Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S10+ Review: Ό,τι καλύτερο έχει να προσφέρει η Samsung


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, paris_chav είπε

Oποιος εχει υπομονη, το παιρνει λιγο πριν το επομενο που η τιμη θα εχει υποχωρησει στα τωρινα επιπεδα του s9+.

Eχοντας τον προκατοχο του, το μονο που μπορω να πω οτι ζηλευω (απ οσα εχω ακουσει/διαβασει τουλαχιστον), ειναι η αρκετα μεγαλυτερη αυτονομια που εχει. Ειναι και το μονο που μου τη δινει στο s9+ (με απαιτητικη χρηση δεν σου βγαζει τη μερα).

Απ την αλλη, αυτη η τρυπα στην οθονη μου χτυπαει καπως ασχημα.

Αξιζει την μετάβαση με μια καλή τιμή εμένα μ βγήκαν κ δώρο τα buds πούλησα  το s9 plus  κ χωρίς φόρο κ ήρθε σούπερ.  Τη συνηθίζεις την τρύπα   το Bezels στο κάτω μέρος το άφησαν για να το βγάλουν στο επόμενο  έχω γράψει review στο s10 plus  στο σκρουτζ δεύτερο είναι τώρα λογικά σαν το πιο χρήσιμο 

10 λεπτά πριν, voltmod είπε

Δεν παρατήρησα κάτι που να με παραξενέψει. Δεν έκανα μέτρηση, αλλά δεν παρατήρησα και κάτι...

Ναι, γιατί λες ότι δεν το είχε η δική μου συσκευή όμως;

Screenshot_20190508-161933_Camera.jpg.1c9fdb8c632a6fb4cce9598e4eee3429.jpg

Screenshot_20190508-164355_Settings.jpg

Είπα ότι δεν το ανέφερες.. Κ λέω κάνει δουλειά  σε σχέση με πριν το πάρει επειδή την λες κρίμα την κάμερα του s10 plus....  Βάλε αν θέλεις κ την gcam δίνω κ λινκ  κάνει θαύματα για σκοτάδι οκ θα έπρεπε να το κάνει από μόνη της η συσκευή αλλά ας είναι κ έτσι...   Το p30 pro πέρα απτό ζουμ κ τη νύχτα κ την πιο γρήγορη φόρτιση που οι περισσότεροι σπάνια το βάζουμε στο fast είναι πίσω..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Αξιζει την μετάβαση με μια καλή τιμή εμένα μ βγήκαν κ δώρο τα buds πούλησα  το s9 plus  κ χωρίς φόρο κ ήρθε σούπερ.  Τη συνηθίζεις την τρύπα   το Bezels στο κάτω μέρος το άφησαν για να το βγάλουν στο επόμενο  έχω γράψει review στο s10 plus  στο σκρουτζ δεύτερο είναι τώρα λογικά σαν το πιο χρήσιμο 

Σε καθε επομενη ναυαρχιδα αξιζει η μεταβαση, απλα αυτο που λεω ειναι οτι δεν ειναι αναγκαια τωρα για καποιον που εχει το s9 plus..Η διαφορα τους ειναι γυρω στα 300 ευρω και σταδιακα θα αρχισει να μικραινει οσο περναει ο καιρος..Οποτε ενας κατοχος s9 plus μπορει να κανει υπομονη πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gripakos είπε

Ναι ισχυει!Ο καλυτερος ευρωπαικος επεξεργαστης σε λαγκ!!!😂😂😂Ζητω οι  exynos!μπεεεεεεε🐑🐑🐑

Μάλλον έχεις μείνει στο 2016 κ πιο πίσω..  Εμείς τουλάχιστον μπορούμε να βάλουμε κ όποιον launcher θέλουμε  εσείς καθίστε με τα εικονίδια αν έχεις Apple απτό 2005 😊

14 λεπτά πριν, voltmod είπε

Ε, εντάξει, δεν διαφωνούμε τότε 😉 την ίδια άποψη έχω και εγώ.

Ναι απλά θεωρώ το s10 plus. Ως πρώτη επιλογή για όποιον θέλει την καλύτερη συσκευή αυτή τη στιγμή είτε android είτε ios ..   Απλά χτυπάει άσχημα το κρίμα για κάποιον που δεν ξέρει θα νομίζει ότι βγάζει μέτριες φώτο  πιστεύω. 

