Προς το περιεχόμενο

Αγορά TV έως 1100€


Tonympz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, dmyl είπε

Μολις την ειδα στα media markt , δυστηχως σε περιεχομενο με κινηση εδειχνε λιγο αργη.Μαυρο λογω του IPS οχι τοσο καλο αλλα καλες γωνίες.  Νομιζω η 9005 ειναι μονοδρομος σε αυτη τη κατηγορία , αν καποιος αρνειται τις OLED , 

F64C98C0-B5DF-4184-8939-4DC0B829B513.jpeg

Ωραιος!! Δεν αρνούμαι τις ολεντ, τις τιμές των ολεντ αρνούμαι 😛!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμενα δεν θα με πειραζε να πληρωνα κατι παραπανω για OLED αλλα με σκοπο να την κρατησω 8-10 χρονια χωρις ομως να ζω με το φοβο μην παθει burn-in , cluttering κλπ κλπ.

Κακα τα ψεματα αλλα σαν βασικη τηλεοραση στο μεσο Ελληνικο σπιτι που παιζει κατα μεσο ορο 2-8 ωρες την ημερα καθε μερα δεν πιστευω οτι η OLED ειναι καταλληλη. Αλλα σιγουρα η OLED ειναι καταλληλη σε καποιο χωρο home cinema με συγκεκριμενη και μονο αυτη χρήση.

Σε βαθος χρόνου θα φανει η εξελιξη τους και η διασπορα σε αλλες καασκευαστριες εταιριες ε και τοτε ξανασυζηταμε περι κωνοπα και διυληση του.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dmyl είπε

εμενα δεν θα με πειραζε να πληρωνα κατι παραπανω για OLED αλλα με σκοπο να την κρατησω 8-10 χρονια χωρις ομως να ζω με το φοβο μην παθει burn-in , cluttering κλπ κλπ.

Κακα τα ψεματα αλλα σαν βασικη τηλεοραση στο μεσο Ελληνικο σπιτι που παιζει κατα μεσο ορο 2-8 ωρες την ημερα καθε μερα δεν πιστευω οτι η OLED ειναι καταλληλη. Αλλα σιγουρα η OLED ειναι καταλληλη σε καποιο χωρο home cinema με συγκεκριμενη και μονο αυτη χρήση.

Σε βαθος χρόνου θα φανει η εξελιξη τους και η διασπορα σε αλλες καασκευαστριες εταιριες ε και τοτε ξανασυζηταμε περι κωνοπα και διυληση του.

Συμφωνώ απόλυτα. Τη σονυ που έχω παραθέσει στην αρχή θα έπαιρνα αλλά σκέφτομαι ότι είναι κοροϊδία στα 1400 αφού έπαιξε 900 και 1000 πριν μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tonympz είπε

Συμφωνώ απόλυτα. Τη σονυ που έχω παραθέσει στην αρχή θα έπαιρνα αλλά σκέφτομαι ότι είναι κοροϊδία στα 1400 αφού έπαιξε 900 και 1000 πριν μήνες. 

η Sony που παραθεσες ειναι αλλη σειρα 8305 σε σχεση με την 9005 που σου λεω η οποια εχει καλυτερο επεξεργαστη εικονας και local dimming, και full array. Νομιζω τα 400 παραπανω τα αξιζει. εγω προχωρησα σε παραγγελια της 9005

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dmyl είπε

η Sony που παραθεσες ειναι αλλη σειρα 8305 σε σχεση με την 9005 που σου λεω η οποια εχει καλυτερο επεξεργαστη εικονας και local dimming, και full array. Νομιζω τα 400 παραπανω τα αξιζει. εγω προχωρησα σε παραγγελια της 9005

Και γω την 9005 πηρα. Χθες παρελαβα, δεν υπαρχει η εικονα της, φοβερη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, dakangr είπε

Και γω την 9005 πηρα. Χθες παρελαβα, δεν υπαρχει η εικονα της, φοβερη!

ρυθμισεις εικονας χρησιμοποιησες κατι απο το δικτυο η εχεις τις εργοστασιακες τιμες ? android εχει το oreo 8.0 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dmyl είπε

ρυθμισεις εικονας χρησιμοποιησες κατι απο το δικτυο η εχεις τις εργοστασιακες τιμες ? android εχει το oreo 8.0 ?

