβολία για αυτό; Δεν έχω ξαναδεί την τελευταία χρονια πιο focused και καλυτερη δομημενη σεζον και σειρα. Χαλαρα μεσα στις καλυτερες σειρες της 10ετιας απο μενα.

Bασικα μεγαλος αχταρμας , με σουρεαλ στοιχεια οπως καλαμαρια, χταποδια,ελεφαντες, κλωνοι, ρολογια , προβολεις υπνωτισμου , γραμμη παραγωγης για..Mανχατταν .Κατι σαν το Παρτυ με τον Πητερ Σελλερς δηλαδη .Αλλα κραταω μια πισινη γιατι δεν εχω δει το τελευταιο ακομα, μπορει να εχει υπαρξει ενα συγκλονιστικο δεσιμο ολων των  στοιχειων  :D

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Papakaliati είπε

Γιατί, υπάρχει καμία αμφιβολία για αυτό; Δεν έχω ξαναδεί την τελευταία χρονια πιο focused και καλυτερη δομημενη σεζον και σειρα. Χαλαρα μεσα στις καλυτερες σειρες της 10ετιας απο μενα.

Χριστε μου τι αλλη υπερβολη θα ακουσω. Ενταξει το πεθανες

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την είδα έστω και καθυστερημένα. Χωρίς να έχω διαβάσει graphic novel και έχοντας δει τη ταινία όταν βγήκε χωρίς να με ενθουσιάσει.

Μου άρεσε πολύ. Ωραία και ενδιαφέρουσα ιστορία, με αρχή μέση και τέλος, δοσμένη σε ένα πλαίσιο με πολλά σουρεαλ στοιχεία, ιδιαίτερο χιούμορ, εκπληκτικό soundtrack απο Trent Reznor & Atticus Ross και γενικώς μακρια από τη συμβατική δομή των περισσοτέρων σειρών που κυκλοφορούν. Ο Lindelof είναι ταλαντούχος, συν οτι μαθαίνει από τα λάθη του και ωριμάζει. Εδώ νομίζω ότι τόλμησε και κέρδισε.

 

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Η σειρα κερδισε 11 ΕΜΜΥ την προηγουμενη Δευτερα και ηταν αυτο που με παρακινησε να αρχισω να τη βλεπω. Οντως ειναι μια περιεργη τηλεοπτικη σειρα ισως οχι για τη μαζα αλλα  η παραγωγη ειναι κορυφαια σε ολα. Δεν σε κολλαει στην πολυθρονα, ωστε να πεις θα κανω μαραθωνιο ως τα ξημερωματα να την τελειωσω, ομως βλεπεται ευχαριστα και αξιζει το χρονο σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...