Είναι η πιο ολοκληρωμένη συσκευή αυτή τη στιγμή οκ θέλει εφαρμογή για led  κ gcam αααν κάποιος τη χρειαστεί σε πίσσα σκοτάδι  κ θα φορτίσει με λίγη καθυστέρηση μέχρι το εκατό αλλά θα ρθει update κ για αυτό...  Η σαμσουνγκ άργησε στο θέμα νυχτερινών ενώ από το s7 edge θα μπορούσε να έχει βάλει δυνατή επιλογή νύχτας.. Δεν το έκανε για να έχει να βάλει στα επόμενα.. Αλλά ξαναλέω το mode νύχτας που μπήκε τέλη Απριλίου αξίζει.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είσαστε υπνωτισμένοι η τι άλλο να υποθέσω? Πραγματικά διαβάζω τα σχόλια ειδικά για την οθόνη του και απορώ πως είναι δυνατόν τόσο ισχυρό πλασίμπο να σας έχει κυριεύσει.. απορώ πραγματικά... ανεξήγητο φαινόμενο!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, morgan21 είπε

Βασίζεται στον σχεδιασμό του s9 που είναι θετικό, μόνο που του έβαλαν και μια τρύπα στην οθόνη για να γίνει αρνητικό. 

Επειδή έχω το 10 Όχι το + την τρύπα ούτε που την καταλαβαίνεις 

Η μπαταρία όμως ειναι χαλια και η οθόνη στον ήλιο δεν είναι ότι καλύτερο 

 

Επεξ/σία από makoylino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Το είδα από κοντά σε ένα mm και έπαθα σοκ με την οθόνη του, απίστευτη. Τηλεφωνάρα τι να λέμε τώρα με την ανάλογη τιμή φυσικά. Προσωπικά μου κάνει πιο πολύ κλικ το S10 παρά το S10+ λόγω βολικότερου μεγέθους αλλά μετά κάνουν κλικ κλικ τα μάτια μου όταν βλέπω πόσο κάνουν και μου φεύγει κάθε σκέψη 🤣 Ευχαριστούμε για το review!

 και εμένα το s10 μου αρέσει με 6,1 ίντσες και εγώ έχω 6 ίντσες το Α7 2018 κοπριά και την αναβάθμιση το 9 και έχει το μενού του s10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ethereum είπε

κινητάρα , οι οθόνες τους είναι φανταστικές , ελπίζω στο μέλλον να έχουμε κινητά που να μπορείς να αλλάζεις τη wi fi card όπως στα λαπτοπ

Ahahah what? 1) Πως να γίνεται αυτό 2) Γιατί να γίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πλεον μόνο τα xiaomi αξίζουν σύμφωνα με την τιμή και αυτά που δίνουν..

Δεν μπορώ να κρύψω ότι το s10+ είναι το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο...έχει τα πάντα ..ότι μπαίνει σε κινητό το έχει χωρέσει, SD card, jack, 4000 μπαταρία, κάμερες, led οθόνη , ram,stereo ηχεία ..  και αδιάβροχο ..

Δυστυχώς και πάλι πιστεύω ότι η τιμή είναι υπερβολικά πάνω απ'.οτι θα έπρεπε .. 

 

Τα κινητά θα έπρεπε να είναι μαξ 400€ ,

Στην τιμή που είναι τώρα ,χτίζω υπολογιστή..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε πανανε το κινητο του αιωνα εχει αυτη την αηδιαστικη τρυπα στην οθονη που το ακυρωνει σαν γκολαρα πουρχεται απο οφσάιντ 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστούμε για το  review , αλλά...

Και φέτος η Samsung αντιμετωπίζει του ευρωπαίους καταναλωτές ως β΄διαλογής δίνοντας στην ΙΔΙΑ τιμή ένα αισθητά ΚΑΤΩΤΕΡΟ προϊόν.

Οι διαφορές που έχει ο Exynos με τον Snapdragon 855 είναι μεγάλες και σε πολλούς τομείς.