Καμια ωρα την ειδα το βραδυ.Μεχρι να τη στησω στον τοιχο πηγε αργα.  Δεν αλλαξα τιποτα προς το παρον. Δεν εχω ιδεα ποια εκδοση android εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, dakangr είπε

Καμια ωρα την ειδα το βραδυ.Μεχρι να τη στησω στον τοιχο πηγε αργα.  Δεν αλλαξα τιποτα προς το παρον. Δεν εχω ιδεα ποια εκδοση android εχει.

Βγηκε πριν λιγες μερες η αναβαθμιση oreo 8, αλλα πρεπει να την περασεις με στικακι, ακομα δεν την εχουν βαλει για αυτοματη αναβαθμιση, βελτιωνει την εικονα και ειδικα το dolby vision στο netflix. Tην 65αρα πηρες?

Επεξ/σία από rovgio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, rovgio είπε

Βγηκε πριν λιγες μερες η αναβαθμιση oreo 8, αλλα πρεπει να την περασεις με στικακι, ακομα δεν την εχουν βαλει για αυτοματη αναβαθμιση, βελτιωνει την εικονα και ειδικα το dolby vision στο netflix. Tην 65αρα πηρες?

Ναι πατριωτη. Παμπλικ με 5 χρονια εγγυηση δωρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικη , περιμενω και εγω να παραλάβω , και ενα σεναριο απο αυτα που θελω να υλοποιησω μολι ερθει ειναι να βαλω Oreo 8.0 , VPN Client σε καποιο Τουρκικο Server και Νετφλιξ σε λογαριασμο Τουρκίας. ειπα να το μοιραστω μαζι σας το "μυστικό μου"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rovgio είπε

Βγηκε πριν λιγες μερες η αναβαθμιση oreo 8, αλλα πρεπει να την περασεις με στικακι, ακομα δεν την εχουν βαλει για αυτοματη αναβαθμιση, βελτιωνει την εικονα και ειδικα το dolby vision στο netflix. Tην 65αρα πηρες?

Ναι αλλα κατι διαβασα οτι μπορει να υπαρχει προβλημα με το hdmi arc με την αναβαθμιση, καλα καταλαβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, dakangr είπε

Ναι αλλα κατι διαβασα οτι μπορει να υπαρχει προβλημα με το hdmi arc με την αναβαθμιση, καλα καταλαβα;

Δεν το εχω δοκιμασει ακομη αυτο, καπου πηρε το ματι μου σε ενα φορουμ οτι καποιος που ειχε θεμα με αυτο που λες μετα την αναβαθμιση απλα δεν λυθηκε το προβλημα, αρα μαλλον δεν το δημιουργει, απλα δεν το λυνει, αλλα κ παλι δεν ειμαι σιγουρος γτι το διαβασα στα πεταχτα απο εναν μονο χρηστη. Οι περισσοτεροι παντως λενε οτι μονο βελτιωσεις προσφερει η αναβαθμιση και η βελτιωση ειδικα στο dolby vision ειναι μεγαλη.

Επεξ/σία από rovgio
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, rovgio είπε

Δεν το εχω δοκιμασει ακομη αυτο, καπου πηρε το ματι μου σε ενα φορουμ οτι καποιος που ειχε θεμα με αυτο που λες μετα την αναβαθμιση απλα δεν λυθηκε το προβλημα, αρα μαλλον δεν το δημιουργει, απλα δεν το λυνει, αλλα κ παλι δεν ειμαι σιγουρος γτι το διαβασα στα πεταχτα απο εναν μονο χρηστη. Οι περισσοτεροι παντως λενε οτι μονο βελτιωσεις προσφερει η αναβαθμιση και η βελτιωση ειδικα στο dolby vision ειναι μεγαλη.

Και απο οτι βλεπω πριν 2 μερες ανοιξε παλι η αυτοματη αναβαθμιση, οποτε δεν χρειαζεται καν το στικακι.

Θα το δοκιμασω το βραδυ.

https://www.sony.co.uk/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-65xf9005/articles/00206881

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από προχθές την πήγαν στα 1600 την 9005 στο Σκρουτζ. Λέτε να μας βλέπουν εδώ? Είναι τελείως εκτός μπάτζετ μου σε αυτή τη τιμή. Ίσως βγει και σε καλό αφού θα προτιμήσω μάλλον τις περισσότερες ιντσες από τις 65. Πάω για 70 και πάνω. Καμιά ιδέα? Μέχρι 1100ευρω

Στα 4μιση μέτρα θα κάθομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...