Προς το περιεχόμενο

The Dark Crystal: Age of Resistance [Netflix]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τελείωσα τη σειρά. 

Απίστευτη παραγωγή, η εμβάθυνση στον κόσμο του Dark Crystal καταπληκτική. Με διαφορά από τις καλύτερες σειρές που έχω δει. 

Υπερπαραγωγή κυριολεκτικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κορυφαία σειρά. Απροσδόκητα. Πριν τη δω είχα την εντύπωση ότι, όπως συμβαίνει συχνά σε τέτοιου είδους σειρές, διάφορα funboys χαζοχαίρονται και ανεβάζουν το hype.

Έκανα λάθος όμως. Όποιος καταφέρει και βγάλει το πρώτο επεισόδιο (δηλαδή να συνηθίσει να βλέπει σειρά με κούκλες) μετά θα κολλήσει.

Διάβασα ότι έχουν σχεδόν έτοιμο και το σενάριο για τη δεύτερη σεζόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ με τους από πάνω. 

Τα πρώτα 2 επεισόδια μέχρι να συνηθίσω το όλο concept παραξενεύτηκα αλλά με κράτησε η μουσική και η ιστορία. 

Από τις καλύτερες σειρές που έχω δει φέτος χωρίς υπερβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ήταν η σειρά δεν τρελάθηκα κιόλας. Είχε αυτή την πρωτότυπη διαφορετικοτητα με τα μαπετς αλλά μέχρι εκεί. Επίσης διάβασα υπερβολές για συγκρίσεις λορ με got και LOTR. Μην τρελαθούμε ένα τυπικό πρόχειρο σενάριο φαντάζι ήταν. Μετά από ένα σημείο (και μάλιστα νωρίς στα αρχικά επεισόδια) με έπιανε να βαριέμαι και να θέλω να τελειώνει ό,τι είχε σχέση με γκελφινκς και συναφή. Βασικά να το πω πιο στενά όταν δεν υπήρχαν σκεκινκς σε σκηνή κουραζε. Αυτοί την απογειωσαν ειδικά 2-3 εξαίρετοι και έμπειροι voice actors έδιναν ρέστα. Παρόλο που είναι dream team όλοι το cast οι σκεκινκς ήταν 2 κατηγορίες πάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2019 στις 3:19 ΜΜ, costacurta είπε

Όλα τα λεφτά οι σκεκλινκς... Θα ήθελα μια ταινία μόνο μέ σκεκλινκς 

 

9 ώρες πριν, di maria kun είπε

Βασικά να το πω πιο στενά όταν δεν υπήρχαν σκεκινκς σε σκηνή κουραζε... Παρόλο που είναι dream team όλοι το cast οι σκεκινκς ήταν 2 κατηγορίες πάνω 

 

Skeksis ή Σκέξις πανάθεμα! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
5 ώρες πριν, xavier είπε

https://io9.gizmodo.com/dark-crystal-age-of-resistance-has-been-canceled-by-ne-1845132612

κριμα, πιθανον μια απο τις καλυτερες παραγωγες του netflix τα τελευταια χρονια...

😢😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...