 

1. 15-20% διαφορά στη μπαταρία σε πραγματικές συνθήκες χρήσης τηλεφώνου. Σε ΟΛΑ τα τεστ εμφανίζεται μια διαφορά 12-14% υπέρ του Snapdragon αλλά όσο γίνεται προσομοίωση πραγματικής χρήσης του τηλεφώνου με μεγαλύτερη ώρα  standby , η διαφορά φτάνει το 18-20%. Μιλάμε για ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστό διαφοράς στην αυτονομία για την ΙΔΙΑ ακριβώς συσκευή.

 

2. Ο Snapdragon δίνει καλύτερο αποτέλεσμα στις φωτογραφίες σε αρκετές συνθήκες καθώς κάνει πολύ καλύτερη επεξεργασία. Σχεδόν ΟΛΕΣ οι φωτογραφίες που βγάζουμε περνάνε από ψηφιακή επεξεργασία και το αποτέλεσμα είναι αισθητά καλύτερο στα S10 με τον  Snapdragon (ειδικά στο HDR). https://www.anandtech.com/show/14072/the-samsung-galaxy-s10plus-review/14

3.  ΠΟΛΥ καλύτερες επιδόσεις στο κομμάτι της κάρτας γραφικών , ειδικά όσοι παίζουν παιχνίδια θα δουν διαφορά καθώς ο Exynos ζεσταίνεται ΠΟΛΥ γρηγορότερα και ΠΟΛΥ περισσότερο απο τον 855 με αποτέλεσμα την πτώση των επιδόσεων στα παιχνίδια μετά από κάποια ώρα σε πολύ μεγαλύτερο βαθμο. https://www.androidauthority.com/galaxy-s10-snapdragon-855-vs-exynos-9820-967562/

4. Οι εκδόσεις με  Snapdragon έχουν FM ραδιόφωνο σε hardware επίπεδο.

 

Επίσης για ΑΛΛΗ μία χρονιά η Samsung επιλέγει να κυκλοφορήσει τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ ναυαρχίδα που βγάζει μία φορά το χρόνο σε 100 εκδόσεις οι οποίες ΔΕΝ είναι συμβατές μεταξύ τους. Αγοράζεις πχ. ένα S10 από Αμερική και ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ το  Samsung Pay στην Ευρώπη και το αντίστροφο.

 

ΑΣΤΕΙΑ πράγματα όλα τα παραπάνω αν σκεφτείς ότι ζητάνε 1000+ ευρώ...

Τρομερή συσκευή θα ήταν μια global έκδοση με τον Snap ,  εξάλλου σχεδόν ΟΛΑ τα τεστ που βλέπετε στο youtube έχουν την έκδοση με τον Snapdragon, δηλαδή αυτή που η Samsung μας έχει στερήσει για να μας φορτώσει τα chipακια της.. 

 

 

Επεξ/σία από Looter
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Looter είπε

Σας ευχαριστούμε για το  review , αλλά...

Και φέτος η Samsung αντιμετωπίζει του ευρωπαίους καταναλωτές ως β΄διαλογής δίνοντας στην ΙΔΙΑ τιμή ένα αισθητά ΚΑΤΩΤΕΡΟ προϊόν.

Οι διαφορές που έχει ο Exynos με τον Snapdragon 855 είναι μεγάλες και σε πολλούς τομείς.

 

1. 15-20% διαφορά στη μπαταρία σε πραγματικές συνθήκες χρήσης τηλεφώνου. Σε ΟΛΑ τα τεστ εμφανίζεται μια διαφορά 12-14% υπέρ του Snapdragon αλλά όσο γίνεται προσομοίωση πραγματικής χρήσης του τηλεφώνου με μεγαλύτερη ώρα  standby , η διαφορά φτάνει το 18-20%. Μιλάμε για ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποσοστό διαφοράς στην αυτονομία για την ΙΔΙΑ ακριβώς συσκευή.

 

2. Ο Snapdragon δίνει καλύτερο αποτέλεσμα στις φωτογραφίες σε αρκετές συνθήκες καθώς κάνει πολύ καλύτερη επεξεργασία. Σχεδόν ΟΛΕΣ οι φωτογραφίες που βγάζουμε περνάνε από ψηφιακή επεξεργασία και το αποτέλεσμα είναι αισθητά καλύτερο στα S10 με τον  Snapdragon (ειδικά στο HDR).

