Προς το περιεχόμενο

Ryzen Gaming PC ~1.200 €


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε: 1.200€ πάνω-κάτω 

Χρήση υπολογιστή : Gaming,Editing

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: VideoPad Video Editor/Sony Vegas Pro

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη: Μία οθόνη 60 ή 144hz 24-27 inch

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?: -

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος): Βάγια Θηβών Βοιωτίας 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?: Δεν έχω κάποια προτίμηση

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?: Συναρμολόγηση από εμένα 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο : Windows 10 Pro 64bit

Γειά σας,είμαι καινούργιος στο forum σας και θα ήθελα την βοήθειά σας. Έχω στο νου μου ένα build το οποίο μου έχει κάνει κλικ από την πρώτη στιγμή που το είδα. 

To build είναι:

BOX: MasterBox K500
POWER SUPPLY: Corsair TX650M
Motherboard: MSI X470 Gaming Pro
CPU: Ryzen 7 2700x 
RAM: Gskill 2x8GB 3200MHz
SSD: Samsung 970 Evo 250GB
HDD: WD Blue 1TB
GPU: MSI RTX 2060 Ventus XS OC 

Προτιμήσεις δεκτές για οποιοδήποτε κομμάτι.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είσαι, μπορείς να πας και σε πιο οικονομικό MOBO, όπως η B450 Tomahawk. Μη βάλεις τον 970 evo αλλά έναν SATA SSD όπως ο ΜΧ500 στα 500GB ή ιδανικά 1TB και δε χρειάζεσαι τον HDD σε αυτή την περίπτωση τότε. Τέλος θα πήγαινα στις HyperX Predator 16GB 3333MHz C16 που είναι συμβατές με τη μητρική που επέλεξες όπως και αυτή που σου προτείνω . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ... Και εγώ σκεφτόμουν για SATA SSD των 500GB αλλά προσπαθώ να μαζέψω και κάποια λεφτά για ένα gaming laptop που ενδεχομένως θα αγοράσω κατά τα Χριστούγεννα.Κάτι που ξέχασα να αναφέρω στο αρχικό topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να πας και σε gaming laptop όταν θα στήσεις ένα ισχυρό tower. Ωστόσο επιλογή σου, τώρα μιλάμε για το σήμερα. Με βάση το τώρα εγώ προτείνω Β450 Tomahawk, HyperX Predator 3333 MHz και 500GB-1TB SSD. 100€ Έχει ο MΧ στα 1TB. Δε θα δεις διαφορά με τον EVO. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια θα σημειώσω τα parts που μου είπατε και θα τα ελέγξω σχετικά με την τιμή τους. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα ήθελα ένα gaming laptop το οποίο θα χρησιμοποιούσα όταν ήθελα να μετακινηθώ κάπου αλλού εκτός σπιτιού. Κάτι που να παίζει ας πούμε ικανοποιητικά τα νέα παιχνίδια. Άντε και για κανά edit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Jimmy Markou είπε

Απλά θα ήθελα ένα gaming laptop το οποίο θα χρησιμοποιούσα όταν ήθελα να μετακινηθώ κάπου αλλού εκτός σπιτιού. Κάτι που να παίζει ας πούμε ικανοποιητικά τα νέα παιχνίδια. Άντε και για κανά edit

Εάν θες gaming laptop,πρέπει να δώσεις ένα αρκετά μεγάλο πόσο ... Σε σύγκριση με το hardware που παίρνεις (για desktop) τώρα,φυσικά και δεν αξίζει.

Εάν θες "gaming laptop", πρέπει να ψάξεις πρώτα reviews γιατί χωρίς reviews το πας coinflip εάν θα σου βγάλει coil whine / εάν θα σου βγάλει μεγάλες θερμοκρασίες χωρίς αλλαγή θερμοαγώγιμης κτλπ.Ειδικά αυτή την στιγμή που βγαίνουν και πολλά mobile chips  ,καλό θα ήταν να περιμένεις.

Αυτή την στιγμή εάν θες να πας πάνω από 1060 (laptop),πρέπει να δώσεις 1χιλ και δεν αξίζει ... (skroutz).

Όσο για το desktop,περίμενε 5 μέρες να δεις τι θα βγάλει η AMD ... Συμφωνώ με τις αλλαγές που σου πρότεινε ο thetiesthatbind.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Jimmy Markou είπε

Σήμερα αν είδα καλά η ΑΜD έβγαλε ανακοίνωση για τα νέα CPU της. Είναι αλήθεια;

Ναι.Αν μπορεις  περιμενε μεχρι τον ιουλη οπου θα κυκλοφορησουν,ωστε να χεις καλυτερη εικονα απο θεματα αποδοσης, τιμης κτλ.

Επεξ/σία από alexgr21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...