Προς το περιεχόμενο

Ένα laptop «φορτωμένο» με μερικούς από τους χειρότερους ιούς στην ιστορία πωλήθηκε σε δημοπρασία έναντι $1,3 εκατομμυρίων


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ από την άλλη πιο παλιά είχα έναν σταθερό χωρίς antivirus μέσα για πολλά χρόνια.

Αν ξέρεις που πατάς και τι ψάχνεις δεν έχεις θέμα.

Ακόμα λειτουργεί κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη για να καταλαβω ρε παιδια, ο τυπος πηρε ενα παλιο φθηνο netbook 10ετιας του φορτωσε σκοπιμα 6 ιους και βρηκε κοροιδιο που εσκασε 1.3 εκατομμυριά δολάρια??? τετοιος "καλλιτεχνης" μπορει να γινει ο καθενας και μαλιστα με περισσοτερους ιους... Ρε τι θα ακουσουμε ακομα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, thxerakias είπε

αυτα ειναι... τι Trozan ιους ειχα κολησει παλια απο τις τσοντες...αμα το ηξερα και δεν τον πεταγα το pc θα το εβαζα και εγω σε δημοπρασια

εγω είχα κολλησει εναν τσοντο ιο που αλαζε το τηλέφωνο του dial up  σε εξωτερικού... 500κ δραχμ, RIP.

Επεξ/σία από Psaris
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Votritis είπε

σιγα , λαπτοπ με windows 10 και τα τελευταία updates, πιο σπασμένο ειναι!

κανεις λάθος φιλαράκι , αν είναι κάτι καλο που έχουνε τα δεκαρια είναι το ενσωματωμένο antivirus και το firewall , και μάλιστα είναι παρα πολύ καλο , ανώτερο και από πληρωμένα antivirus , απλά δεν το κάνουνε πολύ διαφήμιση γιατί δεν θέλουνε να δημιουργήσουνε ανταγωνισμό με εταιρίες antivirus για ευνόητους λόγους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν ένας χάκερ από αυτούς που ειδικεύονται στο να φτιάχνουν ιούς, φτιάξει έναν καινούριο ιό, δεν τον "κυκλοφορήσει" πουθενά και τον βάλει μόνο σε ένα λάπτοπ, θα βρεθεί κάποιος να το αγοράσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειλικρινά, ποιος κασουαλάς έστω χρήστης pc, χρησιμοποιεί antivirus;;;; 🤗

 

Επεξ/σία από sexotik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Psaris είπε

εγω είχα κολλησει εναν τσοντο ιο που αλαζε το τηλέφωνο του dial up  σε εξωτερικού... 500κ δραχμ, RIP.

χαχαχα..την πατησαμε αδερφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για windows και συγκεκριμένα windows xp. Παίδες (λίγο άσχετο μεν με το thread), πρόσφατα ανακάλυψα ότι στα windows σου δίνει την δυνατότητα να καλέσεις remote thread, σε address space άλλου process που τρέχει εκείνη την ώρα. Δεν ξέρω κάποιον μη κακόβουλο λόγο που θα μπορούσες να κάνεις κάτι τέτοιο. Ουσιαστικά σου δίνει το kit και σου λέει "να πάρε φτιάξε ιούς"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...