 

3.  ΠΟΛΥ καλύτερες επιδόσεις στο κομμάτι της κάρτας γραφικών , ειδικά όσοι παίζουν παιχνίδια θα δουν διαφορά.

 

4. Οι εκδόσεις με  Snapdragon έχουν FM ραδιόφωνο σε hardware επίπεδο.

 

Επίσης για ΑΛΛΗ μία χρονιά η Samsung επιλέγει να κυκλοφορήσει τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ ναυαρχίδα που βγάζει μία φορά το χρόνο σε 100 εκδόσεις οι οποίες ΔΕΝ είναι συμβατές μεταξύ τους. Αγοράζεις πχ. ένα S10 από Αμερική και ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ το  Samsung Pay στην Ευρώπη και το αντίστροφο.

 

ΑΣΤΕΙΑ πράγματα όλα τα παραπάνω αν σκεφτείς ότι ζητάνε 1000+ ευρώ...

Τρομερή συσκευή θα ήταν η έκδοση με τον Snap ,  εξάλλου σχεδόν ΟΛΑ τα τεστ που βλέπετε στο youtube έχουν την έκδοση με τον Snapdragon, δηλαδή αυτή που η Samsung μας έχει στερήσει για να μας φορτώσει τα chipακια της.. 

 

 

Αν ηταν στο χερι της Samsung θα πουλουσε τους δικους της επεξεργαστες και στην Αμερικη αλλά εκει η Qualcomm εχει κερδισει σχετικη δικαστικη διαμαχη, αναγκαζοντας τη Samsung να πουλαει μονο Snapdragon.

To ζητημα βεβαιως ειναι οτι ειδικα οι φετινες εκδοσεις exynos και snapdragon εχουν αισθητες διαφορες με αποτελεσμα να εχει καθε δικιο ο Ευρωπαιος να αισθανεται ριγμενος.

Επεξ/σία από paris_chav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Έχεις κάποια λάθη θεωρώ... Καταρχάς αργησατε να δώσετε το review που σημαίνει ότι έχει πάρει η συσκευή το update με τις νυχτερινές με το ξεχωριστό  night mode κ βελτιώνει αρκετά την κατάσταση...  Αν κ σίγουρα θέλει δουλειά για να φτάσει την Huawei   Κ για όποιον θέλει βάζει gcam κ το απογειώνει σε πολύ χαμηλό φωτισμό .. 

Η οπή της καμερας υπάρχει εφαρμογή στο play store να γίνεται led ειδοποιήσεων.. Κ απτή σαμι έχει βγάλει κάτι.. 

Ο σαρωτής είναι πολύ καλός αν κόψει σε κάποιον να το βάλει τον αντίχειρα έτσι όπως το κρατάς για να το ανοίξεις κ γενικά θέλει εκμάθηση κ είναι κομπλέ 

Σούπερ ταχεία φόρτιση θα έρθει κ αυτό με update 

Αξιζει μια χαρά η μετάβαση από s9 plus.. 

Το gcam από ποτέ υποστηρίζει exynos?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε...

 

1. Τρύπα στην οθόνη. Μας ενδιαφέρει μόνο το +

2. Exynos και όχι Snapdragon.

3. Μικρή οθόνη. Θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 6.46 ιντσες.

 

Άρα...περιμένουμε το Huawei mate 30 pro.

Ας ελπίσουμε ότι δε θα τα κάνει σκατά αυτή τη φορά. Άκου εκεί ανάλυση 2560x1440 στο 30 Pro !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Ahahah what? 1) Πως να γίνεται αυτό 2) Γιατί να γίνεται αυτό;

για τους ίδιους λόγους που αλλάζεις wifi card  στο λαπτοπ , βάζεις καλύτερη κάρτα , το κινητο δεν μπορεί να έχει το καλύτερο hardware σε όλα , η τιμούλα του κινητού θα είναι καλύτερη , εχεις το πλεονέκτημα να κάνεις update τη συσκευή σου ειδικά τώρα που ο κόσμος αργεί να αλλάξει συσκευή , γίνεται ταχύτερη μεταφορά δεδομένων , το πως θα γίνει δεν το ξέρω, οι σχεδιαστές μητρικών ξέρουν

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...