Προς το περιεχόμενο

Στρατηγική συνεργασία Sony και Microsoft στον χώρο της ψυχαγωγίας και του cloud-based gaming


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ο Ινδός είναι εκπληκτικός CEO. Αν σκεφτεί κανείς πόσες αλλαγές έχει κάνει η MS από τότε που ανέλαβε αυτός θα δυσκολευτεί να πιστέψει ότι μιλάμε για την ίδια εταιρεία που όλοι γνωρίσαμε τα τελευταία 20+ χρόνια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, torm23 είπε

Ο Ινδός είναι εκπληκτικός CEO. Αν σκεφτεί κανείς πόσες αλλαγές έχει κάνει η MS από τότε που ανέλαβε αυτός θα δυσκολευτεί να πιστέψει ότι μιλάμε για την ίδια εταιρεία που όλοι γνωρίσαμε τα τελευταία 20+ χρόνια. 

γιεπ. το χα πει απο την αρχη οτι ειναι γατονι. κριμα που δεν πεταξανε εξω τον λαδεμπορα πιο νωρις.

hqdefault.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lnwolfgr είπε

Κάπου στο μέλλων

Gamer 1: Η δικιά μου υπηρεσία έχει καλύτερα παιχνίδια από την δικιά σου.

Gamer 2: Τι λες ρε, η δικιά μου είναι καλύτερη.

Gamer 3: Ρε μαλάκες έπεσε το ίντερνετ!!

Ολοι οι gamers μαζί 🤦‍♂️😰

Πραγματικα το cloud gaming ειναι απο τα πιο αθλια συστηματα που πανε να περασουν. Οπως και το only digital. Οσοι ακολουθανε ειναι αξιοι της μοιρας τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2019 στις 5:52 ΜΜ, D.Luffy είπε

Πάντως το Netflix δεν θα το λεγα υπηρεσία (στην οποία έχω συνδρομή) που στα παίρνει "χοντρά"... 

Και μη μιλήσω καν για το γεγονός ότι ειδικά σε ξένες χώρες με μεγαλύτερη αγορά ο κόσμος έχει και Netflix, Spotify, Amazon Prime, Google Drive/Photos, iCloud, συνδρομή για MS Office κλπ.

Επίσης στο γραφείο πολλοί έχουμε Onedrive και Dropbox για πρόσβαση στα αρχεία της εταιρίας από παντού... Ακόμα και ο server μας στο cloud είναι.

Οπότε ναι. Το μέλλον είναι οι συνδρομητικές υπηρεσίες.

Και γω εχω Dropbox (7gb) και MegaSync (30gb), όταν ομως ξεπερναω το οριο και αρχιζουν να ζητανε 50αρικα το χρόνο κανονίζω αλλιως και βολευομαι.
Και netflix είχα, με αλλα 3 ατομα μαζι για ενα 3 μηνο...μετα το εκοψα αφου περιεχομενο  για να βλεπεις τοσο καιρό δεν υπάρχει

 

4 ώρες πριν, apos είπε

Δεν κατάλαβα το επιχείρημά σου

Το επιχειρημα μου ειναι πως το μελλον της ψυχαγωγίας απο τη μερια των καταναλωτών σιγουρα δεν ειναι τα πακέτα υπηρεσίας που προσφέρουν...κατι υπηρεσίες σα το stadia πιθανώς θα ξεκινανε απο 20-30ε καθε μήνα....που σημαινει οτι παιζεις δεν παιζεις τοσα θα σκας, κάθε μηνα. Σε βάθος χρόνου λοιπόν προφανώς σε συμφέρει να εχεις το δικο σου συστημα, να παιζεις οποτε θες, οσο θες. Να αγοράζεις να πουλας παιχνιδια κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, KilliK είπε

γιεπ. το χα πει απο την αρχη οτι ειναι γατονι. κριμα που δεν πεταξανε εξω τον λαδεμπορα πιο νωρις.

hqdefault.jpg

Καλά ναι αυτός ήταν καταστροφή. 

Από τους πλέον αταλαντους CEO σε τόσο μεγάλο οργανισμό. Μηδέν όραμα, μηδέν διορατικοτητα, μηδέν γενικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, torm23 είπε

Καλά ναι αυτός ήταν καταστροφή. 

Από τους πλέον αταλαντους CEO σε τόσο μεγάλο οργανισμό. Μηδέν όραμα, μηδέν διορατικοτητα, μηδέν γενικά. 

τρανταχο παραδειγμα αυτου που ελεγε ο Jobs περι product men και sales managers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Η google ειναι καταδικασμενη να αποτυχει στο gaming γιατι δεν εχει τετοιο mentality.

Η Apple και η Google είναι μεγάλα κεφάλια στο gaming.

Το gaming είναι gaming και δεν περιορίζεται μόνο στις κονσόλες.

Φαίνεται και από τα έσοδα τους στο τομέα.

H Apple έχει πάνω κάτω όσα έσοδα έχει και η Microsoft και η Google κι αυτή είναι πολύ ψηλά και έχει περισσότερα έσοδα ακόμη και από την EA και τη Nintendo.

Εξάλλου το πραγματικά μεγάλο κεφάλι στο gaming που θέλουν να φάνε όλοι δεν είναι η Sony και η Microsoft.

Είναι η Tencent.

http://gameworldobserver.com/2019/04/18/top-25-game-companies/

 

jlNkWat.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα νταραβερια των πολυεθνικών δεν βρίσκω λογική πολλές φορές... Αυτοί όμως ξέρουν...κι εμείς είμαστε στο σκοτάδι... Βέβαια μπορεί και να ...μην ξέρουν και να βρεθούμε απότομα στο σκοτάδι!!! Χαχαχα! Τελωσπαντων εμένα πάντως όλη αυτή η φάση μου θυμίζει: "Ready Player One?" Ή αλλιώς... "One Ring (VR+CLOUD) to rule them all..."

Επεξ/σία από teovag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2019 στις 5:52 ΜΜ, D.Luffy είπε

Πάντως το Netflix δεν θα το λεγα υπηρεσία (στην οποία έχω συνδρομή) που στα παίρνει "χοντρά"... 

Και μη μιλήσω καν για το γεγονός ότι ειδικά σε ξένες χώρες με μεγαλύτερη αγορά ο κόσμος έχει και Netflix, Spotify, Amazon Prime, Google Drive/Photos, iCloud, συνδρομή για MS Office κλπ.

Επίσης στο γραφείο πολλοί έχουμε Onedrive και Dropbox για πρόσβαση στα αρχεία της εταιρίας από παντού... Ακόμα και ο server μας στο cloud είναι.

Οπότε ναι. Το μέλλον είναι οι συνδρομητικές υπηρεσίες.

 

Και εγώ έτσι είμαι , με Netflix , Spotify, Office 360 και Onedrive . Τον μήνα μου βγαίνουν 3€ το Netflix , 1,9 το Spotify ,1,7€ το Office 360 και Onedrive. Βαριά μιλάμε για 8€ το μήνα. Νομίζω ότι δεν είναι παράλογο το έξοδο. Και δεν βάζω μέσα και το HumbleBundle , SteamGameSwaps, FreeGameFindings, GiftOfGame που αποκτάς ένα τόνο παιχνίδια με ελάχιστα χρήματα. Ε τώρα αν γουστάρεις τρελά και ένα ΑΑΑ παιχνίδι σκάσε και ένα 40αρι και το πήρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...